Kariuomenės ir visuomenės šventė šiais metais prasidės Kaune
Pagaliau… tiek metų mane keikė dėl iniciatyvos ir sugebėjimo išnaudoti internetą kariuomenės reklamai, bet pagaliau ir patys susiprotėjo atsikraustyti į YouTube… Aš turiu omenyje KAM VRD 🙂
Gegužės 16 d. Kauno Santakoje vyks kariuomenės ir visuomenės šventė. Joje pirmą kartą Lietuvos kariuomenei atstovaus visos keturios Lietuvos kariuomenės pajėgų rūšys, bus demonstruojama ne tik šiuolaikinė kariuomenė, bet ir pristatomos pokario laikų partizaninės kovos.
Šventės Santakos parke pradžia – 15 val., tačiau jau 14 val. Laisvės alėjoje prie Soboro pradės būriuotis persirengusieji partizanais su kovine ginkluote ir Vilniaus gatve patrauks į Santaką. Šis būrys su daina žygiuos į Santakoje įrengtą giraitę „1949-ieji, gegužės 16 diena“, link specialiai įrengto bunkerio, kuriame veiks karinė radijo stotelė, prie žibalinės lempos spausdinimo mašinėle bus spausdinami atsišaukimai. Šventės metu bus surengta partizaninės kovos inscenizacija.
Partizanų giraitė – tik maža dalis to, ką šventės svečiai išvys Santakoje. Kariniame palapinių miestelyje bus išskleistos palapinės, skirtos sausumos, karinių oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgoms, tarptautinėms operacijoms, kitoms įdomioms karinėms ir netgi ne karinėms temoms.
Šventės dalyviai galės pabendrauti su kariais, taip pat pamatyti ar net išbandyti karinę techniką ir ginkluotę: šarvuočius M113, visureigius HMMWV, sunkvežimius SISU ir UNIMOG, artilerijos pabūklus, prieštankinės raketinės sistemos JAVELIN simuliatorių, priešlėktuvinius ginklus STINGER, lengvuosius šaulių ginklus, sraigtasparnį MI-8, lengvuosius atakos lėktuvus L-39, povandeninių veiksmų komandos įrangą.
Kariniame palapinių miestelyje bus įrengta ir tarptautinių operacijų stovykla, kurioje šventės svečiai turės progą susipažinti su Lietuvos karių atliekamomis misijomis Afganistane ir Kosove.
Šventėje bus galima išbandyti savo jėgas įvairiuose kariniuose atrakcionuose – išardyti ir surinkti ginklą, pasimatuoti karinę uniformą ir nusifotografuoti, užsimaskuoti veidą. Stiprių pojūčių mėgėjai galės patys pabandyti „išminuoti“ lauką. Karo medicinos tarnybos palapinėje įrengtoje karinėje operacinėje norintieji bus „operuojami“– tikroviški muliažai gali išgąsdinti ne tik silpnesnių nervų stebėtojus.
Daugeliui kvapą gniaužia Karinių oro pajėgų karių žygdarbiai gelbėjant žvejus nuo atskilusių lyčių ar gesinant gaisrus. Kaip tai daroma, papasakos į Santaką nusileidusio paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnio įgula, parodys, kaip veikia sraigtasparnio gervė, kaip atrodo vandens rezervuaras, iš dangaus gesinantis pragaištingus gaisrus.
Kariuomenės ir visuomenės šventė – vienintelė diena metuose, kai visuomenė iš arti gali stebėti karines operacijas. Šiemet pirmą kartą rengiama jungtinė karinių pajėgų operacija – „Priešo sulaikymas: žemė, oras, vanduo“.
Šventės svečiai stebės Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių, kariuomenės orkestrų, parašiutininkų ir akrobatinio skraidymo pilotų meistriškumą.
Renginio programoje – ir žiniasklaidoje skelbtų publikacijų, vaizdo ir garso darbų konkurso „Šiuolaikinio kario portretas“ laureatų apdovanojimo ceremonija. Šventėje, kaip paprastai, veiks karo lauko restoranai.
Gegužės 17 d., sekmadienį, tęsiant ilgametes tradicijas ir minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dieną, šventiniai renginiai vyks ir Vilniuje. Bus atiduota pagarba Lietuvos partizanams ir Laisvės gynėjams. Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje 10.30 val. bus aukojamos padėkos šv. Mišios už partizanus ir gynėjus, Simono Daukanto aikštėje vyks Valstybės vėliavos keitimo ceremonija ir karių su XIV a. apranga ir ginkluote pasirodymas. 13.00 val. prie Krašto apsaugos ministerijos įvyks iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija. Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse bus atidaryta Ukrainos išsivadavimo judėjimo tyrimo centro kilnojamoji paroda „Ukrainos sukilėlių armija: nenugalėtųjų istorija“.
Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilo dar tarpukario Lietuvoje, ši šventė rengiama kasmet trečiąjį gegužės savaitgalį.
„Net ir išgyvendami sunkmetį, nusprendėme neatsisakyti šios gražios tradicijos, svarbiausio visuomenei skirto Lietuvos kariuomenės renginio. Renginį Santakoje organizuojame apsvarstę įvairius būdus, kaip mažiausiomis išlaidomis surengti gražią ir įsimintiną šventę. Nuoširdžiai kviečiame visus norinčius ir galinčius ateiti su savo šeimomis, draugais, artimaisiais į jums organizuojamą šventę ir pabūti kartu su Lietuvos kariais“, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.
Palyginti su ankstesniais metais, šiemet šventei skirta žymiai mažiau lėšų – sąmata siekia apie 56 tūkst. litų. Buvo atsisakyta koncerto, sumažintos išlaidos degalams, nes daugelis kariuomenės dalinių, dalyvausiančių šventėj, dislokuoti netoli Kauno esančioje Ruklos karinėje įguloje.
- 275 views
- 0 Komentaras
Naujausi komentarai04.