Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Mano charakterio tipas: INTP

Mano charakterio tipas: INTP

„Mąstytojai“, „architektai“, „išsiblaškę profesoriai“ – tokiais epitetais dažnai yra apibūdinami INTP tipo žmonės. Gyvendami savo teorinių galimybių pasaulyje, INTP į viską žvelgia su mintimi, kaip tai būtų galima patobulinti ar į ką tai būtų galima paversti. Turėdami galimybę analizuoti sunkias problemas, aptikti paslėptus šablonus ir surasti logiškus paaiškinimus, INTP visur siekia aiškumo, labiausiai vertindami įžvalgumą ir logiką. Šio tipo žmonėms svarbiausia vertybė yra žinios – jų protas nuolat dirba kurdamas naujas ar analizuodamas jau sukurtas teorijas. INTP turi tiksliausią mąstymą ir kalbą iš visų charakterio tipų – šio tipo žmonės gali lengvai pastebėti neatitikimus teiginiuose, atskirtuose net ir itin dideliais laiko tarpais.

Žvelgdami į bet kokias problemas per entuziazmo ir skepticizmo prizmę, INTP ignoruoja egzistuojančias taisykles ir nuomones, susikurdami unikalią prieigą prie problemos sprendimo. INTP paprastai yra itin sumanūs ir įžvalgūs žmonės, išsiskiriantys sugebėjimu būti objektyviai kritiški, kad ir ką analizuotų. Šio tipo žmonės dievina naujas idėjas bei teorijas ir mėgsta jas aptarti su kitais – tačiau nuolat jas apmąstydami, kitiems dažnai gali atrodyti kaip nuolatiniai svajokliai. INTP negali pakęsti rutininių darbų – jie kur kas mieliau imsis sudėtingų teorinių sprendimų, palikdami sistemos pritaikymą ir įgyvendinimą kitiems. Tačiau teorinių sprendimų paieškose šiems žmonėms ribų nėra – jei problema juos pakankamai sudomina, INTP gali paskirti daugybę laiko ir energijos reikiamo sprendimo paieškoms.

INTP nemėgsta vadovauti žmonėms ar juos kontroliuoti. Jie yra labai tolerantiški ir lankstūs beveik visose situacijose, išskyrus tuos atvejus, kuomet yra pažeidžiami ar kritikuojami INTP įsitikinimai – tokiu metu INTP gali užimti labai griežtą ir nepalenkiamą poziciją. Šio tipo žmonės paprastai yra itin drovūs, kuomet yra kalbama apie susipažinimą su kitais žmonėmis. Tačiau kartu INTP gali būti ir labai draugiški bei pasitikintys savimi, kuomet jie bendrauja su žmonėmis, kuriuos gerai pažįsta ar kalba apie teorijas, kurias yra puikiai perpratę.

Pagrindinė INTP silpnybė teorijų srityje – tai, jog nepaisant to, kad kartais jų išmąstytos teorijos nėra lengvai suprantamos kitiems, INTP nemėgsta papildomai aiškinti savo minčių sekos. Šio tipo žmonės gali apleisti projektą iškart po to, kai sumąstys, kaip jį įgyvendinti, nepaisydami to, jog kiti gali nesuprasti jų galbūt išties įžvalgaus sprendimo. Dėl to INTP yra itin svarbu prisiminti, jog net ir genialiausias atradimas yra bevertis, jei tu esi vienintelis žmogus, kuris jį supranta.

Kaip ir dalis kitų T tipų, INTP nesupranta ir nevertina sprendimų, priimtų remiantis asmeniniu subjektyvumu ar jausmais. Jie nuolat stengiasi surasti logiškus problemų sprendimus ir negali suprasti emocinių argumentų taikymo siekiant išspręsti problemą. Dėl šios priežasties INTP paprastai ne itin gerai jaučia kitų žmonių jausmus ir neturi įgimtos savybės patenkinti jų emocinius poreikius.

INTP paprastai yra itin nepriklausomi, nešabloniški ir originalūs. Vargu, ar šio tipo žmonės labai vertins tokius „tradicinius“ tikslus, kaip populiarumas ir saugumas. Jie dažnai pasižymi sudėtingu charakteriu ir gali būti nenuvargstantys bei temperamentingi. INTP esant itin išradingiems ir išsiskiriantiems neįprastais mąstymo šablonais, nėra nieko stebėtino, jog šio tipo žmonės yra atsakingi už daugybę mokslinių atradimų pasaulio istorijoje. Būdami aplinkoje, kurioje gali atskleisti savo kūrybinį genijų ir galimai – ekscentriškumą, INTP gali pasiekti tikrai stebėtinus rezultatus.

Vienas esminių INTP trukdžių pačiam sau yra nerimstantis galimo nepasisekimo jausmas. Šio tipo žmonės praleidžia daug laiko apmąstydami savo veiksmus. Neapibrėžtumas (kylantis iš P bruožo), sujungtas su kompetencijos poreikiu (NT bruožas) lemia nuolatinius svarstymus apie tai, jog kiekvienam pasiektam sprendimam gali būti ne blogesnė alternatyva ar, dar blogiau, galbūt priimant sprendimą buvo nepastebėti kokie nors itin svarbūs duomenys. Todėl reikia turėti omenyje, jog karštai besiginčijantis INTP gali įtikinėti ne tik oponentą, bet ir patį save. Šiuo atžvilgiu INTP stipriai skiriasi nuo kitais atžvilgiais gana panašių INTJ tipo žmonių, kurie paprastai yra žymiai labiau pasitikintys savo žiniomis ir norintys veikti pagal savo įsitikinimus.

Tarpasmeninių santykių srityje INTP mato tris aiškias fazes: vaizdingai kalbant, „įkritimą“, „išlikimą“ ir „išlipimą“. Šios fazės puikiai atitinka šio tipo žmonių mąstymo įpročius ir tvarkos poreikį. Pradėdami naujus santykius, INTP gali ilgam – metams ar daugiau – prarasti racionalumo pojūtį. Jei INTP įsimyli, tai būna nepaprastai stipru – siekiama „visko arba nieko“. Labai tikėtina, jog šioje fazėje INTP savo partnerio atžvilgiu bus labai gyvybingas, netgi lengvabūdiškas – INTP nestruktūruos ir nekontroliuos santykių, bet tiesiog mėgausis ir bandys juos patirti kaip įmanoma stipriau. Šio tipo žmogus apeis daug ką, kad galėtų būti su savo mylimuoju – nesvarbu, ar tai bus atstumas, oras ar laikas. Santykiams perėjus į „išlikimo“ fazę, INTP ima vertinti jų struktūrą ir formą. Šiuo metu INTP gali truputį atsitraukti, kadangi jis iš dalies sugrįš į įprastą, uždaresnę savo būseną. Šio tipo žmonės labai vertina savo įsipareigojimus partneriui, tačiau nėra linkę jų aptarti su kitais dėl itin paprastos priežasties – šie įsipareigojimai INTP atrodo visiškai suprantami.

INTP santykiuose su kitais žmonėmis

INTP savo mintyse gyvena labai ryškų ir turtingą gyvenimą, pilną įvairių vaizdinių ir nuotykių. Dėl šios priežasties jie kartais gali pastebėti, jog realusis pasaulis yra kur kas blankesnis. Toks požiūris gali sumažinti INTP motyvaciją suformuoti ir palaikyti santykius su kitais žmonėmis – todėl tikėtina, jog šio tipo žmonės savo gyvenimuose neturės labai didelio artimų draugų rato. Greičiau atvirkščiai – jie turės keletą labai artimų draugų, kuriuos itin gerbs ir vertins.

Kadangi INTP dėmesys yra nukreiptas į savo vidų bei skirtas aiškumo paieškoms abstrakčiose idėjose, šie žmonės ne itin gerai jaučia kitų žmonių jausmus bei poreikius. Taip pat INTP paprastai yra sunku pažinti – šie žmonės stengiasi maskuoti savo asmenybės bruožus ir mintis, kol kitas žmogus neįrodė esąs vertas INTP draugystės. Laikydami žinias ir mąstymą aukščiausios svarbos dalykais, INTP greičiausiai rinksis būti šalia žmonių, kuriuos jie laiko protingais. Įsipareigoję savo santykiams ir partneriui, INTP tampa labai ištikimi ir atsidavę bei suformuoja ryšį, išsiskiriantį savo grynumu ir aiškumu. INTP visiškai nesidomi ir nemėgsta „žaidimų“ santykiuose. Vis dėlto, jei atsitiktų kas nors, ką INTP laikytų absoliučiai nepriimtinu, šie žmonės nutrauktų santykius ir nė neatsigręžtų atgal.

INTP stiprybės:

– INTP meilė ir prieraišumas artimiems žmonėms yra nepaprastai gryni, netgi šiek tiek vaikiški
– Atsipalaidavimas ir lengvas požiūris į gyvenimą
– Labai entuziastingas požiūris į juos dominančius dalykus
– Puiki vaizduotė ir kūrybingumas
– Atsparumas kritikai ar konfliktams
– Nedideli poreikiai ir nereiklumas

INTP silpnybės:

– Prastai jaučia kitų žmonių jausmus ir lėtai reaguoja į jų emocinius poreikius
– Nemėgsta ir ne itin gerai moka reikšti savo pačių jausmus ir emocijas
– Polinkis į kitus žmones žiūrėti atsargiai ir įtariai
– Ne itin geras praktinių dalykų, pavyzdžiui, pinigų, valdymas.
– Galimi sunkumai paliekant nesklandžius santykius
– Konfliktinių situacijų sprendimas arba jas ignoruojant, arba leidžiant prasiveržti nevaldomam pykčiui

INTP kaip romantiniai partneriai

INTP į asmeninius santykius, kaip ir į kitus dalykus savo gyvenime, žiūri gana rimtai. Jie tvirtai laikosi savo įsipareigojimų ir paprastai yra labai ištikimi bei lojalūs. Su INTP yra lengva gyventi, kadangi jie pasižymi paprastais kasdieniais poreikiais ir yra gana nereiklūs savo partnerių atžvilgiu. Tai sukuria tam tikrą kontrastą su vidiniu INTP gyvenimu, kuris yra labai kompleksiškas ir sudėtingas. Tuo tarpu išoriniame gyvenime INTP stengiasi siekti paprastumo, kad galėtų savo mąstymo pajėgumą sukoncentruoti ties vidiniu pasauliu. Tokia savybė lemia, jog INTP yra labai tiesūs, sąžiningi partneriai, pasižymintys paprasta, nesudėtinga ir gryna meile.

Nepaisant paprastumo siekimo savo santykiuose, INTP netrūksta jausmų ar aistros gilumo. INTP yra labai kūrybingi žmonės, išsiskiriantys ryškia vaizduote bei gali būti labai entuziastingi ir aistringi savo partnerių atžvilgiu.

Seksualiniu aspektu, INTP žiūri į intymumą su entuziazmu ir tam tikru nekantrumu. Kai kurie INTP šį santykių aspektą visiškai nuvertina, tačiau dauguma naudojasi turtinga savo vaizduote, kad tam tikru momentu pasiektų kuo daugiau. Taip pat tikėtina, jog savo mintyse INTP intymumą išgyvens labai ryškiai ir vaizdingai, tačiau tai ne visada bus akivaizdu jų partneriams.

Bene didžiausia potenciali INTP problema asmeniniuose santykiuose – jų lėtumas suprantant ir patenkinant partnerio emocinius poreikius. INTP gali būti nepaprastai pasišventę savo santykiams ir labai mylėti savo partnerį, tačiau jie gali nesuprasti partnerio emocijų bei vengti reikšti savo pačių jausmus. Jei tokia situacija kelia sunkumų santykiuose, INTP turėtų stengtis kreipti daugiau dėmesio į savo partnerio jausmus, o jo partneris – nereikalauti nuolatinio jausmų reiškimo iš INTP.

