Kas nutinka, kai mokslas sutinka muziką
Ir menas, ir mokslas yra žavūs, tačiau susijungę jie sukuria kažką nepakartojamo! Tai atskleidžia vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip atlikėjai įvaldo ne tik muzikos instrumentus, bet ir kimatiką (mokslą apie garso bangų reiškinius). Realiame gyvenime mes niekada nematome, kaip juda garso bangos, tačiau tai puikiai atskleidžia truputis smėlio ir vandens, patalpintų ant garsiakalbių. Skysčiuose susidarantys..
Plačiau...- 576 views
- 0 Komentaras
1968: Informeris vietoj laikrodžio
Norit tikėkit, norit ne, bet tai iškarpa iš 1968 metų laikraščio! Džiugu, kad turime TOKĮ lietuvį mokslininką, savo pritrenkančiomis įžvalgomis prilygstantį Žiuliui Vernui 🙂 Juk mokslo ir apskritai pasaulio pažanga būtent ir yra „varoma” žmonių, drįstančių svajoti atrodytų apie nerealiausius dalykus…
Plačiau...- 871 views
- 3 Komentarai
Carl Sagan – Demonų apsėstas pasaulis
Viena mylymiausių knygų… kurios pasigendu savo kolekcijoje… kažkada užteko naivumo kažkam paskolinti perskaitymui ir žinoma nebeatgauti… O ji buvo visa sužymėta pieštuku, subraukyta pastabomis ir t.t. žodžiu labai suasmeninta… Tad jei kas tyčia ar netyčia ją turite ir galėtumėte parduoti, arba užmatėte gal dar kur prekyboje – busiu dėkingas už info! SAGAN Carl (Karlas SAGANAS)..
Plačiau...- 978 views
- 2 Komentarai
Ar žmonijai toli iki „robokopo“?
„Akiborgu“ („akis“ ir „kiborgas“) save vadinantis režisierius Robas Spence‘as akies neteko incidento su šaunamuoju ginklu metu. Prieš dvejus metus prarastos akies vieton buvo implantuota dirbtinė akis su vaizdo kamera. Šioji vaizdą transliuoja ne į smegenis, o į netoliese esantį ekraną. Tačiau to R.Spence‘ui visiškai pakako susukti trumpą, tačiau įspūdingą filmą apie protezuotus likimo brolius. Vaizdo..
Plačiau...- 258 views
- 0 Komentaras
Lietuviai patentuoja ateities pastatus – miestus
- 246 views
- 0 Komentaras
LG Optimus One P500
Na ką gi, tęsiant Kalėdų sau temą, šiandien, nei iš šio nei iš to beveik, ėmiau ir įsigijau naujutėlaitį išmanųjį telefoną LG Optimus One (dance) Ir dabar, po poros valandų jo analizės, pats nelabai suprantu kaip iki šiol išsiverčiau be kažkokio smartphone`o (chuckle) Juk tiek metų ir taip domiuosi technologijomis – kompiuteriai, internetas, racijos, GPS`ai,..
Plačiau...- 1 217 views
- 12 Komentarai
Organinės nanosferos – tvirtesnės nei plienas
Mokslininkų iš Izraelio komanda sukūrė skaidrią medžiagą, kurią sudaro savaime persigrupuojančios organinės nanosferos. Tai – kol kas tvirčiausia kada nors sukurta biologinė medžiaga, savo savybėmis pralenkianti plieną ir net kevlarą. Spausdintiniai kūno šarvai, atsparesnis neperšaunamas stiklas ir tvirtesnis plienas yra tik keletas iš galimų naujosios technologijos pritaikymo sričių. Išradimo autoriai – Weizmann mokslo instituto ir..
Plačiau...- 253 views
- 0 Komentaras
Geriausias bombų detektorius – šuo
Geriausi (ir geriausiai apmokami) „Pentagono” inžinieriai, kurdami sprogmenų aptikimo įrangą, po šešerių metų darbo ir išleistų 19 milijardų dolerių pripažino specialiai apmokytų šunų pranašumą. „Pentagono” padalinys JIEDDO (Joint Improvised Explosive Device Defeat Organization) sprogmenų aptikimo problemą sprendžia jau ilgus metus, tačiau situacija pasaulyje tampa vis rimtesnė – pagal statistiką, Afganistane per pirmuosius aštuonis šių metų..
Plačiau...- 258 views
- 0 Komentaras
Automatiškai nusitaikantis šautuvas – 2011 metais
Snaiperis prisiartina prie atviro lango, nusitaiko į už pusės mylios esantį taikinį. Jis žvelgia pro optinį taikiklį, sulaiko kvėpavimą, ruošdamasis nuspausti gaiduką. Tačiau lauke vėjuota, o nepataikyti negalima. Ką daryti? Šia karinę problemą turėtų išspręsti DARPA kuriama elektroninė-optinė sistema, kuri apskaičiuos visus reikiamus balistinius parametrus. Pagal apskaičiuotus parametrus šauliui bus nurodoma, į kur taikytis, taip..
Plačiau...- 325 views
- 0 Komentaras
Astronomai teigia suradę pirmąją gyvybei tinkamą egzoplanetą
Mokslininkai teigia atradę naują planetą, kuri iš visų iki šiol atrastųjų panašiausia į Žemę ir kurioje greičiausiai egzistuoja gyvybei tinkamos sąlygos. Planetas „medžiojančių“ mokslininkų komanda paskelbė aptikusi Žemės dydžio planetą „Gliese 581g“, skriejančią „gyvybės zonoje“ – ją nuo žvaigždės skiriantis atstumas yra toks, kad planetos paviršiuje galėtų egzistuoti skystas vanduo. Priminsime, jog žvaigždės „Gliese 581“..
Plačiau...- 311 views
- 1 Komentaras
Parašykite komentarą