Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Jungtinės Valstijos kuria kibernetinę kariuomenę

Jungtinės Valstijos kuria kibernetinę kariuomenę

Jungtinėse Valstijose nuspręsta kurti „skaitmeninę kariuomenę“, kuri galėtų užtikrinti šalies saugumą nuo išorinių elektroninių grėsmių, praneša BBC. Tikimasi, kad naujas padalinys bus įsteigtas jau 2009 m. spalio mėn pradžioje.

Per pastaruosius šešis mėnesius Pentagonas išleido daugiau nei 100 milijonų JAV dolerių apsaugai nuo elektroninių įsilaužimo išpuolių. Pasak JAV oro pajėgų informacijos departamento vadovo William Shelton (William Shelton), Jungtinių Valstijų pramonė yra labai priklausoma nuo elektroninių grėsmių, todėl būtina didinti saugumo lygį.

„Vienintelis būdas kovoje su interneto nusikaltėliais ir interneto šnipinėjimu, tai imtis prevencinių priemonių. Teigiama, kad daugumos kompiuterinių išpuolių prieš Vakarų šalių infrastrūktūras yra Kinija.

Kita vertus, ir Europoje suprantama, kad reikia kelti kibernetinio saugumo lygį. Europos Komunikacijos komisijos komisarė Vivian Reding (Viviane Reding) reikalauja formuoti naują valstybės tarnybą interneto saugos srityje.

Kaip argumentus jis nurodo pastarųjų metų pavyzdžius kibernetinių atakų prieš Estiją, Lietuvą ir Gruziją. Pasak jo, labai tikėtina, kad per artimiausius 10 metų tos atakos dažnės ir kartosis.

Europos komisarė, atsakinga už vartotojų apsaugą, Meglena Kunev (Meglana KUNEVA) nurodo skaičių 12%. Tiek procentų Europos gyventojų jaučiasi saugūs, atlikdami atsiskaitymo veiksmus internete. Trečdalis interneto vartotojų pasirengę pirkti interneto parduotuvėse, bet iš tikrųjų tai atlieka tik 7%. Daugiausiai dėl to kaltas SPAMas, kuris verčia vartotojus abejoti savo saugumu. Pasak Europos Komisijos, penktoji dalis SPAMo patenka iš JAV, 10% – iš Kinijos ir 6,4% – iš Rusijos. Valdžios institucijos ketina išleisti naujus teisės aktus, siekiant apsaugoti piliečius nuo nepageidaujamos korespondencijos.

  • 379 views
  • 1 Komentaras
1 thought on “Jungtinės Valstijos kuria kibernetinę kariuomenę

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti