Browsing "Taktinis ir pramoginis šratasvydis – “AirSoft”, dažasvydis"
2010 07 18

Dažasvydis Šreko pelkėje

Užvakar pagaliau teigiamai galėjau atsakyti į ne pirmą pakvietimą apsilankyti mistiškoje Šreko pelkėje – Alytaus rajono miškuose esančioje “super slaptoje” laisvalaikio pramogų ir taktinių treniruočių bazėje :) Pagrindinis tikslas – susitikti ir pabendrauti su puikiais žmonėmis. Pretekstas tam – dažasvydis, organizuojamas draugo iš Saudom.lt :) Visą tą apjungus į visumą išėjo puikus vakaras ir naktis. Ačiū Albertui už pakvietimą!

O dažasvydžio mūšis tikrai vyko sąlygomis “maksimaliai priartintomis prie kovinių” :) Liepteliai, takai, perėjos ir priedangos virš pelkės… Detonuojantys sprogstamieji užtaisai ir signalinės raketos… Žodžiu tikrai ne šiaip “pasilakstymas ir pasitaškymas dažais”, kaip paprastai gana sarkastiškai aš žiūrių į dažasvydį :) Šiek tiek foto:

Šiek tiek daugiau foto: http://facebook.com/album.php?aid=155806&id=132733622184 ;)


Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika, Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    komentarai 5
2010 02 18

Taktinė nusileidimo sistema Petzl EXO Eashook

Pastaruoju metu besidomėdamas įvairiomis laipiojimo technikos naujienomis, kaip tarkim Petzl RIG, aptikau ne visai naują, bet įdomų ir anksčiau pro akis praleistą technologinį sprendimą – Petzl EXO Eashook.

Tai Petzl EXO, skirto ugniagesių – gelbėtojų poreikiams, pagrindu sukurta taktinė šturmo ir nusileidimo nuo pastatų sistema, orientuota į naudojimą specialiųjų policijos ir kariuomenės dalinių (“SWAT, “ARAS“, “SOP” ir t.t.) užduotims atlikti (bandit)

Kadangi pats laisvalaikiu labiau domiuosi vadinamąją “juodąją taktika” – operacijos mieste, pastatų šturmas, įkaitų išlaisvinimo operacijos ir pan, o ne miškų taktika, kurios užtenka prisiragauti tarnaujant Savanorių pajėgose :), tai šis įrangos komplektas labai sudomino. Šiaip nėra pigus, apie 1000 lt kainuoja, bet kas rimtai užsiima tokios taktikos bent simuliacija AirSoft`e, ar kam tai yra tiesioginis darbas, tuomet tai nėra tokie dideli pinigai už gerą įrangą (y) Arba kaip ką tik pusiau rimtai pusiau juokais sakiau pažįstamam video operatoriui, mėgstančiam filmuoti įvairiais ekstremaliais rakursais, kad tokos “džeims`bondiškas” žaisliukas praverstu ir jam ir šiaip paprastiems žmonėms – vietos užima nedaug, prisisegi prie spec. kelnių diržo ir nusileidi iš ofiso pro langą ar nuo kokio tilto kaip Bondas… vaizdelis būtų :D

Šis įtaisas vizualiai ir veikimo principu labai panašus į plačiai alpinistų ir aukštalipių naudojamą Petzl “GriGri”, tačiau skiriasi tuo, kad naudoja gerokai plonesnę (tik 7.5 mmTechnora virvę (tai specialios paskirties, ypatingo Aramido pluošto virvė, atspari trinčiai, pjovimui ir karščiui!!), kuri kompaktiškai susipakuoja į nedidelį, patogiai prie apraišų ar šturmo liemenės tvirtinamą krepšelį,  bei turi tam tikrą papildomą žiedą, per kurį vedama virvė išlaiko optimalų eigos kampą ir taip palengvina darbą viena ranka. Komplekte yra specialus karabinas, sistemos įsegimui į inkarinį tašką, karabinas nusileidimo įtaiso segimuisi į apraišus ir 15 arba 23 m virvės (pagal spec. užsakymus galima ir kita komplektacija).  Viso rinkinio svoris tik 1.3 kg ir kas be ko – viskas taktiškai juodos spalvos 8-)

Tai tokia trumpa teorinė apžvalga, o dabar siūlau, kam įdomu, pažiūrėti įdomų praktinio naudojimo video, kaip šį įtaisą labai vaizdžiai ir išsamiai pristato policijos šturmo padalinio instruktorius:

Kelios pastato šturmo foto:

Treniravimo ir naudojimo instrukciją galima atsisiųsti ČIA


Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika, Apžvalgos apie viską, Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    komentarai 4
2009 11 10

G&G Armament “Show yourself 2009”

G&G Armament” organizuojamas airsoft`erių foto konkursas “Parodyk savę” – “Show yourself 2009(muscle)

Tiek mėgstantiems šratasvydį, tiek teisiog fotografiją, tikrai yra į ką akis paganyti (happy)  o ir už lietuvius, šratasvydžio bendruomenės narius pabalsuoti galima ;)

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

G&G Armament "Show Yourself 2009"

Ir kas pasakys, kad airsoft`as – “nerimtas, didelių vaikų” užsiėmimas (devil) Daugeliu atveju tokios ekipuotės, įrangos ir taktinio pasiruošimo gali pavydėti ir reguliariu pajėgu kareivos (chuckle)


Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    Komentarų: 1
Puslapiai:123»