Browsing "Taktinis ir pramoginis šratasvydis – “AirSoft”, dažasvydis"
2010 09 13

Paintball + RJ + Geocaching savaitgalis

Praeitas savaitgalis buvo aktyvus, šis – dar aktyvesnis :) Iškart buvo užplanuoti 3-ys event`ai dviems dienoms, ne viskas vyko pagal planą, tad kai kas iš veiklų atkrito, kai kas dasidėjo ir sumoje vistiek pavirto į puikų laisvalaikio maratoną. Bet apie viską paeiliui.

Ankstus šeštadienio rytas prasidėjo nuvykimu į Kauno parašiutininkų klubą Pociūnuose. Pirmieji mokintis pradėjo 3 draugai iš ropejumping komandos, nutarę praeiti AFF kursą ir atlikti laisvo kritimo šuolius.

Tačiau diena buvo labai ūkanota, prognozės nieko gero nežadėjo, tad ir visi kiti laukėme, lėktuvas nekilo, nešokinėjo net profesionalūs parašiutininkai :(

O bėda ta, kad šį kartą mus spaudė grafikas – po pietų jau reikėjo pervažiuoti į kitą vietą, kitą renginį, tad negalėjome kažin kiek laukti, kaip paprastai užplanuoju, kad jei vykstame į Pociūnus, tai porai dienų- iššoks žmonės vis tik arba vieną arba kitą dieną, pasibus geroje aplinkoje ir t.t. :) Šį kart taip nesigavo… Tad netempdami į vakarą ir nesulaukę oro pagerėjimo turėjome atidėti šuolius kelių savaičių perspektyvai į priekį :(

~17 val pasiekėme Alytaus rajone esančią “Šreko pelkę”, kur vėl apturėjome puikų dažasvydžio pasišaudymą

Daugiau foto: Facebook.com/album.php?aid=192766&id=132733622184

Ir dar puikesnę vakaronę prie laužo, super debatus ir bendravimą.

Atsikėlę ryte patraukėme į Kauną, kur laukė įsipareigojimas “mėtyti” pirmašuolius su virve nuo “Trijų mergelio” :) Išaušo puiki šilta diena, buvo daug interesantų ir daug gražių šuolių.

Daugiau foto: Facebook.com/album.php?aid=201092&id=59009768478

O kadangi dar nesijautėme ir po to per daug pavargę ar kažkur skubantys, tai vakarą praleidome dar su dalimi draugų geocachindami po Kauną. Radome 5 iš 6 ieškotų “lobių”. O didžiausias vakaro lobis – Lietuvos krepšininkų pergalė, itin pozityviai vainikavusi gerą savaitgalį.


Šuoliai su virve - "RopeJumping", Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    Komentarų: 1
2010 09 07

AirSoft MIL-SIM + Climbing savaitgalis

Uch aktyvus savaitgalis (whew) I`m Alive (rock)

Viskas turėjo prasidėti nuo penktadienio vakaro, bet jau nuo pietų su draugu ir antru renginio instruktoriumi Donatu nenustygome vietoje, susiruošėme ir išvažiavome dar kartą apsižiūrėti į poligoną, dar ir dar kartą pakoordinuoti veiksmų su “priešu” ir t.t. Na o pavakarį prie Ruklos seniūnijos sulaukėme atvykstančių šratasvydžio entuziastų, pagrinde iš komandos “Saugi Sostinė“, ir patraukėme į taktinį žygį.

Stodami SV kalbėjome ir mokėme tokių bazinių karybos temų kaip nebylaus valdymo signalai, žygio formuotės, veiksmai trumpo ir ilgo sustojimo metu, žiedinė gynyba ir t.t. Bridome pelkutėmis, kojos buvo šlapios, akys plačios – niekas neliūdėjo manau (sun)

Vėliau, jau sutemus pasitreniravome veiksmus patekus į pasalą – reakcija į priešo ugnį, atsitraukimas, reorganizacija, maršruto keitimas ir patrulio tesimas. Ir ne už ilgo išėjome į patrulį pavojingu keliu prie kurio PVIG surengė porą pasalų. Pirmają patys beveik pražiopsojo tamsoje, nors ir turėjo naktinio matymo prietaisus, o antrosios nepasirodė maža niekam – užvirė tikras “pragaras” (devil) … liejosi BB, sproginėjo imitaciniai paketai, prožektoriai “gaudė” atsitraukiančius, lūžo įranga per įsijautimą (muscle)

Vėliau laukė dar keli kilometrai žygio lanku apeinant numanoma “priešų” bazę ir įsikuriant savo patrulio bazę. Ten pakalbėjome apie elementariausius objekto žvalgybos principus ir kelios mažos grupelės išlėkė rinkti info apie numanomą priešo buvimo vietą ir elgesį :) Taip naktis niekam neprailgo, o paryčiui, ~5 val jau pagal turimą patikslinta info buvo primestas avantiūriškas mini puolimo planas (mooning) , įvykdytas priartėjimas ir niekdarių užpuolimas 8-)

Toliau vėl laukė kelių km spartus žygis ir visą šią zabovą vainikavęs pasilakstymas po šlovingą Šlovės taką (rock) Šlapia… purvina… šalta ir nelabai lengva… Bet visuomet gera matyti laimingas žmonių akis kai visą tai praeina (blush)

Ir skaityti gerus atsiliepimus, kurie nedažnai pasitaiko. Juk daugeliui paprasčiau sėdėti namie, forumuose ir dergti ant visų ir visko, nė akyse nemačius, o ne tai kad realiai atvažiuoti, susipažinti, išbandyti :D

Dėkui vyrams kas atvykote. Tikiuosi ne vien sušalote ir pavargote, o ir išsinešėte galvose kažkokių žinių ir supratimo kaip būna toje kariškoje virtuvėje ;) Dėkui Rasputinui už foto ir dar labiau už kiaušinienę – tai skaniausi pusryčiai kuriuos man kada nors darė Vyrai (rofl)

Daugiau foto: http://picasaweb.google.lt/airsoftfoto1/AirsoftMISSIONNIGHT10#
Video iš kliūčių ruožo: http://contour.com/video/contourhd-video-15-4

– – – – – – –

Po bemiegės paros, lakstymų, šlapimų ir šalimų teoriškai priklausytų pailsėti (think) , bet tik ne šį kartą. Labai jau traukė mane žūt būt sudalyvauti ir kitame puikiame renginyje – Pagonija Outdoor Jam, tad užvalgius, išsimaudžius ir apsitvarkius su kitu draugu išvažiavome prie Pagonijos uolos kur vyko toks kaip ir alpinistų, laipiotojų, keliautojų sąskrydis (dance)

Atvykus iškart maloniai nustebau pirmiausia sutikęs nemažai pažįstamų – Irma ir Vilma su kuriomis sulipome šiemet į Monblaną, Aidą, mūsų ekstremaliausią video operatorių ir kitus, su kuriais visad kai tik susitinkame, turime gerą laiką (y) Tad kadangi nesame labai  dideli sportininkai – mūsų rankose dažniau alaus bokalas nei kybiai, tai “apšilimui” palaipiojome taip :D

Vėliau ir šiek tiek rimčiau :) Aišku per “pradinukams” skirta pusę, su viršutine sauga, bet ir to maža nepasirodo kelis kart užlipt į 13-os metrų uolą pasižiūrėti ką ten tos “gegutės” viršuje peri :)

Po visos dienos fun prie uolos laukė prezentacijų vakaras kur alpinistai ir keliautojai demonstravo video ir foto iš šių metų kelionių, įkopimų, nuotykių. Buvo tikrai labai įdomu, tik kad velniškai miegas ir šaltis mane jau laužė po visų šitų aktyvumų tai pabaigos nesulaukiau…

O dar vakaronė su gitaromis prie laužo greta palapinių sakė tęsėsi iki bene paryčių, bet ir šitam malonumui valios nebeužteko :)

Užtai rytas laukė šiltesnis ir net spalvotesnis išsimiegojus ir pailsėjus :) O didžiausią įspūdį paliko bendra košė iš visko – tiesioginę tų žodžių prasme :) Kruopas pilam? Pilam. Paprikas? Aham. Dešreles… prieskonius… kitokias kruopas… česnakus… ir t.t. ir pan. Galų gale, akcentui į tą patį puodą dar suėjo ir šiek tiek CocaColos ir saldainis Geisha :D Dar siūliau ir dantų pastos surasti – tuo pačius ir dantis išsivalytume, bet to nebeprireikė – ir taip kulinarinis šedevras buvo super skanus (smirk)

Na ir galiausia viską vainikavo mini šuoliai su virve :) Visiška idėja ekspromtu – buvo svečiuose toks lenkas, taip pat ropejumper`is, rodė foto kaip ten šokinėja nuo tiltų ir pan. Per vieną tokį mūsų laipiotoją išsikalbėjo, kad aš atstovauju vietinius šuolininkus su virve ir užsidegė mintimi įrengti sistemą bei parodyti climberiams šuolius nuo Pagonijos :D Kaip tarėm taip ir padarėm (rock) Sistema gavosi maža, bet pilnai atitinkanti ir mūsų didžiausių rekordų standartus :) Vietoj vazos panaudojom į medį nutemptą perkėlą, ant jos kabinosi skridiniai, 5 m stabdymo virvė, 6 m saugos virvė ir atmatuota ~5 m šuolio virvė su likučiu nusileisti iki žemės. Viso atlikome penkis šuoliukus, tame tarpe lenkas po vieną front ir back flip`ą įsigudrino išlaužti tokiame mažame atstume. Maniakas (fubar) (chuckle)

Žodžiu weekend`as buvo neREALUS (emo)

Foto: http://picasaweb.google.com/kristijonas/Pagonija2010
Dar foto:  http://picasaweb.google.com/jaunius/Pagonija2010


Alpinizmas, laipiojimas, darbas aukštyje, Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    Komentarų: 1
2010 07 18

Dažasvydis Šreko pelkėje

Užvakar pagaliau teigiamai galėjau atsakyti į ne pirmą pakvietimą apsilankyti mistiškoje Šreko pelkėje – Alytaus rajono miškuose esančioje “super slaptoje” laisvalaikio pramogų ir taktinių treniruočių bazėje :) Pagrindinis tikslas – susitikti ir pabendrauti su puikiais žmonėmis. Pretekstas tam – dažasvydis, organizuojamas draugo iš Saudom.lt :) Visą tą apjungus į visumą išėjo puikus vakaras ir naktis. Ačiū Albertui už pakvietimą!

O dažasvydžio mūšis tikrai vyko sąlygomis “maksimaliai priartintomis prie kovinių” :) Liepteliai, takai, perėjos ir priedangos virš pelkės… Detonuojantys sprogstamieji užtaisai ir signalinės raketos… Žodžiu tikrai ne šiaip “pasilakstymas ir pasitaškymas dažais”, kaip paprastai gana sarkastiškai aš žiūrių į dažasvydį :) Šiek tiek foto:

Šiek tiek daugiau foto: http://facebook.com/album.php?aid=155806&id=132733622184 ;)


Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika, Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    Komentarų: 5
2010 02 18

Taktinė nusileidimo sistema Petzl EXO Eashook

Pastaruoju metu besidomėdamas įvairiomis laipiojimo technikos naujienomis, kaip tarkim Petzl RIG, aptikau ne visai naują, bet įdomų ir anksčiau pro akis praleistą technologinį sprendimą – Petzl EXO Eashook.

Tai Petzl EXO, skirto ugniagesių – gelbėtojų poreikiams, pagrindu sukurta taktinė šturmo ir nusileidimo nuo pastatų sistema, orientuota į naudojimą specialiųjų policijos ir kariuomenės dalinių (“SWAT, “ARAS“, “SOP” ir t.t.) užduotims atlikti (bandit)

Kadangi pats laisvalaikiu labiau domiuosi vadinamąją “juodąją taktika” – operacijos mieste, pastatų šturmas, įkaitų išlaisvinimo operacijos ir pan, o ne miškų taktika, kurios užtenka prisiragauti tarnaujant Savanorių pajėgose :), tai šis įrangos komplektas labai sudomino. Šiaip nėra pigus, apie 1000 lt kainuoja, bet kas rimtai užsiima tokios taktikos bent simuliacija AirSoft`e, ar kam tai yra tiesioginis darbas, tuomet tai nėra tokie dideli pinigai už gerą įrangą (y) Arba kaip ką tik pusiau rimtai pusiau juokais sakiau pažįstamam video operatoriui, mėgstančiam filmuoti įvairiais ekstremaliais rakursais, kad tokos “džeims`bondiškas” žaisliukas praverstu ir jam ir šiaip paprastiems žmonėms – vietos užima nedaug, prisisegi prie spec. kelnių diržo ir nusileidi iš ofiso pro langą ar nuo kokio tilto kaip Bondas… vaizdelis būtų :D

Šis įtaisas vizualiai ir veikimo principu labai panašus į plačiai alpinistų ir aukštalipių naudojamą Petzl “GriGri”, tačiau skiriasi tuo, kad naudoja gerokai plonesnę (tik 7.5 mmTechnora virvę (tai specialios paskirties, ypatingo Aramido pluošto virvė, atspari trinčiai, pjovimui ir karščiui!!), kuri kompaktiškai susipakuoja į nedidelį, patogiai prie apraišų ar šturmo liemenės tvirtinamą krepšelį,  bei turi tam tikrą papildomą žiedą, per kurį vedama virvė išlaiko optimalų eigos kampą ir taip palengvina darbą viena ranka. Komplekte yra specialus karabinas, sistemos įsegimui į inkarinį tašką, karabinas nusileidimo įtaiso segimuisi į apraišus ir 15 arba 23 m virvės (pagal spec. užsakymus galima ir kita komplektacija).  Viso rinkinio svoris tik 1.3 kg ir kas be ko – viskas taktiškai juodos spalvos 8-)

Tai tokia trumpa teorinė apžvalga, o dabar siūlau, kam įdomu, pažiūrėti įdomų praktinio naudojimo video, kaip šį įtaisą labai vaizdžiai ir išsamiai pristato policijos šturmo padalinio instruktorius:

Kelios pastato šturmo foto:

Treniravimo ir naudojimo instrukciją galima atsisiųsti ČIA


Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika, Apžvalgos apie viską, Taktinis ir pramoginis šratasvydis - "AirSoft", dažasvydis    Komentarų: 4
Puslapiai:1234»