Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
Slinkti žemyn
//„Kęstutaičių“ žygyje – būrys senbuvių ir naujokų

„Kęstutaičių“ žygyje – būrys senbuvių ir naujokų

Likus mažiau nei mėnesiui iki tradicinio karinio-pažintinio kariuomenės organizuojamo pėsčiųjų žygio, šį kartą pavadinto „Kęstutėnų” vardu, jau užsiregistravo per 350 dalyvių. Registruojamasi ir grupėmis, ir individuliai.

Daugiau nei pusė užsiregistravusiųjų yra bent kartą dalyvavę panašiame žygyje, o penki žygeiviai – dalyvavę visuose aštuoniuose kariškių nuo 2001 m. rengiamuose kasmetiniuose žygiuose. Dalyvauti šių metų žygyje taip pat ketina apie 50 karių.

Žygeiviai iš Danijos

Šiemet žygis vyks rugpjūčio 13–14 dienomis Tauragėje. Žygį rengia Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

„Džiugu, kad nuo kelių entuziastų Lietuvos kariuomenės Mokomajame pulke prasidėjęs sumanymas per tuos kelerius metus išaugo į gražią ir populiarią karių ir civilių bendravimo ir susipažinimo tradiciją. Keičiantis kariuomenės profiliui, šiek tiek keičiasi ir šio žygio turinys, tačiau svarbiausia, manau, išsaugoti pėsčiųjų žygio tradiciją ir šios tradicijos esmę – kartu žygiuoja kariai ir civiliai, ypač jaunimas, neabejingi krašto gynybai, norintys išbandyti save ir patikrinti, o taip pat sužinoti daugiau apie pokario partizanų kovas Lietuvoje”, – sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Svarstant, ar rengti žygį šiais ekonominio sunkmečio metais, didžiausią įtaką apsispręsti turėjo didelis žygių populiarumas ankstesniais metais ir aktyvus žygio mėgėjų domėjimasis, ar tradicija bus tęsiama ir šiais metais. Ir nors žygį tenka organizuoti kukliu biudžetu ir perpus sutrumpintą, žygio tradicijos „krikštatėvis” vyresnysis puskarininkis Vidmantas Genys nusiteikęs optimistiškai ir sako, kad gerai nuotaikai ir nuoširdžiam bendravimui reikia ne didelių finansų, bet didelio noro ir pastangų. „Besidominčių žygiu labai daug, sulaukiame įvairių pasiūlymų ir pageidavimų. Yra norinčių praeiti daugiau,” – sako vyr. psk. V. Genys.

„Kęstutėnų” žygyje numatytos 20 ir 40 km trasos. Ištvermingiausi per dvi dienas galės įveikti 60 km. atstumą. Trasos nusidrieks per tris valstybės saugomas teritorijas: Kaskalnio ir Jūros draustinius bei Viešvilės rezervatą. Žygio dalyviai turės progos pažinti ir Tauragės regiono istoriją – kontrolės punktus planuojama įrengti prie šio regiono Kęstučio apygardos laisvės kovų dalyvių atminimo vietų.

Žygyje galima dalyvauti individualiai ir su grupe. Dalyvauti gali visi norintys, o vaikus iki 14 metų turi lydėti suaugusieji. Žygio dalyviai ir grupės tarpusavyje nesivaržo – svarbu įveikti pasirinktą atstumą.

Kariškių organizuojamas karinis-pažintinis pėsčiųjų žygis – vienintelis tokio pobūdžio tradicinis renginys Lietuvoje. Žygis skatina fiziškai tobulėti, ugdo ištvermę, plėtoja kariuomenės ir visuomenės santykius. Iki šiol kariuomenės padalinių organizuotuose žygiuose dalyvavo beveik 7 tūkst. įvairaus amžiaus žygeivių.

KAM.lt

  • 245 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti