Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
Slinkti žemyn
//Varėna rengs pėsčiųjų žygį

Varėna rengs pėsčiųjų žygį

Praėjusiais metais oficialiai įsteigta Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacija. Apie šios organizacijos veiklą kalbamės su asociacijos Dzūkijos filialo vadovu Gediminu Jakavoniu. Jis kviečia rengtis visus sveiką gyvenimo būdą pripažįstančius varėniškius ir ne tik dalyvauti liepos 6 d. – Valstybės dienai paminėti skirtame 40 km žygyje Merkinė-Nedzingė-Perloja-Senoji Varėna-Varėna

– Papasakokit apie Pėsčiųjų žygių asociacijos veiklą.
– Lietuvoje judėjimo pradžia reikėtų laikyti prieš gerą dešimtmetį Lietuvos kariuomenės pradėtus vykdyti Radvilų žygius Ruklos poligone. Jų iniciatorius buvo puskarininkis Vidmantas Genys. Keturias dienas iš eilės reikėdavo pasirinktinai įveikti 30, 40 arba 50 km maršrutą. Be to, dar buvo vykdomi taip vadinami „extrimai“, kai per parą reikėdavo nueiti 100 km, para poilsio, o po to – vėl 100 km, kuriems įveikti duodamos 24 valandos. Įveikusieji pasirinktą maršrutą gaudavo teisę nešioti medalį su Radvilų giminės ženklu, tai yra oficialus Lietuvos kariuomenės apdovanojimas. Tokius medalius yra gavę kelios dešimtys varėniškių, buvusių „lūšiukų“.

– Lietuvos žygeiviai vyksta į panašius renginius, vykstančius užsienyje?
– Yra tarptautinė žygeivius vienijanti organizacija (IML), kuriai priklauso 22 valstybės. Nors kol kas Lietuva nėra šios organizacijos narė, jau seniai esam kviečiami ir kasmet vykstam į kitų šalių žygeivių renginius. Šiemet esam numatę dalyvauti žygiuose Anglijoje, Olandijoje ir Norvegijoje. Paprastai į tokius renginius vykstam autobusais, todėl kelionės kaina būna 300-400 litų. Esu aplankęs daug pasaulio šalių, tačiau tai, ką pamatai žygiuodamas pėsčiomis per tos šalies kaimus, miestelius, kalnus ir miškus, palieka visiškai kitokius įspūdžius negu ekskursijos po jų sostines.

– Grįžkim į Lietuvą. Kur šiais metais vyks asociacijos renginiai?
– Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vyko naktinis 27 km žygis 1923 metų sukilimui paminėti. Gegužės 31 – birželio 3 dieną „Extrimas 2X100 km“: Kaunas-Jurbarkas-Kaunas. Birželio 15-16 dienomis Medininkuose žygį organizuoja Lietuvos pasieniečiai. Rugpjūčio 3-5dienomis Lietuvos pėsčiųjų žygių asociacijos festivalis Jurbarke.
Spalio 12 dieną Radviliškyje bus žygis, skirtas pergalei prieš bermontininkus paminėti.

Na, o pagrindinis renginys, kuriam ruoštis pakviesčiau visus sveiką gyvenimo būdą pripažįstančius varėniškius, tai liepos 6 – Valstybės dienai paminėti skirtas 40 km žygis: Merkinė-Nedzingė-Perloja-Senoji Varėna-Varėna. Labai norim gerai paruošti šį renginį. Rajono meras Elvinas Jankevičius sudarė darbo grupę, pagalbą pažadėjo Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius. Tikimės, kad žygis bus šventė ne tik žygeiviams, bet ir miestelių gyventojams, pro kuriuos eis daug jaunų gražių žmonių su lietuviška atributika ir simbolika.

Giruzis.lt

  • 297 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti