Browsing "Nardymas, plaukiojimas, vandens pramogos"
2011 03 21

Kon-Tiki

Viena iš paauglio vaizduotę, kelionių troškimą ir polėkį skatinusių knygų buvo Turo Hejerdalo “Kon Tikiu per vandenyną”. Ir štai, pagaliau, kad ir maža, bet įgyvendinta dar viena svajonė – paskutinės kelionės metu, lankant Barseloną ir Oslą, apsilankyta Kon-Tiki muziejuje, pamatyta, paskaityta plačiau, pačiupinėta šis tas originalaus. Man tai svarbu :)

Borders? I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people. Thor Heyerdahl

Borders? I have never seen one. But I have heard they exist in the minds of some people. Thor Heyerdahl

Bendrai imant tai buvo nutrūktgalviškai drąsi ir avantiūriškai įdomi kelionė, eksperimentas. Vėliau, po dokumentinio filmo, apdovanoto oskaru, išleidimo pasaulyje ši kelione sulaukė labai daug atgarsio ir jos dalyviai – pripažinimo. Čia Jūsų dėmėsiui PILNAS dokumentinis ekspedicijos filmas, bet labiau, kas neskaitę, patariu perskaityti knygą ;)


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Įdomu ir naudinga, Nardymas, plaukiojimas, vandens pramogos    Komentarų: 0
2010 06 02

Free Fall at Dean’s Blue Hole

Žinomi narai Guilllaume Nery ir Julie Gauter be plaukmenų panėrė į 115 metrų giliausioje pasaulyje skylėje po vandeniu. Bahamų salose esanti Deans Blue Hole skylė – 202 metrų gylio. Po vandeniu prancūzai nufilmavo įspūdingą filmuką, kuriame ne tik nardymas, bet ir B.A.S.E. bei uolų laipiojimo elementai.

115 metrų gylyje be plaukmenų ir akvalango – Prancūzijos rekordas.

Tiesa, 2010 metų balandžio 25 dieną austrų naras Herbert Nitsch panėrė net į 120 metrų gylį: nėrimo laikas – 4 minutės 28 sekundės.

Prancūzai narai giliausioje skylėje po vandeniu elgėsi it aktoriai: žaismingai priartėjo, po to, filmuojamas Prancūzijos nardymo čempionės Julie Gauter, jo kolega, 27 metų Guillaume Nery inscenizavo laisvąjį kritimą lyg po B.A.S.E. šuolio, o iš Deans Blue Hole neišplaukė, o lipo tarsi uolų laipiotojas.

Deans Blue Hole yra netoli Ilgosios Bahamų salos Clarense miesto. Skylė susiformavo maždaug prieš 15 tūkstančių metų. Ir ji visuomet viliojo narus ekstremalus.

2007 metų balandį William Trubridge sumušė daugelį rekordų ir skylėje panėrė į 84 metrų gylį be plaukmenų!

2009  metų balandį australas Walter Steyn panėrė į 100, o po metų, kaip jau rašėme, austras H.Nitsch, į 120 metrų gylį.

Ekstremalas.lt


Nardymas, plaukiojimas, vandens pramogos    Komentarų: 0
2010 02 15

Jachta iš 12 tūkstančių plastikinių butelių

Grupė “Adventure Ecology” iš JAV San Francisko miesto antrinių žaliavų naudojimą pakėlė į naują lygį. Panaudodami plastikinius butelius jie pastatė tvirtą 60 pėdų (apie 20 metrų) ilgio jachtą “Plastiki”. Su katamaranu jie ketina plaukti nuo JAV iki Australijos.

Komanda, priešakyje su savo lyderiu Davidu de Rothschildu, 12 tūkstančių 2 litrų talpos butelių užpildė anglies dioksidu ir, panaudoję kitas medžiagas iš plastiko, pastatė jachtą. Ekologai šiomis dienomis ketina pakelti bures ir rengtis į trijų mėnesių kelionę nuo San Francisko iki Australijos – Sidnėjaus miesto.

“Tikiuosi, kad mūsų žygis atkreips dėmesį į ekologines problemas, – teigė Davidas. – Mes pražudome milijonus vandens paukščių, kurie kasdien praryja plastiką. Todėl nusprendėme pastatyti jachtą iš medžiagų, kuriomis teršiame gamta.”

Gegužės 16 dieną pradėta gaminti jachta sveria apie 9 tonas, ja galės plaukti 6 žmonės. Vienas iš pagrindinių kelionės objektų – garsioji šiukšlių sala Ramiajame vandenyje.

„Sala” pradėjo smarkiai didėti nuo 1950-ųjų, kai pradėta masiškai vartoti plastmasines talpas. Dėl ypatingų Ramiojo vandenyno šiaurinės dalies srovių, į susidarančio verpeto centrą patenka visos šiukšlės, kurias į vandenyną plukdo iš žemyno atitekančios upės.

Todėl salos centras laikosi sąlyginiai vienoje vietoje, tarp San Francisko ir Havajų. Mokslininkai apskaičiavo, kad šiuo metu 80 proc. salos pagrindo sudaro plastmasė. Jos plotas išplito per milijoną kvadratinių kilometrų, į kurį tilptų dvi Teksaso valstijos!

Ekstremalas.lt


Mokslas, technologijos, išradimai, pažanga, Nardymas, plaukiojimas, vandens pramogos, Aplinkos apsauga, ekologija    Komentarų: 0
2009 07 30

Pirmas nardymas Draseikiuose

Vakar porą, o šiandien keturias valandas “pramirkom” Draseikių karjere. Pasirodo draugai ne be reikalo gyrė o ir kiti narai pamėgę šią vietą – vanduo pakankamai skaidrus ir šiltas, daug gražios augmenijos, gyvūnijos. Net “guolis” (WV Golf, kas be ko – baltas) nuskandintas narų atrakcijai 5.5 metrų gylyje :) Žinoma Lietuvoje yra gražesnių ir skaidresnių ežerų, bet kaip arti namų – mažiau nei 20 km važiuoti tereikia, tai čia tikrai labai patiko ir dabar žinoma čia pradėsim lankytis dažniau :)

Nardymas Draseikių karjere

Nardymas Draseikių karjere

Aš su Viktoru

Vandenyje

Nardymas Draseikių karjere

Nardymas Draseikių karjere

Nardymas Draseikių karjere

Nardymas Draseikių karjere

Nardymas Draseikių karjere


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Nardymas, plaukiojimas, vandens pramogos    Komentarų: 0
Puslapiai:12»