Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Koks bus ateities karys?

Koks bus ateities karys?

Europos bendrovė EADS patikėjo Ispanijos kariuomenei išbandyti 39 komplektus karinės ekipuotės, kuri taps privaloma ateities kariui. Tai turi būti padaryta iki birželio.

Naujoji ekipuotė pradėta bandyti jau kovo mėnesį, tik apie tai iki šiol nebuvo pranešta. Šiuo metu tikrinama, kiek ji atspari ir kaip veikia visi joje įmontuoti įrenginiai tiek lygumose, tiek kalnuotose vietovėse.

Ispanijos gynybos ministerija su bendrove ESDA pasirašė sutartį dėl naujoviškos ekipuotės, kuri vadinama „ConFut“, dar 2008 metų rugsėjo mėnesį. Pavyzdžiai turėjo būti pateikti išbandyti iki 2009-ųjų pabaigos, tačiau tai buvo padaryta keliais mėnesiais vėliau.

Ateities karys bus labai modernus. Į jo ekipuotę įeis nešiojamasis kompiuteris, kuris turės smulkų vietovės žemėlapį. Juo taip pat bus galima įvertintį taktinę padėtį, karinės operacijos tikslą ir galimus pavojus. Kompiuteriu kareiviai galės vienas su kitu keistis informacija. Jie taip pat turės ginklus su optiniais taikikliais, o ant jų šalmų bus įmontuota infraraudonųjų spindulių kamera su displėjumi, kad būtų galima įžiūrėti taikinį naktį.

Ateities karys neišsivers ir be neparšaunamos liemenės bei specialios kuprinės, į kurią įmontuota ryšio priemonė, energijos šaltinis ir kontrolės sistema, leidžianti padalinio vadui įvertinti savo karių būseną. Į „ComFut“ sudėtį įtrauktos ir sistemos, užtikrinančios ventiliaciją bei pastovią temperatūrą, todėl ateities karys nekentės nuo kaitros ar speigo.

Jei naujoji ekipuotė po bandymų pasitvirtins, Ispanijos gynybos ministerija užsakys 7000 komplektų ir ji bus dar kartą bandoma. Naujoji ekipuotė bus pasiūlyta ir kitų Europos Sąjungos šalių kariuomenėms.

Lietuvos žinios

  • 381 views
  • 1 Komentaras
1 thought on “Koks bus ateities karys?

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti