Browsing "Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas"
2012 04 10

Exploring Bilateral Relations

Kompanijos Nepal Pavilion Company vardu norėčiau pakviesti Jus į renginį Exploring Bilateral Relations, skirtą Nepalo turizmo pristatymui ir Lietuvos alpinisto p. V.Vitkausko pagerbimui , skirtą paminėti pirmojo Lietuvos alpinistų kopimo į aukščiausią pasaulio viršukalnę Everestą 20 –metį.  Renginio tikslas –  generuoti idėjas , leisiančias paskatinti prekybos ir turizmo ryšius tarp Lietuvos ir Nepalo.

Renginys vyks š.m. balandžio 12 d. 11 .00 – 12.30 val. viešbutyje „ Karolina“ adresu  Sausio 13-osios g. 2, Vilnius.

Renginyje taip pat dalyvaus Nepalo turizmo ir verslo kompanijos.

Preliminari renginio programa:
11.00-11.20 val.                         Nepalo turizmo ir verslo sektoriaus pristatymas (anglų k.). Pranešėjas : p. Naresh Shrestha, Nepal Pavilion Company generalinis direktorius
11.20-11.40 val.                         Lietuvos turizmo sektoriaus pristatymas . Pranešėjas :  Daiva Chetcuti, Valstybinio turizmo departamento prie LR Ūkio ministerijos tikslinių rinkų skyriaus vedėja
11.40-12.00 val.                         Alpinisto V.Vitkausko pagerbimas minint pirmojo kopimo į Everestą 20-ies metų sukaktį  ir jo indėlį plėtojant Lietuvos –Nepalo ryšius
12.00-12.30 val.                         Diskusija prie kavos

Trumpai apie kompaniją Nepal Pavilion Company . Ši kompanija įkurta 1997 m., jos veiklos sritis –  renginių organizavimas bei dvišalių ryšių plėtra pristatant Nepalą įvairiose pasaulio šalyse. 2007 m. kompanija apdovanojo Naujosios Zelandijos alpinistą p. Edmund Hillary , kuris pirmasis pasaulyje 1953 m. užkopė į Everestą. 2011 m. Nepal Pavilion Company kartu su LR Ambasada Indijoje ir Nepalui  šios šalies sostinėje Katmandu organizavimo lietuviškų filmų festivalį , kuriame Nepalo publikai buvo pristatyti 6 lietuviški filmai. Kompanijos vadovas p. Shrestha yra Nepalo prekybos rūmų ir Nepalo tarptautinių prekybos rūmų ICC Nepal tarybos narys.

Maloniai lauksime Jūsų renginyje

Pagarbiai,
Naresh Shrestha
Nepal Pavilion Company Pvt.Ltd generalinis direktorius


Alpinizmas, laipiojimas, darbas aukštyje, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Valstybė, visuomenė, šventės, renginiai    Komentarų: 0
2012 01 21

Malta – meilė iš pirmo žvilgsnio

Jei taip išvis galima išsireikšti… nė nebuvus :) Tik šiandien vakarop keliam sparnus su 20+ draugų ir bendraminčių savaitės vizitui šioje saloje – valstybėje. Formali “priežastis”, kaip ir anamet skrendant į Maroką – mano gimtadienis. Realiai – tiesiog prie progos “pritraukta” dar viena įdomi, linksma, naudinga ir pigi kelionė, pasaulio pažinimas.

Tiesiog nepamenu, kad dar prieš kurią kelionę bučiau tiek domėjęsis šali ir tiek nuostabaus atradęs dar nė nebuvęs. Paprastai nemėgstu labai planuot kažko, nes planai keičiasi, griūna, todėl geriausias planas visad – ekspromtas. Nuskrendi kažkur, eini kur akys mato, ir “už kiekvieno kampo” atrandi vis kažką įdomaus, įspūdingo ir nepaliauji tuo džiaugtis. O kai žmonės kažko prisiplanuoja, tie planai nepavyksta, tuomet liūdi :)

Pirmiausia žinoma gamta! Apskritai labiausiai patinak viduržemio jūros regionas – Italija, Ispanija, salos ir pan. nes net žiemą labai dėkingas, malonsu klimatas, sąlyginai šilta jūra, uolos, bangų mūša ir gražūs vaizdai. Tuo klausimu Malta ypač nenuskriausta – yra ir stačių uolų, ir grotų ir narų pamėgtų “mėlinųjų skylių” bei tokia unikali vieta kaip “inland sea” – per plyšį uoloje jūra išsigriaužusi į salą ir sudaro siena atskirtą atskirą įlanką…

Po gamtso grožių, pagal mano pomėgius, antroje vietoje seka istorinė architektūra. Ši, kad ir nedidelė, salelė daug amžių buvo daugelio interesų konfliktų zonoje – laivybos kryžkelė tarp Afrikos, Azijos ir Europos, Sicilijso piratai, Britanijos kolonistai ir t.t. Tad joje gausu fortifikacijos, gynybinių sienų ir kito paveldo, menančio daug reikšimingų istorinių įvykių.

Galaiusiai miestai. Sala labai urbanizuota, bet žinoma daugelio mūsų absoliučiai nedomina viešbučiai, barai ir kazino, trainiotsi po aikštes turistų numintais takais ir fotografuot fontanus ar kolonas :) Domina nebent vienu aspektu – digerišku / urbanexploration. O tam ten taip pat prireiks kelių dienų – ir Papajaus kaimelis (specialiai pastatytas filmui), ir visokie apleisti poilsio / pramogų kompleksai ir t.t.

Daug daug cia butu galima rasyt, rodyt ka įdomaus atradome apie Maltą, dar nė nenuvykę, bet manau dabar jau mažai tai aktualu – jei viskas gerai, greit grįšim ir bus savi fotometraščiai ir pasakojimai ;)

O pas mane asmeniškai pusę kuprinaitės užima… nardymo apranga, batai, kaukė, vamzdelis :) Žinau, kad žiema, bet vis tik ten jūra +15 panašiai net dabar, tad lyginant su Baltija nėra taip blogai. O man kažkoks nepasitenkinimas liko po to, kai nesenai buvom Maljorkoje, kur toks gražus vanduo, uolos ir neprisplaukiojau, nepanardžiau ten į valias :) O po to dar tas video… žemiau… tai išvis apie nieką kitą galvot nebegaliu :)) Tai šioje kelionėje, jei tik bus įmanoma, stengsiuos gerai “atmirkt” vandenyje :) O jei nuskesiu ar prisplosiu kur šokinėdamas nuo uolų – neminėkit vien bloguoju :))


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 0
2012 01 04

Ištvermės žygis “eXtreme 2×100 km” 2011

Heh, gera prisiminti. Prisiminti su pasididžiavimu, kad viskas taip gerai pavyko iš pirmo karto, suorganizuotas tokio lygio renginys ir visiems turėta daug puikaus laiko, su minimaliomis laiko ir finansinėmis sąnaudomis, žmogiškais resursais. Taip pat prisiminti šiek tiek su “nuoskauda” – nes pirmą kartą, po 10 metų aktyvaus dalyvavimo pėsčiųjų žygiuose (tame tarpe 3 sėkmingai praeiti “eXtreme”), per šį, pirmąjį Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuotą renginį buvau jau “kitoje stalo pusėje” – laksčiau su organizaciniais reikalais, fotografavau ir t.t. tad fiziškai nebuvo įmanoma spėt dar ir pačiam eit… :( Na tikiuosi – šiemet ;)

Kviečiu pasižiūrėti, prisiminti tuos, kas buvote, bei pakviesti naujus žygeivius pasidomėti ir pasiruošti šių metų “eXtreme” 2×100 km. Jei manote, kad esate geriausias/-ia, norite pasigalinėti ne tik su kilometrais, bet labiausiai su savimi, savo “negaliu”, “tai ne man”, “nepajėgsiu” – šis iššūkis Jums ;)

Nuostabiausia matyti, prisiminti tiek daug vienoje vietoje “neužmušamų pozityvų”! Kai šiaip, pagal “lietuviška standartą” daugelis bumbą, kad viskas negerai, kad sunku gyvent, kad valdžia bloga, viskas neteisinga ir sunku, čia susirinkę žmonės juokėsi ir šypsojosi, šoko ir šokinėjo net nuėję 120 ar 160 km pėsčiomis! Šis renginys – milžiniška koncentracija didelės valios, besaikio optimizmo ir meilės gyvenimui, draugiškumo ir geros nuotaikos vienoje vietoje ;)


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 2
2011 11 02

The Way

…”Tu nesirenki gyvenimo, tu tiesiog gyveni jį”…

Nuostabus filmas apie netektį ir atradimą, apie tradicinį ir alternatyvų požiūrį į gyvenimą. Vieniems norma yra keltis ir dirbti nuo 8 iki 17, turėti vienas atostogas ir jas pradrybsoti prie TV. Kitų per prievartą “neįkalinsi” ofise ar kitame rutininiame darbe, jie susikrauna kuprinę ir tiesiog išeina, išvažiuoja. Kad kąžką pamatytų, nuveiktu, atrastų. Atrastų savę, grožį ir prasmę šiame gyvenime. Ir kiekvienas, žinoma, savaip teisus…

Tikiuosi ir aš kada prisiruošiu prasieiti “The Camino de Santiago“, aplankyti daugelį kitų vietų, kur reikia išsiruošti ilgiau nei kelių dienų, savaitės skrydžiui. Kol kas pačiam tai sunkiai suvokiama, suplanuojama, nors draugai jau ne vieną kartą siūlė, kvietė ir į būtent šį Kelią, ir į Kambodžą ar pan. Tiesiog neįsivaizduoju kaip galima dingti mėnesiui ar daugiau – iš ko gyventi, kai nedirbi? Kokį reikia verslą susikurti ar laimėti teleloto, kad taip galėtum Tiesiog Keliauti… Jei taip vieną dieną nutiks – būsiu pirmas kuris susirinks kuprinę ir dings kažkur neapbrėžtam laikui, poreikiui, tikslui :)

. . . .

“Būtent laikas yra didžiausias turtas Camino de Santiago. Turėjimas jo pakankamai, leidžia negalvoti apie būtiną nueiti atstumą, ilgiau pabūti dėmesio vertose vietose, pajusti tikrą ilgo buvimo kelyje malonumą. Drybsojimas pievoje žiūrint į tolumoje dunksančius kalnus, mėgavimasis kava mažo miestelio aikštėje, lepinimasis popietinės siestos tyla šešėlyje, tai tik keli sustojusių laikrodžio rodyklių privalumai. Todėl neatsikračiau pavydo sutiktiems barzdotiems austrams, iš savo tėvynės į Santjagą einantiems jau ketvirtą mėnesį, kaip ir kitiems bendrakeleiviams, neturėjusiems iš anksto apibrėžtos grįžimo namo datos. Teko matyti ir tokių, kurie grįžti nebenori – pasiekę vandenyno pakrantę, lieka ten kokiam pusmečiui.”

Pilietis.delfi.lt/news/camino-de-santiago-pesciomis-per-ispanija.d?id=50560382


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Apžvalgos apie viską, Įdomu ir naudinga    Komentarų: 1
2011 11 01

Pradėta registracija kopimui į Monblaną

Laiko dar tikrai labai daug, bet ir pasiplanavimo, pirkinių ir t.t. žmonėms nemažai reikia ruošiantis tokiam iššukiui, tad ir skelbiame labai iš anksto:

2012 m. birželio 15-24 dienomis planuojama penktoji (pirmoji 2012 metų) organizuota alpinistinė kelionė į Alpes – Monblanas.lt organizuojamas ir vedamas kopimas į aukščiausią Vakarų Europos viršukalnę – Mont Blanc 4810,45 m klasikiniu maršrutu. Puiki galimybė išbandyti save, susipažinti su alpinizmu!

Ši viršukalnė tai iššūkis tiek pradedančiajam, tiek patyrusiam alpinistui. Jūs turite galimybę laiką praleisti neįtikėtinai šaunioje kompanijoje. Kelionės metu pradedantieji padedami patyrusių instruktorių gaus visas būtinas žinias apie kopimo subtilybes, alpinistinės technikos ir įrangos panaudojimo galimybes, kalnų kelionių technikos (KKT) pradmenis, saugumo teorija.

Keliones kaina: tik 2199 Lt

Į kainą įskaičiuota:

• Kelionė nuo namų iki namų autobusiuku, kuras, kelių mokesčiai
• Kelionės draudimas (sportinis + alpinistinis)
• Bendras grupės inventorius (virvės, virtuvės įrangapalapinės ir t.t.)
• Asmeninis alpinistinis ir saugos inventorius (kalnų bataialpinistinės “katės”vaikščiojimo lazdosapsauginis šalmaslaipiojimo apraišai, savisaugos kilpos, karabinai ir t.t.)
• Nakvynės kempinge Chamonix (dušai, internetas)
• Pusryčiai, pietūs, vakarienė viso kopimo metu.
• Visą kelionę filmuos profesionalus operatorius, po kelionės bus sumontuotasfilmukas, kurio kopija gausite.
• Profesionalios nuotraukos
• Gera nuotaika ;)
• Neišdildomi įspūdžiai ir prisiminimai!

>> REGISTRACIJA <<

Į kelionės kainą ne įskaičiuota:

• Asmeninis turistinis inventorius (kuprinėžieminis miegmaišismiegojimo kilimėlis, ). Šiuos daiktus patartina nusipirkti – pravers visad gyvenime. Taip pat galima pasiskolinti iš turistaujančių draugų. Iš bėdos – galima ir išsinuomuoti, bet nelabai verta ;)
• Maistas baruose ir degalinėse pakeliui pirmyn ir atgal, valgiai ir naminis vynas Chamonix.
• Suvenyrai ir kitos asmeninės išlaidos ;)

Išankstinė vietos rezervacija:

Po preliminarios registracijos pateikimo ir  patvirtinimo Jūs privalėsite sumokėti 500 lt avansą – vietos rezervacijos mokestį. Likusią kelionės kainos dalį įmokėsite ~14 dienų iki išvykimo. Dėl bet kokių, nuo mūsų nepriklausančių, priežasčių (Jūsų liga, pasikeitę darbiniai planai ir t.t.) neišvykus į kelionę avansinė įmoka negrąžinama!


Alpinizmas, laipiojimas, darbas aukštyje, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 1
Puslapiai:1234567...14»