Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//KASP.lt

KASP.lt

Vėl man „nemalonumai” dėl kažkokių KASP šulų Vilniuje, kurių noras vadovauti ir komanduoti gerokai lenkia realius įgaliojimus ir galų gale – logiką 🙂 Buvo jau tų kartų, kai bandė varžyti žodžio laisvę, kad nepublikuoti kažkokių, tariamai „slaptų” nuotraukų iš pratybų (nors realiai užkliuvo, pvz. fone stovintis kažkoks kapitonas, susikišęs rankas į kišenes… 🙂 IMHO kompromatas 😀 bet sakyčiau ne nuo to galo einama… gal tas kapitonas geriau rankų į kišenes nesikiša, į nuotraukas nepapuola ir t.t. o ne taip, iškart imtis sovietinius laikus menančios cenzūros (punch) ), ar nerašyti straipsnių apie jas, nors tai buvo patys paprasčiausi straipsniukai apie veiklą, nuotykius ir pomėgį karybai. Netgi sakyčiau gera reklama Pajėgoms, nuoširdus džiaugimasis ir pasididžiavimas savo kario – savanorio tarnyba! Ir tuo labiau – jei kada ką būčiau tyčia ar netyčia paviešinęs TOKIO, manau senai būtų atitinkamos instancijos, kaip AOTD ar VSD, paaiškinusios ką ir iš kur reikia pašalinti 🙂 Ir žinoma tam nebūčiau prieštaravęs – nesu juk valstybės priešas (bandit)

Nors dabar kažkas vėl bando tokiu pavaizduoti… Per kuopos vadą gavau informaciją, kad Štabas REIKALAUJA, kad aš atlaisvinčiau domeną KASP.lt (think) , nors tam neturi jokios juridinės teisės – visų pirmą įstatymai reglamentuoja, kad domenų registracijoms galioja pirmumo teisė – aš jį rezervavau (kaip ir daugelį kitų gražių santrumpų) dar 2007 metais, antrą – šis domenas niekada nebuvo ir nėra įtrauktas į rezervuotų žymenų sąrašą (tai berods valstybės administracinių vienetų (pvz miestų) ir instancijų pavadinimai, registruoti prekiniai ženklai ir pan.), trečia – tai yra santrumpa o ne tikslinis pavadinimas, tad tos 4 raidės gali reikšti bet kokios įmonės, įstaigos ar visuomeninės organizacijos ar net veiklos sutrumpintą pavadinimą, būti asmens vardu, pavarde ar pseudonimu, bei gali būti panaudotas bet kokio tipo interneto tinklapiui.

Jau dešimt metų domiuosi ir užsiimu interneto projektų kūrimu, domenų rezervacija ir pan. Kas liečia domenus, tai vadinama domaining`u, kai ieškoma ir radus rezervuojama kažkokie potencialiai gražūs žodžiai, santrumpos ir t.t. Tikintis ateityje iš to turėti naudos, sukuriant atitinkamus projektus arba perleidžiant kitiems, kam labiau reikia. Lyg tyčia pavyzdys iš šiandien gauto laiško – susisiekė Lietuvos archeologijos draugijos atstovė su paklausimu perpirkti domeną LAD.lt kuris jiems idealiai tinka, o mano kažkada buvo rezervuotas visais kitais sumetimais (iki šiol net nežinojau apie tokia Vilniaus Universiteto archeologijos draugiją 🙂 ) – pažinčių svetainei, nes angliškai „lad” reiškia „vyrukas, draugužis” 🙂 Tai normali interneto praktika, kad rezervuojami potencialiai geri interneto adresai, o vieną dieną jie GALI BŪTI tam tikromis sąlygomis perleidžiami tiems, kam jų labiau prireikia. Užsienyje tokių sandorių sumos siekia net milijonus doleriu, Lietuvoje – tūkstančius ir dešimtis tūkstančių litų (cash)  Taip pat būna naudojamas tokių domenų natūralus (type-in) lankomumas (traffic) rodant lankytojams įvairias reklamas ir iš to šiek tiek uždirbant, pvz.: Petzl.lt ar AudiFanai.lt – domenai, kurie taip pat kažkam būtų net labai reikalingi 🙂

Lygegrečiai daug metų stebėjausi, kodėl tarkim Krašto apsaugos ministerijoje, kuri moka dešimtis tūkstančių litų firmoms už informacinio puslapio kūrimą, po to vėl perkūrimą naujo… ir vėl… 🙂 niekas nesumąsto įregistruoti visų potencialiai su krašto apsauga susijusių domenų? Be pačio KAM.lt + MIL.lt dar buvo panaudotas tik domenas LKA.lt – sukuriant atskirą informacinį tinklapį Lietuvos karo akademijai ir gana nesenai atsiradęs JungtinisStabas.lt, ir berods viskas. O kur kiti? Kur Puskarininkių ar Inžinerijos mokykla, kur Karinės jūrų ar oro pajėgos internete? Kodėl pagal paskirtį – informaciniams puslapiams sukurti arba tiesiog nukreipiant šias santrumpas į KAM.lt nebuvo įregistruoti tokie domenai kaip KOP.lt – užimtas kažkieno „šiaip sau” / KJP.lt / MPB.lt / PM.lt / SOP.lt – beje jį naudoja kažkokia odontologijos poliklinika 🙂 tai lai Specialiųjų Operacijų Pajėgų vyrukai nulekia ir išmuša tą domeną sau 😀 /  PAG.lt / Taikdariai.lt / Savanoriai.lt ir daugelis kitų? Ir kodėl tik dabar kažkas Savanorių pajėgų štabe pagaliau sumąsto, kad jiems reikia būtent MANO domeno ir sako… atiduok 😀

Aš dirbu firmoje, kuri prekiauja įvairiomis prekėmis kurių pavadinimai – registruoti prekių ženklai ir tarkim būtų šaunu turėti tokius domenus, vedančius į atitinkamas prekes, kaip ESS.lt ar 511.lt, tačiau šiuos domenus, kažkas rezervavo anksčiau, nei susiprotėjau aš, vadinasi jie dabar tų asmenų ar įmonių nuosavybė ir negaliu tiesiog paskambinti ir sakyti – atiduokite 🙂 Galima aiškų pasiūlyti perpirkti už kelis tūkstančius, bet šiuo konkrečiu atveju nelabai verta. Gerai, kad bent spėjau suregistruoti daugelį kitų aktualių ženklų, kaip Helikon.lt, Leatherman.ltEsbit.lt, Zamberlan.lt, SOG.lt ir dešimtis kitų.

Šiuo atveju, kalbant apie KASP.lt aš tarkim turiu kitų idėjų ir gal būt verslo interesų, siejamų su šio domeno naudojimu ateityje, o dabar sako – perleisk |-( , nes jis taip pat atitinka tam tikro pavadinimo santrumpa (beje ne! Oficialus įregistruotas juridinio asmens pavadinimas ilgesnis dviem žodžiais, tad jo santrumpa teisiškai taisyklinga būtų lkkasp.lt 🙂 ) Šitame reikalavime tiek pat logikos, kiek būtų tame, jai aš turėčiau domeną PZ.lt ir naudočiau jį tarkim tinklapiui pavadinimu „Pokerio žaidimas”, o vieną dieną išlįstų kokios „Pieno žvaigždės” ir sakytų tu PRIVALAI atiduoti šita domeną mums, nes toks mūsų pavadinimas (headbang)

Žodžiu čia nieko asmeniško ir niekaip nesusiję su tarnyba. Tiesiog tai mano sritis, mano stichija kur aš pakankamai kompetetingas ir puikiai išmanau ką darau! Ir aš nekaltas, kad kažkam neužteko proto / žinių / intuicijos laiku rezervuoti potencialiai reikalingus interneto adresus. O dabar gal aš jį naudosiu prekybai Kasp® spynomis ar Thomas Kasp fanklubui ir tai mano valia (rofl)

Į šį ir kitus (kurių valdau jau daugiau nei 100) domenus investuoju tūkstančius litų kasmet. Tai yra investicija ir ji turi anksčiau ar vėliau atnešti naudą, atsipirkti!

 • 1 185 views
 • 9 Komentarai
9 thoughts on “KASP.lt
 • Zhucka

  Esminis dalykas – įstatymas tavo pusėje ir tu tai žinai 🙂 Žinai konkrečiai, nuodugniai ir gana smulkiai, o prireikus pasidomėtum ir giliau. Plius Krašto Apsaugos Sistema nemėgsta barnių su visuomene 🙂 o susidūrę su žmogumi, kuris nebijo kalbėti ir geba reikšti mintis, turėtų sudvejoti savo įnorių tikslingumu. Žinoma, kaip ir sakei, pasispardimai, nors ir teisingi iš tavo pusės, galėtų tau kirsti per tavo tarnybą, pasiekimus kariuomenėje, nes… deja, pasaulis nėra tobulas ir jei įstatymas paima viršų, tai dar lieka galimybė būti ambicingai kerštingu, o kai laipsnis ir pajėgos kokiam Ambicijai iš didžiosios A tai sąlyginai leis, būsi tempiamas dugnan. Tik vėlgi – esi kompetetingas ir savo srityje nemenką protingų žmonių pagarbą jau turintis asmuo 🙂

 • Grippen

  Na ką čia ir pakomentuosi – sovietinės tradicijos visu savo gražumu.
  Dėl domeno viskas aišku – tegu jie pasvajoja apie „atidavimus” ir praeis. Kaip žinai ir aš pasiskaitęs įstatymą iš lrs.lt buvau sukonfliktavęs su KAM ir nesunkiai laimėjau.
  O dėl nuotraukų, tai situacija kiek sudėtingesnė. Jei ten, tarkim, šaudytumėt iš naujoviškos slaptos Colt 1911 modifikacijos – tave privalėtų įspėti iš anksto, kad nefotografuotum.
  Įdomu kas konkrečiai ir kokia forma kreipėsi dėl to nežinančio kur rankas laikyti kapitono? Galėčiau pasidomėti savo KAM kanalais ar turėjo tam įgaliojimus.

 • Soldier

  Tai Tomai, cia sena istorija 🙂 Nera cia ko knaisotis, nes tokiu smulkmenu daznai pasitaiko – vis kazkas islenda „valdzia parodyti” – uzdrausti, apriboti kazka 🙂 Ech homus sovietikus 🙂 Kai kam niekaip vis nedaeina, kad kariuomenes zinomumas, populiarumas ir tarnybos paklausumus (taip, nes dabar i tarnyba jau reikia tiesiog vilioti potencialius darbuotojus rinkos salygomis!) labai priklauso nuo atvirumo, nuo reklamos, nuo interneto puslapiu, FaceBook grupiu, kariu parasytu knygu ir blog`u, fotogaleriju ir straipsniu gausos. XXI amzius galu gale 🙂
  Zinoma as puikiai suprantu kad yra dalyku kuriu nevalia fotografuoti, platinti. Tokiu atveju SOP`ukai prieina ir pasako – nefotografuokite, jei kur netoli lygegreciai pratybos vyksta, ju sraigtasparnis nusileidzia 🙂 O visa kita – bullshit. Liguistas bandymas daryti blackwater ten kur visai nera del ko…

 • Albertas

  Taip, Dainiau, pritariu – liūdnoka kai susidūrus kompetencijai su nekompetencija, pastaroji, kad pasislėpti, pradeda žvangint savo antpečiais ir ieškot sliekų, ten kur jų nėra :-).
  Dėl visokių foto publikavimo, tai jo – teoriškai, viešoje erdvėje negali atsirasti nuotraukos, ypač iš operacijų rajonų (nes galimas ir sąjungininkų koks nors diskreditavimas) neprafiltruotos atitinkamų tarnybų, o kariuomenėje tai antro depo. Tačiau, kad normalioje nuotraukoje būtų užfiksuota kažkas toookio, tai reikia pakankamai pasistengti :-), na, o dėl etinių ar estetinių sumetimų prastos nuotraukos yra tiesiog nerekomenduojamos publikuoti viešai, bet tai daugiau moralinis įpareigojimas, nes įstatymiškai, man regis, už tai nelabai galima kaip nors bausti.
  Dėl domenų rezervavimo tai yra visiškai normalus (iš tavo pusės) reikalas arba žr. aukščiau :-). Jungtinio štabo svetainės atidarymo reikalus tvarkiau aš pats, buvo ir kitų domain name variantų, bet yra toks atskiras vyriausybės nutarimas, nustatantis bendruosius reikalavimus valstybinių institucijų svetainėms, todėl tokios institucijos ar jų padaliniai, įskaitant ir kariuomenę, yra gana apriboti tame reikale ir negali kurtis svetainių kokiais tik užeina ant seilės vardais. O kariuomenės kitos tarnybos kodėl nekuria savo svetainių, tai čia atskiras klausimas. Kai kurioms gal užtenka jų skyrelio KAM-o svetainėje.
  Bet reziumuojant visvien manau, kad tavo, Dainiau reikalas yra dešinys (right) :-)).

 • Soldier

  Dėkui už Jūsų nuomonę. Dėl foto viskas aišku – grįžom iš žvalgų pratybų JAV, paskvietė S2 viršininkas, sako taip ir taip, gerai būtų nedėti, ne dėl mūsų, dėl sąjungininkų. Tada dar įdomiai padiskutavome, kad tie patys amerikiečiai laksto ant šalmų užsimontavę veiksmo kameras ir vos ne tiesiogiai upload`inta į YouTube savo nuotykius, kol neperlenkiamos ribos ir visiems ok. Na tų nuotraukų po šiai dienai niekur ir neįsidėjau, nors buvo labai įdomios pratybos ir būtų apie ką parašyti, ką parodyti ir kuo pasidžiaugti, kad buvo tokia galimybė sudalyvauti… Bet čia kita kalba.

  Kas liečia domeną – dar 2008 buvau Pajėgų štabe, S5-iuose ir aiškinau apie būtinybę kurti info puslapi, pristatyti pajėgas, įkurti kokius fotoalbumus ir diskusijas, žinoma su atitinkama priežiūra, moderacija. Tačiau kur jums… kvailiu ir išsišokėlių išvadino, davė akivaizdžiai suprasti, kad čia ne mano reikalas, ne mano kompetencija kalbėti apie tokius dalykus 🙂 Na ok, ne mano. Bet tai kodėl tada tie visi kompetencijos viršūnėje – štabe sėdintys nieko nedaro? 🙂

  Drausti ir riboti iniciatyvas – ne išeitis. Eilę metų propagavau šia idėja dėl info tinklapio, vienijančio Lietuvos savanorius, panašiai kaip yra SauliuSajunga.lt (beje irgi įdomus dalykas – aš dar 1999 metais sukūriau savo PIRMĄJĮ, toki visai kuklų ir paprastą informacinį tinklapį, bet apie tai kuo tikėjau, kuo gyvenau, kuo didžiavausi – apie šaulišką veiklą – Sauliai.net ir žinoma kilo ažiotažas, kaip čia kažkoks paauglys drįso rodyti iniciatyvą, sukurti puslapi apie šaulius kai tuo tarpu visa Šaulių sąjunga tokio neturi?! 🙂 Tada man buvo pirmas toks šokas susidūrus su absurdu, bet tai bent davė postūmį ir štai Sąjunga jau nuo 2001 metų pasirūpino ir turi visai neblogą reprezentacinę svetainę, nors galėtų žinoma ir labiau pasistengti, nes dabar TOKIO mąsto organizacijos puslapis lankomas menkiau nei pilypas.lt… 🙂 Ir net dabar, praėjus 10 metų, situacija ta pati, tik organizacija kita, o aš vistiek likau tas pats „kvailas pilypas” su savo durnomis iniciatyvomis… 🙂 Tik dabar dar blogiau – dabar aš kaltas, kad kažkas laiku nepasirūpino atlikti savo darbų, įsigyti domeną, susikurti tinklapį 😀

  Kitas dalykas, kaip sakote dėl valstybės institucijų pavadinimų ir interneto adresų, tai būtent visi kam reikėjo įregistravo norimus domenus – ministerijos ir institucijos: lrs.lt / lrp.lt / kam.lt / sam.lt tarnybos: rrt.lt ir pan. Tai kodėl kariuomene, kurią kaip tik norėčiau matyti modernesne už visas kitas instancijas, daugelyje vietų, liečiančių modernumą, atsilieka… O po to, kai žmonės pasinaudoja tokiais domenais kaip SOP.lt savoms reikmėms – pyksta 🙂

  Žinoma ne viskas blogai 🙂 Net labai gerai ir paprastai aš labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo tarnyba, Savanorių pajėgomis… Bet sorry, kartais toks niekurių tamsumas ir ribotas mastymas įvaro į kampa net optimistus 🙂 Su laiku atsiranda vis daugiau iniciatyvų – neformalių savanorių kuopų tinklapių ir kiek suprantu oficialus protingų ir moderniai mąstančių žmonių, tokių kaip mjr. Latvys, kpt. Šepkus iš CIMIC kuopos, projektas – informacinis tinklapis cimic.lt! Beje domenas ir tinklapis taip pat administruojami mano serveryje ir kol kas Valstybės saugumas dėl to berods nenukentėjo 😀

  Žodžiu… Matysim kaip čia bus. O kol kas laukiu skambučio ar pakvietimo pokalbiui tet`a`tet iš suinteresuotų tuo domenų žmonių ir gal kokios padėkos, už tai kad pasirūpinau rezervuoti ir palaikyti TOKĮ domeną TINKAMOSE rankose, o ne taip, kad būtų realiai kokia firma nusipirkusi verslo reikmėms ir gaudyk vėja laukuose 😉 … o ne kažkokio terorizavimo per aplinkui 🙂

  P.S. Tas dar irgi labai juokinga – esu struktūros narys, štabai turi VISUS mano duomenis – pradedant asmens kodu, baigiant telefonu, adresu, darboviete ir el. paštu kurio ir šiaip nuo nieko neslepiu, kas tik nori apie ką pasikalbėti gali susirasti mane el. paštu ar FaceBook ar Skype ir pan, o dabar jau kelintą kartą sudaro situaciją, kad kuopos vadas turi pateikintė mano tel. nr, tarsi būčiau nerandamas žmogus 😀

 • Laimis

  Labas,
  buvau tam posedyje, kuriame apie domenus pradeta kalbeti garsiai. Bet cia beda buvo kita. Lyg sugedes telefonas. Auksti laipsniais dedes pradeda nauja tarnyba ir visaip nori itikti auksciausiam. Teikia siulymus, vizijas ir t.t. Vienas ju – susijes su domenais. Internetas juk populiaru 🙂 Gime nurodymas, kuris per kelias pakopas labai issikraipe. Todel manau, kad po to susitikimo ir diskusijos, neaiskumu tik padaugejo. Vieni suprato, kad jau reikia pirkti, kiti, kad kurti, treti velnias zino ka.
  Duok, kad tureciau – yra labai ir labai kvaila. Tokia realybe.

 • Soldier

  He he 🙂 Senos „nuodėmės” vėl rodo savo… arba kažkam vis dar maudžia nuspaustus mozolius – nors esu kompetetingų žmonių rekomenduojamas kaip tinkamas kandidatas, gerai užsirekomendavęs KFOR ir pan., ryšininku į PAG, bet lygiagrečiai „pareina” VETO iš štabo, kad esu „nepatikimas” ?! 😀
  Kažkas atitinkamai bando pavaizduot visišku debilu, kuris potencialiai nuvykęs į Afganistaną puls fotografuoti ir skelbti internete bazės tvoras turbūt ir apsaugos sistemas, o gal patrulių maršrutus ir kodinius šaukinius? 😀 Pyp…

  Nors bent tiek gerai, kad prieš eilę metų pabuvus „ledlaužiu” ir išdrįsus garsiai pareikšti, kad ir nukenčiant pačiam, kad bent Lietuvoje pratybas ne tik, kad galima, bet ir reikia fotografuoti, atrinkti gražias, motyvuojančias foto, skelbti jas, kurti savanorių grupes tarkim FaceBook`e ir pan, burti bendraminčius, teikti jiems info, nebūtinai formalią, bet sudominančią ir skatinančią ateiti išbandyti kario savanorio tarnybą, pratybas ir t.t. Pagliau „paaugo” kažkas iki to, kad dabar pratybų metu daugelio seržantų ir karininkų rankose matosi foto aparatai ir ne tik „muilinės”, kad po pratybų pasidalinama tomis foto, padaromi operatyviai slideshow ir visi pasižiūri, pasidžiaugia ar pakomentuoja kas buvo gerai, kas negerai ir t.t. 😉

  O kas liečią domeną, daug kartų sakiau – tegul PAPRAŠO ir aš jiems jį padovanosiu 🙂 Tegul tiesiog padėkoja, kad rezervavau, eilę metų mokėjau $ iš savo kišenės, taip užkirsdamas kelią jį tikrai prarasti, jei kokia firma nusipirktu savo reikmėms ir t.t. Bet kur čia… kaip čia taip ims ir nusižemins prieš kažkokį pilypą 😀

  P.S. apskritai darosi jau nebe juokingą su visais tais šmeižtais ir sėkmingos tarnybos eigos trukdymais. Tą jau galima imt interpretuot kaip spaudimą pasinaudojant tarnybine padėtimi ir ribojimą mano karinės karjeros / patirties neišleidžiant į dar vieną misiją… Reiks kada manau pareikalaut pasiaiškint kur, kada ir kaip KONKREČIAI nusikaltau, ką tokio paviešinau ar dar kitaip IŠDAVIAU Tėvynę ar Tarnybą – tegul nubaudžia ar nuteisia, o ne tiesiog apkalbas varinėja ir pagalius kaišo į ratus… (puke)

 • warhead

  Homo sovieticus visoj valstybėj pilna, ir krašto apsaugos sistema ne išimtis.
  Belieka laužyt ledus ir pasikliaut laiku…
  Sėkmės Dainiau….

 • Arvis

  100000 % tavo pusej seni, ispirk tiems atmatoms gerai i sikna! Sparnelius reikejo anksciau kelt, o ne dabar. As tai buciau straipsnyje kitaip parases. Zhopu padnial – mesto poterial 😀 Ir beje jei nori to saito sita pinigu plovimo masina, tegul atidaro savo zvangancias taupykles ir pazeria tukstanteliu del vardo. O kam jiems tas vardas… kaip buvo supuves kaspas taip liks.

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti