Browsing "Fotografija"
2011 05 18

“Ekstremali akimirka 2011” nugalėtojas :)

Kaip rašiau vasario 12 d., Ekstremalas.lt skelbiamam ekstremalių fotografijų konkursui “Ekstremali akimirka 2011” pateikiau keliatą foto. Konkursas užtruko dėl tam tikrų neaiškumu ten su kažkokių fotografijų autoryste, bet pagaliau pasibaigė ir šiandien sužinojau, kad esu laureatas  (rock)

Straipsnis ir laimėjusios fotografijos čia: Ekstremalas.lt/renginiai-29/lt/-ekstremali-akimirka-2011—-paveluota-triumfo-akimirka–foto–1842.html

Nuo savęs galiu pridėti, kad realiai nustebino toks prastas šių metų konkurso lygis – neskaitant organizacinių nesklandumų (kam nepasitaiko?), bet kokiu atveju, pateiktos fotografijos išvis nelabai turi ką bendro su eXtreme :(

Pvz. sėdėti ant uolos, greta takelio, tai čia ekstremalu? O stovėti paprasčiausioje via ferrat`oje įsisegus saugos ūsus, kur nei įspūdingo aukščio, nei vaizdų aplink nė su žiburiu nerasi? :) Nežinau… eilinės turistinės foto ir tiek, anot manes!

Žinoma, kažkas pasakys, kad daugeliui eilinių piliečių, pakankamai ekstremalu ir judresnę gatvę pereiti, ką ten kalbėti apie uolas kokias ar parašiutus :) Bet tai – ne argumentas visos Lietuvos lygio konkursui (wait)

Tad tikrai vertesni antros ir trečios vietos būtų Ignas, pvz. šokdamas su parašiutu iš oro baliono, laisvame kritime dar sugebantis savę nusifotografuoti, ar tas pats plaukimas baidarėmis srauniu upeliu – daugiau judesio, dinamikos ir “energijos” kadre ;)

Tad perspektyvoje patarčiau vertinimo komisijai pabandyti labiau įsijausti į pačios akimirkos ekstremalumą, o ne būtinai tik tai, kas matosi. Manau tokia nuotrauka turi kalbėti apie sudėtingą, pavojingą pačio fotografo poziciją, tai kad jis pats rizikuoja fotografuodamas kažką, atliekantį “ekstremalų veiksmą” ir t.t. ;)

P.S. Kur auto – moto sportas? Kur kite surfing`as? Kur tas pats sportinis / pramoginis dažasvydis ar šratasvydis? Kur dar dešimtys šaunių ir pakankamai adrenalino pumpuojančių sporto šakų foto?? Daug draugų, pažįstamu užsiima kažuo, apie ką likusiems 99% žmonių vien pagalvot baisu :) Tarkim poledinis nardymas: http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/182905_1562173860533_1420944943_31198706_6401364_n.jpg ir pan. Tik bėda, kad arba per mažai žino apie konkursą, arba neturi motyvacijos dalyvauti…


Fotografija    komentarai 3
2011 03 07

Jonava @ night

Kai namie nenustygsti vietoje o darbai tiesiog nesitvarko taip sklandžiai, kaip norėtusi, tuomet geriausia tiesiog pasivaiksčioti :) Grynas oras, gera muzika, fizinė iškrova gerokai pravalo mintis ir “įkrauna” naujiems darbams. Šyvakar eilinį kartą prasiėjau ratuką apie Jonavą, tik šį kartą dar ir potencialių vietų naktiniam fotografavimui žiūrinėjau ateičiai. Kažkada reiks prisiruošti tą padaryti normaliai, pilnai. Patinka man fotografuot keliones, veiksmą, bet taip pat patinka ir tokie still kadrai, ypač naktiniai, kuriems reikia kailo, susikaupimo, rimties. Žinoma kol kas rezultatai net labai neįtin kokybiški – laukiu atkeliaujančio naujo nuotolinio valdymo pultelio savo naujajam Nikon D3100 nes jam netinka turėtas nuo anksčiau, dairausi įsigyti vėl štatyvą ir t.t. O kol kas, nuo bet kokių turėklų ir t.t. tai toli gražu ne stebuklas gaunasi :) Na bet niekad ir netaikiau į kažkokį fotomeną ar įpatingą profesionalumą :D Skaitau geriau tereikia daryti, daryti, ir kažkada kažkas gausis (think)


Fotografija    komentarai 3
2011 02 24

Proud owner of new Nikon D3100

Nuo vakar esu naujo fotoaparato savininkas (sun) Mano gyvenimui, darbui ir veikloms skirtų technologijų arsenalą papildė naujasis Nikon D3100 su AF-S Nikkor 18-105 mm objektyvu (rock)

Pirkinys gavosi gana ekspromtu, bet labai sėkmingai – po to kai per liūti išsitraukdamas galutinai pribaigiau savo anksčiau turėtą ištikimąjį Nikon D40, kurio patvarumas ir tekę ekstremalūs išbandymai verti atskiro pasakojimo (daužytas, šlapintas, po karines pratybas su juo lakstyta, į jūrą imtas, kalnuose laužytas, visas aplūžęs, superglue suklijuotas gabalais kaip koks frankensteinas, bet veikė puikiai, darė puikias foto iki “paskutinio atodusio”!), pusmetį vis pasvajodavau vėl apie normalų DSLR`ą, labiausiai akis kliuvo už Nikon D90 su galbūt 18-200 universaliu objektyvu, bet finansinės argumentacijos vis pritrūkdavo, tad kurį laiką tenkinausi paprastesniu, mėgėjiškos klasės universaliu Nikon CoolPix L110 fotoaparatu, kurio nebuvo gailą trankyti ir t.t. :) Ir labai sėkmingai “išlaukiau” pasirodo naujo modelio, už kurio kai akis prieš pora dienų užkliuvo, užteko tik šį tą paskaityti, pažiūrėt kelis review YouTube, kad momentaliai suprasti – NORIU jo :)

Na o kai kažką nutari, tai tarp galutinės minties ir galutinio rezultato jau viskas būna greitai, nebedvejojant ir negaištant. Tik kad šiuo atveju net nenorom teko įsisukti į tokį šiek tiek kvailą “užburtą ratą” – noro turi, pinigų turi, laiko pirkimui turi, bet… tiesiog negali gauti norimo daikto :D O buvo taip – internete gal 15 tinklalapių, visos pagrindinės firmos žinoma yra susidėjusios į savo katalogus šią prekę, bet kai reikia pateikti realiai… tai senokai su tokiu cirku susidūręs nebuvau. Pirmiausia išsirinkau pagal kainą ir dar net gausiausiai siūlomus “nemokamus” priedus pirkinį iš Varle.lt. Susiskambinau su jais, užgarantavo, kad prekę turi Klaipėdos padalinyje, kad suorganizuos sugražinimą per vieną dieną į Kauną ir t.t. Ok, pateikiau užsakyma ir palikau tą reikala savieigai iki trečiadienio priešpiečio. Tuomet paskambinau į Kauno parduotuvę ir sužinojau, kad… niekas nieko nežino :^) Paprase atvaziuot, vietoj tvarkytis reikala. Nesunku – nuvaziavau į Kauną, į parduotuvę ir joje būnant jau telefonais išsiaiškino, kad vis tik vienintelį turėtą komplektą lygegrečiai paėmė Vilniaus padalinys ir kažkam pardavė…  (think) Žodžiu :) Tuomet prasidėjo skambinėjimas į parduotuvęs ir klausinėjimas ar kas turi, ar kada galėtu pateikti į rankas. Vieni žadėjo kitai savaitei, kiti iki penktadienio ir pan. Na bet penktadieni jau išskrendam čia trumpam į tokia kelionę į Suomiją, tai nebesinori tą dieną dar lakstyti atsiimti naujo fotoaparato |-( Tad, jau sugaišęs bene pusdienį, apskambinėjęs eilę firmų ir ne po kartą, galiausiai tiesiog pagavau azartą įsigyti jį būtinai tą pačia dieną :) Nes paprasčiausia yra kvailą gaišti taip laiką ieškant, užsakinėjant, laukiant, važiuojant kelsi kartsu kažkur ir t.t. Gyvenimas per trumpas, kad visko laukti :D Todėl dažniausia megstu pirkti iškart, o ne laukti kad ten pvz baldus “mes jums pagaminsim po mėnesio”… Fcuk, po mėnėsio bus kiti reikalai, kiti darbai ir nesiruošiu dar kvaršint galvą dėl kažko atidėto. Nusipirkai, pastatei, pamiršai. Paprasta :) Tai taip ir čia. Galiausiau, jau vakarop, situacija pasiekė tokią stadiją, kad buvau besiruošiąs važiuoti dar ir į Vilnių, bet tą pačia dieną atsiimti realiai į rankas norimą daiktą iš VilbraFoto :) Bet kažkaip persigalvojau ir bene nuleisdmas rankas / susitaikydamas su kompromisu “įsigysiu penktadienį :( ” sukau link namų ir… pabandžiau pažiūrėti dar vienoje vietoje. Ir ka gi – atkakliausiems sekasi (party) Radau norimą komplektaciją Topo centre, tik kad ten kaina, kaip ir daug ko pas juos, buvo nepadoriai didesnė nei pas kitus, bet tam irgi buvo rasta išeitis ir įsigyjau visai geromis sąlygomis, t.y. net sutaupęs (clap)

Tai vat tokia ilga ta istorija, kaip “vargau” kol tapau D3100 savininku :) Tikrai pagrįstai besidžiaugiančiu pirkiniu. Dėl skonio – nesiginčijama ir nereik čia man paikų komentarų “tas ar anas EOS geriau” ir pan nesamonių :) Taip, vieniems švyturio alus geresnis, kitiems kalnapilio ir pan. O man patinka kalnapilio įvaizdis labiau, o skonaii tai beveik vis tiek vienodi, tai ir renkiesi tai kam pritari dažnaiusia, su kuo tapati savo gyvenimo būdą ir t.t. manau. Taip ir čia – Nikon man visad asocijavosi būtent su stiliumi, su požiūrių ir polėkiu. Tai ne tik vardas, ne tik geri foto aparatai (daug gerų yra įvairių gamintojų), tai – gyvenimo būdas!

Šiandienos rytą paskyriau “test drive`ui” – šiek tiek pasivaikščiojom su “naujuoju draugu” po Jonavą, pafotografavau ir kraštovaizdžius ir žmones. Rezultatu likau daugiau nei patenkintas :) Matyt tiek man ir tereikia iki laimės :D Tiesiog glotnesnis vaizdas nei juodai užknisantys taškai, grublėtumas iš bet kokių, kad ir brangiausių ir įspūdingiausiais skaičiais aprašinėtų muilinių, sodresnės spalvos, kontrastai geresni ir t.t. Žodžiu malonumas ir pats fotografavimo procesas ir rezultatas. O tai ir yra esmė :)

Tad ir nematau prasmės čia daugaiu gilintis, kaip kai kas gal tikėjosi, į kokius techninius niuansus ir galimybes. Kas iš to, juk kam reiks – susiras, pasiskaitys, supras pagal save viską kas domins apie šį modelį. O iš manęs bus netolimoje ateityje būtent konkretūs rezultatai – kelionių, veiklų fotografijos, kalbančios pačios už savę ir už įrenginį, padėjųsį jas įamžinti ;)


Dosjė, dienoraštis, asmeninės mintys, Fotografija    komentarai 3
2010 03 16

Mano trispalvė

Šiandieną gerokai nustebino asmeninė žinutė FaceBook`e, pavadinimu “Tavo nuotraukos neša sėkmę :)” tad žmogui leidus ją ir pacituosiu, nes ji geriausiai kalba apie esmę :)

Labas. Pameni, kai po ekstremalios akimirkos konkurso šiek tiek diskutavome tavo bloge apie tavo pateiktas nuotraukas ir t.t.
Na ir viena iš jų buvo “Šuolis su trispalve nuo tilto Slovėnijoje”..
Esmė kaip tik tuo metu vyko facebook grupėje, Kovo 11 dienos progai, A.Zuoko iniciuotas konkursas “Mano trispalvė”. Paprasčiausiai visi galėjo dėti įvairias foto su trispalvėmis ir t.t. Nesvarbu jos iš interneto ar kitur. Konkurso prizai nebuvo net skelbiami ir t.t. Atrodė eilinė, paprasčiausiai graži iniciatyva.
Aš žinoma nesusilaikiau neįdėjęs tavo tos nuotraukos su trispalve ir šuoliu. Žinoma parašiau, kad tai tu nuotraukos autorius ir t.t.
Tai tikiuosi dabar gal bent kojom nespardysi, kad be leidimo tai padariau :) Na man ji buvo labai graži ir aš net netaikiau, ten kažką laimėti. Tačiau paskutinėmis dienomis ten sudaryta komisija, rinko 5 – ioms nominacijoms nuotraukas. Ir tavoji, kurią aš įdėjau laimėjo, “Netikėčiausios akimirkos” nominaciją. Aišku mane tai labai nustebino, nes to konkurso nesekiau, ir nelabai ko tikėjausi. Tiesiog patalpinau gražią nuotrauką tarp kitų 500.. :) Nu bet nepatikėsi. Kiekvienai nominacijai prizas fotoaparastas Canon :). Tai man gera žinia, nes manasis kaip tik suskaičiavęs paskutines dienas. Bet tiesą sakant nelabai jaukiai jaučiuosiu, kad be tavo leidimo tai dariau. Aš net neturėjau minties ten kažką laimėti ir t.t. Tik neatsispyriau pagundai įmesti ten tavo neeilinę foto.
Daugiau informacijos apie tai rasi čia: Zuokas.lt/2010/03/16/baigesi-foto-konkursas-mano-trispalve’’/
Vertinimo komisija irgi gana rimta buvo.
1. Rimas Šapauskas
2. Jonas Staselis
3. Svaras
4. Andrius Mamontovas
5. Saulius Paukštys
Paradoksas tame, kad tavo nuotraukos labai linkę laimėti konkursus :) ir tiesiog neša laimę! ;)

Kalba einą apie šią foto:

Na ką aš galiu pasakyti (blush) Galiu tik pritartį (party) Džiugų, kad kažkam patinka ši fotografija, o kažkas, besidomintis mūsų veikla ir mano blog`u, jos dėka prizą gaus (clap) Tikrai negailą (handshake)

Gailą, tai nebent vieno – kad pats nežinojau apie tokį konkursą, bučiau patalpinęs daugiau foto, nes ir tų šuolių su trispalve yra daugiau prifotografuota, ir šiaip mėgstu, mylių tuos patriotinius vaizdelius, tai būčiau radęs kokį 10 ar daugiau foto įdėjimui manau. Na tiek to, kitą kartą :)


Dosjė, dienoraštis, asmeninės mintys, Fotografija    komentarai 2