2009 02 12

Filmas: Skausmo skrynutė (The hurt locker)

Vakar į rankas pateko puikus filmas, kažkas panašaus į “Stop-loss” ir “Generation kill“, kokių dabar ne dažnai pasitaiko (roll)

Jūsų dėmesiui užkabinantis ir nelabai popsiškas karinis filmas “The hurt locker” (lietuviškai būtų “Skausmo skrynutė”, bet rusiškai, kaip visada, kažkodėl išverstas į kažkokią nesamonę kaip pvz. “Povilelitel buri“… vėliau Lietuvoje, kažkokie idiotai, vėl iš naujo “perkrikštijo” šita filmą į “Išminuotojų būrys” :D)

Jei pradėjote nuo treiler`io peržiūros tai jau aišku, kad tai filmas apie Iraką, o dar tiksliau – apie EOD (improvizuotų sprogmenų išminavimo) komandos darbą tenai.

Žinoma, kaip ir pritinka amerikiečiams, gal kiek daugokai išaukštinama vieno žmogaus, išminuotojo – adrenalino fanatiko charizma, o ne komandos darbas, bet vis tik filmas nėra tik kažkoks karo propagavimo ir amerikiečių armijos, ar kokio herojaus panegirikos kokteilis. Jame daug puikių psichologinių dialogų, monologų ir veiksmų, įdomių, sukrečiančių ar akis prie monitoriaus prikaustančių kadrų, kai nori grįžti atgal ir tą pačia vietą žiūrėti vėl ir vėl… Žinoma žavi ir drąsa ar tam tikras veikėjų ekscentriškumas, išaukštinamas draugystės ir meilės Tarnybai reikalas, nes tai ir daugeliui iš mūsų nėra svetimą :) Juk neįsivaizduojame savęs pačių kažkur kitur, pvz dirbančių Maxima kasose, o ne kariuomenėje, tarp tikrų Draugų, nuotykių ir veiksmo?..

Žodžiu galėčiau daug čia daugiažodžiauti, bet Jūs geriau tiesiog paimkite ir pažiūrėkite šį filmą ir susidarykite savo nuomonę. Kokia ji bebūtu, bet filmas abejingų manau nepaliks, nes vis tik ne “Rembo” stiliaus pasilakstymai ir pasišaudymai (wait)


Apžvalgos apie viską, Karyba, tarnyba, misijos, ginklai, taktika    komentarai 6


komentarai 6

  • vajezau kosmaras kazkox o ne fylmas

  • Up to you I( :D

  • kas tau nepatiko tame filme SOJ ????

  • labai geras ne vaikam aisku

  • Man belekaip patiko.. Geras filmas. Nezinau ko jums neitiko… :)

  • super filmas

Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!