Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
Slinkti žemyn
//Pigių skrydžių bilietų kainos augimas

Pigių skrydžių bilietų kainos augimas

Sveiki, prisiruošiau surašyti kai kuriuos pamastymus / faktus apie tai, kaip ir kodėl gana greitai / ženkliai didėja skrydžių kaina, nes kaip bebūtų keista, to kažkodėl daugelis panašu vis dar nesupranta ir gaištama daug laiko vėl ir vėl iš naujo naujiems interesantams aiškinti, o supirkinėjant daugybe bilietų – spręsti priemokų klausimus ir kitus nesusipratimus.

Pirmiausia primenu, kad čia nekalbėsiu apie tai, norst ai irgi dažnas nesusipratimų / klausimų objektas, kodėl iš prad-ių matote vieną kainą, po to, bandant pirkti ji kylą, dasideda visokie mokesčiai. Mūsų puslapio atveju – stengiames pateikti galutinę kainą esamam momentui, net su palyginimais kiek kainuotu pirkti su paprasta Visa ir su specialia MCP kortele. Tad jei eigoje dar pažymite kokius kelionės draudimus, bagažus ar pan. – tai Jūsų pasirinkimas permokėti, o ne būtinybė ar avialinijų “apgaulė” 😉

Esmė, nors tai ir tituliniame puslapyje aiškiai parašyta, ir daug kartų kur komentaruose ar diskusijose paminėta, bet žmonės tipiškai matyt per protingi, kad žemintis ir skaityt ką čia kru mes kvailiai prirašę, geriau amžinai užverst tais pačiais klausimais kai jau kas nebesigauna 🙂 O parašyta ir gana aišku turėtų būti visiems, kad nurodoma pasiūlymo kažkur suskraidyt kaina yra šiam momentui ir gali būti, kad už tokią kainą telikęs 1 bilietas ir niekas niekada negali garantuoti, kad pervesit 4-se nurodyta sumą, o kai jau reiks pirkti – bilietai nebus pabrangę! Nes:

1) Svarbiausia priežastis – skrydžių bilietai parduodami pagal kitokią ekonominę logiką nei pvz. šiaip prekės – kuo daugiau, tuo pigiau. Ne, čia viskas kaip su tarkim koncertasi ar futbolo varžybomis – kadangi vietų kiekis ribotas, tai išreklamavimui pirmosios parduodamso pigiau, o kuo labiau stadionas ar lėktuvas užsipildo, tuo kaina vsi labiau kylą ir kylą. Tad absoliučiai normalu, kad jei prieš 2 mėn, kai pirkaisi bilietą ir buvai koks 15-as ar 25-as lėktuvo keleivis, sumokėjai 100 lt, o likus 2 savaitėms iki skrydžio, kai lėktuve jau užpildyta koks 120 vietų, tas pas bilietas kainuoja 400 ar 600.
2) Kita aplinkybė – ne tik aš ar Jūs perkame tuos bilietus. Paskelbiama info tokiuose puslapiuose, žmonės ją dar paplatina draugams, tai būna gana greitai “užforsuojami” kai kurie skrydžiai dideliu susidomėjimu ir normalu, kad kol Jūs dvejojate per naktį pirkti ar nepirkti, kol suvaikšto piniginiai pavedimai kažkam kas perka centralizuotai ir t.t., kažkas ima ir nuperka bilietus už vakare matytą kainą. Ir niekas nežino RyanAir ar kitų avialinijų kainos skaičiavimo algoritmų, bet pakankamai logiška ir elementaru, kad tarkim 10 bilietų į lėktuva parduodami, tarkim po 30 lt, sekantys 10 po 45, dar sekantys 10 po 60 lt ir t.t. progresija.

O konkretus pvz. iš paskutinio supirkinėjimo į Maljorką 2o+ bilietų:
a) tik paskelbus įrašą, manes paprašė nupirkti porai žmonių. Nupirkau po 215, kaip ir nurodyta publikacijoje. Pats tuo metu nė neplanavau ten skristi, nes nesenai buvom.
b) vis tik sugalvojom ir mes keliese skristi – nupirkau 4-iems bilietus – malonu, kad vis dar kaina nepakilo, nors datos ir kainso jau buvo gana plačiai pareklamuotos.
c) kaip visad, kai jau pats užsikabini, lengva greit pasiūlyt dar daugiau kam iš draugų, bendraminčių ir operatyviai pas mane ėmė rastis sąrašiukas norinčių skristi. 8 – 12 – 16 žmonių… Tuomet ateina sekanti diena, sulauki jų pavedimu, eini pirkti ir oplia – 4 bilietus jau tik gauni už pirminę kainą (Kaunas – Paris – 40 lt), o kitiems jau pakyla šis skrydis iki 75 lt. Turi skambinėt, rašyt, perklaust ar tinka, kada perves papildomai ir t.t. 🙁
d) per sekančias dienas prisijungia dar kelias  bendrakeleivių, sąrašas išsiplečia iki 23 interesantų ir bilietų kaina auga kaip ant mielių… jei ne veinas tai kitas skrydis nupirkus 2-4 bilietus, sekantiems pagal eiliškumą pabrangsta 6 eur ir pan.
Ir galiausiai šiandien, pradinė kaina 215 lt jau yra “užauginta” mūsų visų “dėka” iki ~350 lt /1 žm. už tuos skrydžius. Ir ji tikrai nebekris (būna ir tokių paikų klausimų :)), o toliau tokai pat progresija augs, nes bilietų vis mažės ir mažės į reikiamsu reisus 😉

Tikiuosi kažkam kažkas taps aiškiau. Jeigu kas teiksis pasiskaityti :)) O mes, po kelerių metų tokių masinių bilietų supirkinėjimų jau pradedam gana rimtai mąstyti, kad laikas būtų spiauti į gero darimą visiems ir labiau pasirūpinti artimiausiais draugais, kurie yra maladec, daug skraido ir t.t. Ir iš pradžių, aptikus gerus bilietus susipirkti saviems tuos 20 ar kiek reikia vietų, ir tik tada skelbti masėms. Taip, tada kažkas galės bumbėti ir keikti, kokie mes svolačiai 😀 Bet dabar tai ir nei šis nei tas – darydamas paslaugą masėms, kurie nė nepadėkos daugeliu atvejų, darauau “meškos paslaugą” Draugams, nes išviešinus kelionės pasiūlymus, kažkas lygegrečiai irgi išperka kelis/keliolika bilietų būtent tada ir ten, taip kilstelėdami kainso kartelę ir versdami mokėti brangiau mus pačius, kas yra absoliučiai kvaila 🙂

  • 260 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti