Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Krizė nesibaigė

Krizė nesibaigė

Bent jau proto krizė. Biurokratų proto krizė… Todėl galiu šiandien drąsiai konstatuoti, kad:

1. Lietuva dar neišbrido iš finansinės krizės, bet desperatiškai bando;
2. Lietuvos muitinė tikrai dirba bandydama ištraukti milijardą iš šešėlio;
3. Kad nejučiom atradau tiesiausią kelią kaip tapti matyt „stambiu importuotoju”, verslininku tiesiog 😀

O jei paeiliui, tai situacijos juokingumas ir graudumas tame, kad šiandien eidamas atsiimti vieno eilinio siuntinio iš pašto, buvau apmokestintas „už orą” 31 lt 25 ct 🙂 Pinigai nerimti, sumokėjau nė nepasigilinęs, nors iškart pasirodė kažkas keisto, bet tiek to, nebuvo kada gilintis – po tarnybos, reikalai, laipiojimo treniruotės ir t.t. tad tik dabar, grįžęs vakare namo ir ramiai pagalvojęs kas ir kaip, ėmiau jaustis, kad Tėvynė mane, švelniai tariant iš…buožino gerokai nepagrįstai 😡 Na taip, suprantu, kad Valstybei striuka ir tie mano 17 lt sumokėto muito išgelbės ir iš pagrindų pagerins padėti, tai net ir ne gaila 🙂 Dar prisiminiau, kad Bubilius Kybys prigrasė pasieniečius ir muitininkus išlupti iš „šešėlio” bent milijardą kokį į biudžetą, tai matyt, pats to nežinodamas, aš pasirodo ir esu tas šešėlis iš kurio reikia lupti (rofl)

Kad būtų aiškiau, net įvardinti kas ir kaip galiu, ne tokios ten paslaptys tie pirkiniai 🙂 Žodžiu tai paketas iš DealExtreme.com visokio šlamšto, įsigyto prieš ~1 mėn. Esmė, kad jame asmeniškai MAN tik 1 prekė – UTP replės (kurių reikia perspaust kelioms tinklo kabelio „fiškėms”, pakeitus kabinetus, nes pabodo vis skolintis iš ko nors..) vertos NET, nepilnai, $11. O kitkas, prie ko turbūt ir prikibo, kaip prie DIDMENOS, tai kelių karių savanorių iš kuopos prašymas atsiųsti tokius prastus, bet vis tam kartui taip sakant geriau nei nieko, kompasus (po $3.7) ir ugnies skeltuvus (po $2.38)… po 3 vnt kiekvieno to daiktelio… Žodžiu viename pakete buvo daiktai net 4 žmonėms, itin pigūs ir asmeniniam naudojimui! Tad bet kokio muito apmokestinimas už tokį siuntinį – absoliučiai nelogiškas ir neargumentuotas jokiais įstatymais:

Mokesčiai už siuntas gali būti šie:

 • PVM — Pridėtinės Vertės Mokestis. Šiuo metu jis yra 21%. Jis mokamas tuomet, kai:
  • Prekė yra komercinio pobūdžio ir viršyja 75 litų sumą.
  • Prekė yra nekomercinio pobūdžio ir viršyja 160 litų sumą.
 • Muitas. Jis yra kintamo dydžio mokestis*, svyruojantis apie 3%. Jis mokamas tada, kai:
  • Prekė viršyja 150 eurų (518lt) sumą.
  • Jei siuntą nekomercinė ir yra iki 700 eurų (2400lt) vertės, taikomas pastovus 2.5% muito mokestis.

Taigi vaigi vagi na 😎 Kaip jie patys rašo lydraštyje, siunta (visų prekių suma) įvertinta NET $32, kas Lietuvoje, krizės laikotarpiu, matyt prilyginama postambiam verslavimui!!! Litais tai sudaro NET 81 lt – KAŽKODĖL apmokestinamą sumą (kur dingsta „160 – neapmokestinama, jei asmeninėms reikmėms?!), nes 3 kompasai ir 3 firestarter`iai – tai jau matyt verslas, dar blogiau – verslas šešėlyje, todėl reik imt „už ragų” ir numelžt mokesčius „pagal pilną programą” (muscle) Tie 17 lt būtų tikrai gana juokingi ir nė negaiščiau savo laiko aiškintis, šiandien man nuotaika tiesiog per gera ir jos nesugadins net stangdamiesi kas, bet nebejuokinga, kai jei jau moki, tai visoms įstaigoms „iš eilės” reikia ar nereikia tada – Lietuvos Paštas nepasikuklina ir už savo vargo dalį „išmušant” iš manęs tuos super svarbius 17 lt, prideda dar 14.25 lt „pateikimo muitinei mokesčio” (swear) Na čia jau sorry, bralyčiai, bet tai ką, dabar man gal dar laukti, kad megztukas iš latgaa išlystų ir sau grynai „už ką nors” (o jie ten įžvalgų blyksniais pasižymį, pvz.: gali apmokestinti tas UTP reples, nes juk loginė seka aiški – jei man jų reikia, tai jungsiu interneto kabelį, jei jungsiu internetą, tai = KĄ NORS VOGSIU iš intelektinės nuosavybės, o jei, taip sakant, atsiranda prielaida vogimui, tai atsiranda prielaida ir išankstiniam apmokestinimui, kaip, kad su tuščiais CD ar USB laikmenom (wait) (puke)) paprašytų dar tarkim 9 lt 73 сt, tada dar kokia nors kita labai protinga įstaiga, tiesioginis valstybės ramstis, užsinorėtu atsiriekti savo kąsnelį kokius 4 lt 12 ct ir t.t?! (whew) Blyn, sorry chebra, aš tikrai STENGIUOSI!, bet vienas visos valstybės tikrai išlaikyti nepajėgsiu 😀

P.S. Taip, puikiai suprantu muitų esmę, todėl dažniausiai nieko nebeperku iš JAV – kad ir kaip ten viliotu kainos, bet kai susumuoji savikainą + nepigų pristatymą + PVM, tai tampa nebeverta pirkti. O daugiausia, kokybiškų ir dažnai nepigių, daiktų perkuosi internetu UK ar šiaip kur EU, tai su muitais bėdų nėra. Nebūdavo iki šiol ir siunčiantis daug ką iš tarkim Hong Kongo – ir racijos ir kolimatoriai visokie, kitos gerokai vertesnės prekės, praeidavo be muitų, o čia prikibo prie su**ktų 3 kompasų, vertų po… 9.70 lt (fubar)

P.P.S. Ir vis tik – gera diena, blyn! Juk ne kas dieną išpuola proga pačią Valstybę sutvirtinti 17 lt, dar ir valstybinę įstaigą paremti 14.25 lt. Juk tai sugrįžta!! Juk pats dabar tvirčiau jaučiuosi finansiškai tvirtesnėje Tėvynėje 😉 Jei Lietuvai geriau – tai ir man geriau. Tad negali būti nei gaila, nei apmaudu dėl tokių nesąmonių (chuckle) Jei tik vėl reiks, tai prašau nesikuklint ir vėl atsiremt į mano tvirtus pečius 😉 (emo)

 • 831 views
 • 8 Komentarai
8 thoughts on “Krizė nesibaigė
 • Grippen

  Jei turi laiko ir pinigų – gali kartu su draugais kreiptis į teismą, ir susigražinti tuos litus.
  Nors kai man asmeniškai panašiomis sąlygomis teko mokėti muitinę už iš Amazon užsakytą knygą – nugalėjo pastangų minimizavimas, o ne kova už teisybę…

 • Soldier

  Tai va Tomai, žinai kad ir man laikas ir nervai gerokai brangesni nei 31 lt. Ir tai net nėra juk grynas nuostolis – šitas „straipsnis” jau kaip ir atperka juk sąnaudas 🙂 Toks iš širdies, iš lūpų, ekspromtu – koks ir turi būti bloger`io įrašas, o ne šiaip kokie „copy/paste” kaip dažnai pasitaiko dėl laiko/idėjų neturėjimo. O čia bent pašnekėt yra apie ką. Taip sakant bloga naujiena – irgi gera naujiena 🙂

 • Dalius

  🙂 įstatymų nežinojimas…
  Bet išties nesuprantu situacijos. DX’as visada rašo mažas sumas (iki 10$), nepriklausomai kas pakete. Dėl to nemanau kad užrašyta 32$ buvo.

  Tradiciškai tokiu atveju paštas gavėjui siunčia užklausima su prašymu pateikti sąskaitas. Pagal kurias ir muitina.

  Tavo atveju tikriausiai pritaikė „katalogą”.. su kuo teoriškai galima nesutikti, bet praktiškai pigiau nesigilinti.

  Pabaigai: kaip man kažkada oficialiai išaiškino LR muitinė visos siuntos, kurios atkeliauja iš parduotuvių yra komercinės (nekomercinės siūstos privataus žmogaus). Dėl to DX turi 1ct. vertės paslauga kuri nuima siuntėju logo.

  P.S. po panašių siurprizų iš DX aš siunčiuosi daigtus tik po 1… ir dažniausiai iki 25$

  • Soldier

   Žinau aš visus su tuo susijusius įstatymus ir situacijas – internetu pirkęs ir pardavęs per pastaruosius 6-7 metus už dešimtis tūkstančių litų 😉 Tai čia ne įstatymų nežinojimas groja, o tik tai, kad tereikėjo užsakyti per 2 kartus ar pan. Paskubėjau – tą dieną, kaip minėjau, tiesiog sau užsisakinėjau UTP užspaudėją, laptopas buvo prijungtas prie projektoriaus mokomojoje klasėje, kur keliems naujiems kariams prieš tai sakiau kaip pvz, kad jei kol kas nenori/negali įpirkti sau normalių, tarkim Silva, kompasų ir pan. tai bent lai nusiperką kokio šlamšto iš DX 🙂 Ir taip gavosi, kad iš eigos užsakiau vienu siuntiniu.
   Šiaip taip, būna prašo PayPal invoice – yra taip buvę su prekėmis iš JAV, bet šį kartą atėjo tiesiog paskaičiavimas ir pareikalavimas apsimuitinti nuo $32 🙂 Sakau tingiu dabar gilintis, bet suma ten kažkas tokio ir buvo matyt. Bet kokiu atveju – daugiau nei debilizmas už prekes vertas 80 lt, dar sumokėti 31 lt nesąmoningų mokesčių, nes tada nėra jokios prasmės jas pirkti internetu, kitam pasaulio pakraštį, laukti kelias savaites… 🙂 Aš Lemonoje galėjau tas reples nusipirkt už gal 40 lt o boicus pasiųst pirkt iš AIC po 12 lt kompasų ir tiek 🙂
   O dabar, kaip dažniausia nutinka, per gerus patarimus ir tiesiog norą padėti kitiems, pats lieku kokiam tokiam, bet minuse. Labiau moraliniame 🙂

 • Aidas

  kokis melionas gyventoju ir se tau 31 000 000 lt 🙂

 • Arvydas

  Beda ta, kad gyvenimas per trumpas aiskintis kiekviena karta, kodel sumokejau 17 ar ten 20 lt daugiau, gyveni ir tiek , moki ir tiek, normalus dalykas, gyvenam kapitalistineje visuomeneje, nepatinka, tai veliava i rankas ir eik pakeisk santvarka. Jei jau sakai „Pinigai nerimti, sumokėjau nė nepasigilinęs” tai ir toliau mokek ir as mokesiu. Geriau per ta laika, kai giliniesi ko as cia taip daug ar neteisetai, ar man nepriklause moket, sugalvotum, kaip man uzdirbt daugiau, kad manes tokia smulkme nejaudintu ir neverstu manes sedet prie internetinio straipsnio ir rasyt, kaip mane valstybe varguoli skriaudzia ivairiais beprasmiais mokesciais. Reik ismokt apipisinet valstybe ir tiek 😉 Mano asmenine nuomone.

  • Soldier

   Butent Arvi 🙂 Ir nemanau, kad tau panasu, kad mano tokia publikacija pagrista pykciu ar neviltimi :)) Tai grynas sarkazmas, visai nepiktas. Kabliukas ir minciu srautas. Buna taip.
   O visa kita, pats puikiai zinai, kad tai ir mano filosofija ir argumentacija tai ka surasei 🙂 Uzknisa kai zmones bumba, kad nera pinigu ir pan. Tai eik ir PADARYK ka nors, kad ju butu, ple :)) Arba visi kiti „nera darbo, nera to, ano, nera galimybiu” – kai ieskoma vien negatyviu dalyku, tai ju ir randama. O kai nieko neveikiama, apart skundimosi ir laukimo, tai niekas ir nevyksta.
   Ir man tikrai labiausia tinka ir patinka ta filosofijos dalis – kad zmones gerokai sveisto per daug laiko, pastangu tam, kad kazka rastu kazkur pigiau ir pan 🙂 Juokinga buna ziuret, kai vaziuoja per miesta, isliurlina 10 ltr kuro tam kad sutaupytu po 10 ct pildamiesi kito. Ir pan. Todel butent beveik visad perku „cia ir dabar” – moku brangiau, bet sutaupau velnisai daug laiko, pastangu, nervu ir kt. ir tuomet galiu ta energija paskirti pinigu uzdirbimui, mylymiems hobiams, Gyvenimui tiesiog ir buti laimingesnis gerokai uz kitus, nes nekvarsinu galvos smulkmenomis ir ne esminiais dalykais 😉

 • Rimvydas

  Labai solydu ir rimta. Daugiau bijau ka ir komentuoti, nes paskutiniu metu, labai nusisneku 🙂

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti