Browsing "Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas"
2012 01 21

Malta – meilė iš pirmo žvilgsnio

Jei taip išvis galima išsireikšti… nė nebuvus :) Tik šiandien vakarop keliam sparnus su 20+ draugų ir bendraminčių savaitės vizitui šioje saloje – valstybėje. Formali “priežastis”, kaip ir anamet skrendant į Maroką – mano gimtadienis. Realiai – tiesiog prie progos “pritraukta” dar viena įdomi, linksma, naudinga ir pigi kelionė, pasaulio pažinimas.

Tiesiog nepamenu, kad dar prieš kurią kelionę bučiau tiek domėjęsis šali ir tiek nuostabaus atradęs dar nė nebuvęs. Paprastai nemėgstu labai planuot kažko, nes planai keičiasi, griūna, todėl geriausias planas visad – ekspromtas. Nuskrendi kažkur, eini kur akys mato, ir “už kiekvieno kampo” atrandi vis kažką įdomaus, įspūdingo ir nepaliauji tuo džiaugtis. O kai žmonės kažko prisiplanuoja, tie planai nepavyksta, tuomet liūdi :)

Pirmiausia žinoma gamta! Apskritai labiausiai patinak viduržemio jūros regionas – Italija, Ispanija, salos ir pan. nes net žiemą labai dėkingas, malonsu klimatas, sąlyginai šilta jūra, uolos, bangų mūša ir gražūs vaizdai. Tuo klausimu Malta ypač nenuskriausta – yra ir stačių uolų, ir grotų ir narų pamėgtų “mėlinųjų skylių” bei tokia unikali vieta kaip “inland sea” – per plyšį uoloje jūra išsigriaužusi į salą ir sudaro siena atskirtą atskirą įlanką…

Po gamtso grožių, pagal mano pomėgius, antroje vietoje seka istorinė architektūra. Ši, kad ir nedidelė, salelė daug amžių buvo daugelio interesų konfliktų zonoje – laivybos kryžkelė tarp Afrikos, Azijos ir Europos, Sicilijso piratai, Britanijos kolonistai ir t.t. Tad joje gausu fortifikacijos, gynybinių sienų ir kito paveldo, menančio daug reikšimingų istorinių įvykių.

Galaiusiai miestai. Sala labai urbanizuota, bet žinoma daugelio mūsų absoliučiai nedomina viešbučiai, barai ir kazino, trainiotsi po aikštes turistų numintais takais ir fotografuot fontanus ar kolonas :) Domina nebent vienu aspektu – digerišku / urbanexploration. O tam ten taip pat prireiks kelių dienų – ir Papajaus kaimelis (specialiai pastatytas filmui), ir visokie apleisti poilsio / pramogų kompleksai ir t.t.

Daug daug cia butu galima rasyt, rodyt ka įdomaus atradome apie Maltą, dar nė nenuvykę, bet manau dabar jau mažai tai aktualu – jei viskas gerai, greit grįšim ir bus savi fotometraščiai ir pasakojimai ;)

O pas mane asmeniškai pusę kuprinaitės užima… nardymo apranga, batai, kaukė, vamzdelis :) Žinau, kad žiema, bet vis tik ten jūra +15 panašiai net dabar, tad lyginant su Baltija nėra taip blogai. O man kažkoks nepasitenkinimas liko po to, kai nesenai buvom Maljorkoje, kur toks gražus vanduo, uolos ir neprisplaukiojau, nepanardžiau ten į valias :) O po to dar tas video… žemiau… tai išvis apie nieką kitą galvot nebegaliu :)) Tai šioje kelionėje, jei tik bus įmanoma, stengsiuos gerai “atmirkt” vandenyje :) O jei nuskesiu ar prisplosiu kur šokinėdamas nuo uolų – neminėkit vien bloguoju :))


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 0
2012 01 04

Ištvermės žygis “eXtreme 2×100 km” 2011

Heh, gera prisiminti. Prisiminti su pasididžiavimu, kad viskas taip gerai pavyko iš pirmo karto, suorganizuotas tokio lygio renginys ir visiems turėta daug puikaus laiko, su minimaliomis laiko ir finansinėmis sąnaudomis, žmogiškais resursais. Taip pat prisiminti šiek tiek su “nuoskauda” – nes pirmą kartą, po 10 metų aktyvaus dalyvavimo pėsčiųjų žygiuose (tame tarpe 3 sėkmingai praeiti “eXtreme”), per šį, pirmąjį Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuotą renginį buvau jau “kitoje stalo pusėje” – laksčiau su organizaciniais reikalais, fotografavau ir t.t. tad fiziškai nebuvo įmanoma spėt dar ir pačiam eit… :( Na tikiuosi – šiemet ;)

Kviečiu pasižiūrėti, prisiminti tuos, kas buvote, bei pakviesti naujus žygeivius pasidomėti ir pasiruošti šių metų “eXtreme” 2×100 km. Jei manote, kad esate geriausias/-ia, norite pasigalinėti ne tik su kilometrais, bet labiausiai su savimi, savo “negaliu”, “tai ne man”, “nepajėgsiu” – šis iššūkis Jums ;)

Nuostabiausia matyti, prisiminti tiek daug vienoje vietoje “neužmušamų pozityvų”! Kai šiaip, pagal “lietuviška standartą” daugelis bumbą, kad viskas negerai, kad sunku gyvent, kad valdžia bloga, viskas neteisinga ir sunku, čia susirinkę žmonės juokėsi ir šypsojosi, šoko ir šokinėjo net nuėję 120 ar 160 km pėsčiomis! Šis renginys – milžiniška koncentracija didelės valios, besaikio optimizmo ir meilės gyvenimui, draugiškumo ir geros nuotaikos vienoje vietoje ;)


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    komentarai 2
2011 11 02

The Way

…”Tu nesirenki gyvenimo, tu tiesiog gyveni jį”…

Nuostabus filmas apie netektį ir atradimą, apie tradicinį ir alternatyvų požiūrį į gyvenimą. Vieniems norma yra keltis ir dirbti nuo 8 iki 17, turėti vienas atostogas ir jas pradrybsoti prie TV. Kitų per prievartą “neįkalinsi” ofise ar kitame rutininiame darbe, jie susikrauna kuprinę ir tiesiog išeina, išvažiuoja. Kad kąžką pamatytų, nuveiktu, atrastų. Atrastų savę, grožį ir prasmę šiame gyvenime. Ir kiekvienas, žinoma, savaip teisus…

Tikiuosi ir aš kada prisiruošiu prasieiti “The Camino de Santiago“, aplankyti daugelį kitų vietų, kur reikia išsiruošti ilgiau nei kelių dienų, savaitės skrydžiui. Kol kas pačiam tai sunkiai suvokiama, suplanuojama, nors draugai jau ne vieną kartą siūlė, kvietė ir į būtent šį Kelią, ir į Kambodžą ar pan. Tiesiog neįsivaizduoju kaip galima dingti mėnesiui ar daugiau – iš ko gyventi, kai nedirbi? Kokį reikia verslą susikurti ar laimėti teleloto, kad taip galėtum Tiesiog Keliauti… Jei taip vieną dieną nutiks – būsiu pirmas kuris susirinks kuprinę ir dings kažkur neapbrėžtam laikui, poreikiui, tikslui :)

. . . .

“Būtent laikas yra didžiausias turtas Camino de Santiago. Turėjimas jo pakankamai, leidžia negalvoti apie būtiną nueiti atstumą, ilgiau pabūti dėmesio vertose vietose, pajusti tikrą ilgo buvimo kelyje malonumą. Drybsojimas pievoje žiūrint į tolumoje dunksančius kalnus, mėgavimasis kava mažo miestelio aikštėje, lepinimasis popietinės siestos tyla šešėlyje, tai tik keli sustojusių laikrodžio rodyklių privalumai. Todėl neatsikračiau pavydo sutiktiems barzdotiems austrams, iš savo tėvynės į Santjagą einantiems jau ketvirtą mėnesį, kaip ir kitiems bendrakeleiviams, neturėjusiems iš anksto apibrėžtos grįžimo namo datos. Teko matyti ir tokių, kurie grįžti nebenori – pasiekę vandenyno pakrantę, lieka ten kokiam pusmečiui.”