INTP nemėgsta spręsti keblių klausimų, tokių, kaip tarpasmeniniai konfliktai ir dėl to gali būti linkę ignoruoti tokias situacijas užuot jas sprendę. Vis dėlto, jei būtų priversti tai padaryti, INTP į konfliktą greičiausiai žvelgtų iš analitinės perspektyvos, kas dar labiau viską apsunkintų, jei INTP partneris tiesiog tikėtųsi meilės ir paramos išreiškimo. Dauguma žmonių (ypač su stipria jausmų savybe) tiesiog nori būti padrąsinti ir palaikyti, kuomet jiems yra sunku – INTP turėtų stengtis tai suprasti ir atitinkamai reaguoti.

Rekomenduojami partneriai: ENTJ ir ENFJ tipai.

INTP kaip tėvai

INTP mėgsta ir gerbia žinias bei siekia jas perduoti ir savo vaikams. Didžiausias INTP tikslas – išvysti savo vaikus tampant nepriklausomais ir racionaliais suaugusiaisiais.

Tikėtina, jog INTP tėvai stengsis paskatinti savo vaikų individualizmą, užuot bandę juos įsprausti į anksčiau sukurtus rėmus. Jie pabrėš autonomijos svarbą, gerbs savo vaikų nuomonę ir norus bei leis jiems turėti balso teisę šeimos sprendimuose.

INTP tėvai su savo vaikais greičiausiai bus gana atsipalaidavę ir lankstūs, dažnai netgi iki tiek, jog nesikiš į kasdienį šeimos gyvenimą, būtinybę užtikrinti tvarką perleisdami savo partneriams. Patys negyvendami apibrėžtoje ir tvarkingoje erdvėje, INTP greičiausiai nebus linkę kurti tokią aplinką ir savo vaikams – ir jei INTP partneris nepasižymės išvystyta apibrėžtumo savybe, jų vaikams gali pritrūkti aiškių ribų ir veiklos sričių apibrėžtumo. Tai yra sritis, kurioje INTP turėtų pasitempti – augantys vaikai gali neskirti gėrio nuo blogio ir tėvams yra būtina šias sritis jiems apibrėžti.

Nepaisant neapibrėžto ir negriežto požiūrio į tėvystę, INTP į šį vaidmenį žiūri labai rimtai ir tikėtina, jog šie žmonės skirs labai daug pastangų tam, kad užtikrintų savo vaikų tapimą nepriklausomais ir protingais suaugusiaisiais. INTP mėgsta tėvystę ir jiems tai yra labai smagi patirtis. Taip pat tikėtina, jog INTP bus labai lojalūs ir savo vaikais besididžiuojantys tėvai.

INTP gali susidurti su kliūtimis, bandydami patenkinti emocinius savo vaikų poreikius. Nors INTP paprastai yra labai besirūpinantys ir palaikantys tėvai, jie ne visada atpažįsta vaikų siunčiamus emocinius ženklus – todėl šie gali imtis drastiškų, dėmesį patraukiančių veiksmų, bandydami priversti INTP suprasti jų emocinius išgyvenimus. INTP turėtų to saugotis ir suprasti, jog net ir ribotas emocijų išreiškimas kai kuriais atvejais gali būti labai svarbus.

INTP tėvai savo vaikų greičiausiai bus prisimenami pagarbiai ir švelniai, kaip ištikimi, sąžiningi ir tolerantiški žmonės, nepaprastai jais rūpinęsi, nors to dažnai ir neparodydami.

INTP kaip draugai

Tikėtina, jog INTP sieks susirasti draugų, panašių į juos savo interesais ir pomėgiais. Kadangi INTP mėgsta teorijas, idėjas ir su tuo susijusius svarstymus, vargu, ar jie turės daug kantrybės ar supratimo, bendraudami su išvystytą sensorikos savybę turinčiais žmonėmis.

Keletas garsių INTP:

Sokratas, filosofas
Renė Dekartas, filosofas
Blezas Paskalis, matematikas, filosofas
Izaokas Niutonas, fizikas
Karlas Jungas, psichologas
Albertas Einšteinas, fizikas
Džeimsas Medisonas, buvęs JAV prezidentas
Dvaitas D. Eizenhaueris, buvęs JAV prezidentas
Džeraldas Fordas, buvęs JAV prezidentas
Taigeris Vudsas, profesionalus golfo žaidėjas

Savo charakterio tipą galite nustatyti čia: Charakteris.info
  • 548 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti