Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
Slinkti žemyn
//Vilniuje belgas parašiutu nušoko nuo televizijos bokšto

Vilniuje belgas parašiutu nušoko nuo televizijos bokšto

Žymos :

Pagaliau!! Savotiškai gailą, kad mes su pažįstamais apie tai pasišnekam, tyliai ar garsiai pasvajojam „kada nors”, o atvažiuoja koks norvegas ir nušoka nuo „Europos”, o dabar pagaliau ir belgas nuo TV bokšto. Tačiau bet kokiu atveju tai super naujiena visiems ekstremalams ir jiems prijaučiantiems Lietuvoje:

Kritimas iš 160 metrų aukščio, vos porai sekundžių likus iki žemės išskleistas parašiutas ir sėkmingas nusileidimas – tokį ekstremalo Cedrico Dumonto įgyvendintą scenarijų vidurdienį išvydo Vilniaus gyventojai. Vienas garsiausių pasaulyje šuolininkų nuo pastatų C.Dumontas į savo pasiekimų sąrašą įrašė ir Lietuvą. Tai pirmasis šuolis parašiutu nuo Vilniaus televizijos bokšto.
326,5 metro aukščio Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias pastatas Lietuvoje. Aplink apvalų statinio korpusą siaučiantys beveik neprognozuojami šoniniai vėjai reikalauja viską apskaičiuoti milisekundės ir milimetro tikslumu. Todėl net tūkstantį BASE šuolių atlikęs 39 metų belgas bokštą Vilniuje vadina iššūkiu likimui. C.Dumontas yra pirmasis BASE šuolininkas, kuris ryžosi 160 metrų šuoliui nuo šio unikalaus statinio.

C.Dumontas buvo ypač greitas: apie 10 val. jis liftu pakyla į bokšto apžvalgos aikštelę. Norėdamas įvertinti situaciją, ant žemės jis sugaišta vos kelias akimirkas. Išsirenka vietą šuoliui. Kadangi pagal prognozes oro sąlygos gali greitai pablogėti, nėra laiko gaišti. Cedricas susiveržia vos kelis kilogramus sveriančią kuprinę ir prieina prie konstrukcijos krašto.

„5, 4, 3, 2, 1… BASE, – sutartinis signalas aplinkiniams ir šuolis žemyn. Po keturių sekundžių jis išskleidžia parašiutą – dar kelios akimirkos ir C.Dumontas padaręs kilpą nusileidžia šalia judrios gatvės ir… iškart sprunka.

Vyras prisipažįsta, kad tai, kas yra draudžiama daugelyje šalių, Lietuvoje jis taip pat atliko nelegaliai. C.Dumontas lrytas.lt pasakojo, kad įtarimų jis niekam nesukėlė, nes elgėsi apdairiai: užkilo į restoraną, ten keletą minučių ieškojo išėjimo ant stogo, o nušokęs staigiai pabėgo. Pasak belgo, niekas jo nebuvo sustabdęs ir nesivijo.

„Apžvalgos aikštelėje viršuje gali matyti visą Vilnių, bet krentant žemyn prieš akis prabėga visas gyvenimas, – nusileidęs sakė C.Dumontas. – Tos keturios sekundės laisvo kritimo visada liks mano atmintyje. Tai pirmas mano BASE šuolis Lietuvoje – tai nuostabi šalis ir tikrai čia paieškosiu naujų iššūkių!“

Vilniaus televizijos bokštas priklauso AB „Lietuvos radijo ir televizijos centrui“. Tai aukščiausias pastatas Lietuvoje ir vienas aukščiausių visoje Rytų Europoje, jo aukštis – 326,5 metro, o svoris apie 25-30 tūkst. tonų.

*** „BASE jump“ – tai sportas, kai parašiutu nusileidžiama nuo stabilių objektų. BASE yra angliškų žodžių Buildings (pastatai), Antennas (antenos), Spans (tiltai), Earth (žemė) trumpinys – tai keturi platformų tipai, nuo kurių su parašiutu šoka ekstremalai. Šis sportas yra griežtai uždraustas daugelyje šalių.

Cedricas Dumontas prieš kelias dienas (gegužės 1 d.) atšventė savo 39-ąjį gimtadienį. Per savo gyvenimą belgas atliko beveik tūkstantį BASE šuolių ir daugiau nei 8000 šuolių su uždelstinu parašiuto išskleidimu.

  • 275 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti