Browsing "Pasaulinis GPS žaidimas “GeoCaching”"
2009 08 12

Panemunė GeoCaching

Pakeliui į “Kęstutaičių žygį” nutarėme paieškoti kai kurių geo-slėptuvių vaizdingame Panemunės maršrute. Pirmieji du lobiai buvo Vilkijoje. Viena netoli Šv. Flarijono statulos, kita tiesiog ant vaizdingo šlaito radome gana nesunkiai, nors ne iš pirmo karto, nes paskolintas GPS imtuvas ne itin geras, o ir hint`ai gana abstraktūs :)

Vėliau dar vieną “paėmėme” ne per toliausiai nuo Vilkijos, ant piliakalnio. Vėliau dar ieškojome greta Raudonės pilies, bet jau nesėkmingai, ta vieta greičiausiai aptikta ir sunaikinta pašalinių :( Vėliau taip pat nesėkmingai dar ieškojome vienso slėptuvės šalia Jurbarko tilto, bet kadangi jau laikas labai spaudė nuvykti į LDK Kęstučio batalioną kur mūsų laukė pristatant žygio dalyvių registracijų duomenų bazę ir padedant su atvykstančiųjų registracija, tai tam nebeskyrėme nei daug laiko nei dėmesio ir palikome kitam kartui :)


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Pasaulinis GPS žaidimas "GeoCaching"    Komentarų: 0
2009 08 05

GeoCaching Jonavoje

Kaip manau akivaizdu iš ankstesnio straipsnio apie kelionę į Jūros šventę, prisiminiau ir aktyviai pradėjau dalyvauti geocaching`o žaidime, jei tą veiklą taip galima pavadinti :)

Ilsintis namie po “poilsio” pajūryje gimė daug su tuo susijusių minčių ir idėjų. Ir ne tik minčių, kad dabar keliaujant bet kur Lietuvoje ar į užsienį reiks būtinai nepamiršti pasidomėti pakeliui esančiais cache`ais, kad GPS laikrodis ant rankos “be darbo” ne kabėtų, bet ir konkrečių idėjų paslėpti kelis “lobius” Jonavoje ir apylinkėse, nes apsižiūrėjau žemėlapyje, kad šie kraštai “pliki” tuo klausimu :) O vietovių ir objektų čia yra įdomių manau ne ką mažiau nei kitur :)

Pirmiausia nuvykome surasti dar poros lobių netoli Lapių o tada jau pradėjome ruoštis pirmosios savo geo-slaptavietės įrengimui. Pagalvojau apie Dumsių raketinę bazę – įdomų karinio paveldo objektą ir gana patrauklią vietą geo-slėptuvės paslėpimui. O toliau veiksmai nelabai atsiliko nuo minčių – nupirkome kelias plastikines dėžutes “sumuštiniams” Maximoje kur joms kaip tik nuolaida, parengėme informacinius lapus apie konkrečius “geo-lobius” ir apie geocaching`ą bendrai, parinkome įvairių smulkmenų ir suvenyrų dėžučių turiniui ir štai jau rugpjūčio 4 d. pavakarį nuvežėme pirmąjį slėpinį padėti į planuojamą vietą.

Bunkeris nr 13 ir vieta kurioje iš pradžių planavau įrengti slaptavietę pasirodė bebaigiamas demontuoti, tad teko paieškoti kitos vietos. Prisiminiau dar vieną įdomų angarą ir tam tikrą rezervinio išlipimo šachtą, kur teko landžioti prieš 5 metus, kaip potencialią vietą slaptavietei. Apsidžiaugėme radę, kad bent šio angaro niekas negriauna, tad lobį paslėpėme manau labai geroje vietoje. Grįžus namo sėdau rengti aprašymo tinklapiui GeoCaching.com

Po poros dienų mano aprašymas buvo patvirtintas ir slėptuvė publikuota visų žaidimo dalyvių dėmesiui. Jos kodas: GC1WVD9, bei paskelbiau apie tai lietuviškame geo-ieškotojų forume GeoForum.lt kur pirmoji Jonavos rajono slaptavietė sulaukė nemažai dėmesio :) Na dabar lauksime pirmųjų realių lankytojų ir jų komentarų.

Sekančią dieną planavome paslėpti dar viena ar net du konteinerius, bet įvedant WP koordinates į mano riešo kompiuterį ir GPS “Suunto X10 Military” jis “pastrigo” ir po kurio laiko visai išsijungė… Ir daugiau jokių gyvybės ženklų, jokios reakcijos į mygtukų spaudimą ar prijungimą prie duomenų kabelio :( Ech… geocaching`as kuriam tai laikui nutrūks kol nusiūsiu ir gausiu atgal laikrodi iš garantinio remonto Suomijoje.


Pasaulinis GPS žaidimas "GeoCaching"    Komentarų: 0
2009 08 01

Plokštynės raketinė bazė

Pakeliui į Jūros šventę nutarėme aplankyti greta Platelių ežero esantį militarizmo muziejų – Plokštinės raketinę bazę. Kadangi judėjome du ekipažai, vienas iš Vilniaus per Jonava, kitas iš Panevėžio tiesiai ten, tai mes pirmieji turėjom daugiau laiko ir papildomai nutarėme šiek tiek “geocache`inti” pakeliui :) Gavosi taip, kad aplankėme netoli Kėdainių esantį Lietuvos geografinį centrą, tik kad “lobio” ten neradome :(

DSC_5707

Toliau patraukėme į garsią Žemaitijos vietovę… Lopaičius :) Na mus domino tikrai ne energetiniai laukai ir kiti kliedesiai, o tiesiog gražus piliakalnis ir geo lobis, kurį šį kartą radome nesunkiai :) Tai mano pirmas geocache`as! Nors apie šį žaidimą žinojau ir domėjausi senai ir plačiai, bet taip niekada per eilę metų ir eilę kitų hobių taip ir neprisiruošiau išbandyti :( Na gal dabar bus TAS kartas, kai užsikabinsiu :)

DSC_5713

DSC_5715

DSC_5727

DSC_5734

Toliau patraukėme į pagrindinį šiandienos tikslą – sovietinio militarizmo paveldą prie Platelių. Daug čia apie šią bazę nesiplėsiu, info galite rasti Digeriai.lt ir kitur internete. Tiesiog įdėsiu kelias foto ir pasidžiaugsiu, kad kaip ir priklauso seniems digeriams, per oficialų popturizmo apsilankymą, įsigudrinom “nusimuilinti” nuo žioplių ir apsižiūrėti tai kas mums realiai rūpėjo – vieną iš šachtų kur pašaliniai nešįleidžiami :) Beje čia taip pat ieškojome “lobio”, netgi “hint`as” buvo labai aiškus į GC1AT23, bet rasti jo nesugebėjome net sukoncentruotomis daugelio draugų pastangomis…

DSC_5752

DSC_5754

DSC_5763

DSC_5765

DSC_5774

DSC_5783

DSC_5794

DSC_5802

DSC_5808

DSC_5818

DSC_5827

Toliau, taip sakant ant “GeoCaching” bangos mūsų kelias vedė pro Plungės traukinių stotį, greta kurios paslėpto lobio taip pat kažkodėl nesisekė rasti… (ech gadinamės dienos statistika gerokai… :))

DSC_5847

Ir pagaliau paskutinis objektas prieš pasukant tiesiai į Klaipėdą – vienas iš Molotovo linijos bunkerių. Čia slėptuvę aptikome gana lengvai, bet reikia pripažinti beveik atsitiktinai, nes pagal patarimą “skroblas” tai tiesa sakant nei vienas nelabai žinojom kokio čia medžio reikia ieškoti :D Iš slaptavietės paėmėme “keliaujantį vabalą”, kurį vėliau užsiloginau ant savęs ir įsipareigojau padėti jam nukakti į Norvegiją ir pasislėpti ten :)

DSC_5849

DSC_5857

DSC_5861

Taip ir baigėsi šios dienos nuotykingas pasivažinėjimas. Tarkim :) Tiesiog Klaipėda su Jūros švente – kitame pasakojime ;) O apie šia dieną tai juokavome, kad TOKIŲ užkampių pamatėme Lietuvos, kad kai važinėji magistrale nė neįtari, kad tokių būną. Geras reikalas tas GeoCaching!


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Pasaulinis GPS žaidimas "GeoCaching"    Komentarų: 0