Pilietis.delfi.lt/news/camino-de-santiago-pesciomis-per-ispanija.d?id=50560382


Apžvalgos apie viską, Įdomu ir naudinga, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 1
2011 08 01

Naujas įnamis – Cube Acid

Vasara jau imho į pabaigą… Na bet kada prisiruoši tada ir laikas juk :) Net ne vasara turėtų būti atskaitos tašku, bet jau ir šiaip kelis pastaruosius metus reikėjo/norėjosi dviratuko. Bet yra kaip yra – savo laiku savi reikalai, pirkiniai ir t.t. Vienu metu viskuo pasirūpinti niekas negalime :D

Tai vat bent šiandien pagaliau ekspromtu susiradau ir įsigijau pusėtiną dviratuką Cube Acid, 2010 metų laidos, svariai papildysiantį aktyvaus laisvalaikio įrangos asortimentą. Charakteristikos nėra kąžkoks stebuklas, bet ir nekainuoja 5000 ar bent 2500 lt, po kiek “eina” padorūs dviračiai. Nusprendžiau geriau šitą pigesnį, už 1300 lt, ir pasiorganizuoti priedo dar vieną kirbantį “reikaliuką” įgyvendinti artimiausiu metu – kajaką į Outdoor kolekciją priimti :)

Esminis privalumas – 22 colių rėmas, ne taip ir dažnai pasitaikantis tarp tokios klasės ir kainos parduodamų dviračių, kas man, 193 ūgio labai aktualu :) Ir šiaip viskas gana neblogai, imi ir važiuoji, tik dar visokiais aksesuarais reiks apkarstyt per artimaiusias dienas, kaip rem. komplektas, žibintuvėliai ir pan.

Frame: Alu Lite AMF 7005 RFR-Geometry
Fork: Rock Shox Dart 3 100mm, PopLoc
Headset: FSA No.10 semi-Integrated
Stem: FSA OS190 Oversized
Handlebars: FSA XC300 Lowriser Oversized
Rear Derailleur: Shimano Deore XT RD-M772 Shadow
Front Derailleur: Shimano Deore FD-M590, Top Swing 34,9mm
Shifters: Shimano Deore SL-M590 Rapidfire-Plus, 9-speed
Brakes: Hayes Stroker Ryde hydr. Discbrake (160/160mm)
Chainset: Shimano FC-M442 44x32x22, 175mm, Shimano BB-UN26
Cassette: Shimano CS-HG50 11-32, 9-speed
Chain: Shimano CN-HG53 108 links
Rims: RFR ZX24
Hubs: Shimano Disc HB-M475, Shimano Disc FH-M475
Spokes: Mach1 18/0 Stainless 2.0
Tyres: Schwalbe Smart Sam 2.1, Schwalbe Smart Sam 2.1
Weight 12,70kg


Dosjė, dienoraštis, asmeninės mintys, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    komentarai 4
2011 07 12

Lietuvos žygeivių festivalis

Sveiki!

Tik ką baigėsi labai sėkmingai pavykęs debiutinis Pėsčiųjų žygių asociacijos projekas – žygis “eXtreme 2 x 100 km”. Pradėjome nuo sunkiausio… Per įtin trumpą laiką, minimaliais resursais, panašu, pavyko padaryti puikų renginį. Visos tos šypsenos, juokas, bendravimas ir pakili dalyvių nuotaika, tiek atidarant, tiek vykstant, tiek ir uždarant renginį parodo, kad mūsų pastangos ne veltui :) Ačiū tiems, kas dalyvavo!

O toliau PŽA taryba irgi nė nesiruošia sėdėti sudėjusi rankų, ir jau pirmąjį rugpjūčio savaitgalį skelbiame “Lietuvos žygeivių festivalį”!

Tai tradicinis dviejų dienų pėsčiųjų žygis visiems ir mažiems, ir dideliems! Pasirenkamos trasos: 2 x 20 km nepilnamečiams, iki 16 m. amžiaus ir 2 x30 km arba 2 x 40 km visiems vyresniems.

Renginio vieta: Jurbarkas, žygiai po etnografines, nuostabaus kraštovaizdžio apylinkes. Apgyvendinimas: Giedraičio – Giedriaus gimnazijos sporto salėje (yra tualetai, dušai, reikalingi kilimėliai, miegmaišiai) ir/arba lauko stovykla (reikalingos palapinės, miegmaišiai, kilimėliai).

Taisyklės, programa, apdovanojimo pristatymas bus paruošti per artimiausias kelias savaites, laukite info. O kam nebereikia papildomos informacijos, žino tokių renginių (“Radvilų keliais” ir pan.) principus ir tinka data – kviečiame registruotis ir laukiame susitikimo!

http://pesciujuzygiai.lt/lt/tema/zygeiviu-festivalis/


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Valstybė, visuomenė, šventės, renginiai    Komentarų: 0
Puslapiai:123456789»