Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Jachta iš 12 tūkstančių plastikinių butelių

Jachta iš 12 tūkstančių plastikinių butelių

Grupė „Adventure Ecology” iš JAV San Francisko miesto antrinių žaliavų naudojimą pakėlė į naują lygį. Panaudodami plastikinius butelius jie pastatė tvirtą 60 pėdų (apie 20 metrų) ilgio jachtą „Plastiki”. Su katamaranu jie ketina plaukti nuo JAV iki Australijos.

Komanda, priešakyje su savo lyderiu Davidu de Rothschildu, 12 tūkstančių 2 litrų talpos butelių užpildė anglies dioksidu ir, panaudoję kitas medžiagas iš plastiko, pastatė jachtą. Ekologai šiomis dienomis ketina pakelti bures ir rengtis į trijų mėnesių kelionę nuo San Francisko iki Australijos – Sidnėjaus miesto.

„Tikiuosi, kad mūsų žygis atkreips dėmesį į ekologines problemas, – teigė Davidas. – Mes pražudome milijonus vandens paukščių, kurie kasdien praryja plastiką. Todėl nusprendėme pastatyti jachtą iš medžiagų, kuriomis teršiame gamta.”

Gegužės 16 dieną pradėta gaminti jachta sveria apie 9 tonas, ja galės plaukti 6 žmonės. Vienas iš pagrindinių kelionės objektų – garsioji šiukšlių sala Ramiajame vandenyje.

„Sala” pradėjo smarkiai didėti nuo 1950-ųjų, kai pradėta masiškai vartoti plastmasines talpas. Dėl ypatingų Ramiojo vandenyno šiaurinės dalies srovių, į susidarančio verpeto centrą patenka visos šiukšlės, kurias į vandenyną plukdo iš žemyno atitekančios upės.

Todėl salos centras laikosi sąlyginiai vienoje vietoje, tarp San Francisko ir Havajų. Mokslininkai apskaičiavo, kad šiuo metu 80 proc. salos pagrindo sudaro plastmasė. Jos plotas išplito per milijoną kvadratinių kilometrų, į kurį tilptų dvi Teksaso valstijos!

Ekstremalas.lt

  • 376 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti