Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Kaip galima neskraidyti?

Kaip galima neskraidyti?

Pastaruoju metu vis kas nors užmeta „tu skraidai ir skraidai” su vis dar ta, intonacijoje girdima, paslėpta mintimi „juk tai velniškai brangu”… Kita situacija – kviečia tarkim į kokį renginį, susitikimą Vilniuje, bet dažniausia to atsisakau, realiai motyvuodamas tuo, kad… toli ir brangu 😀

Pradžiai pagrįsiu antrąją mintį, po to paneigsiu pirmą 🙂 Nuvažiuoti tarkim iš Jonavos į Vilnių, imkime visuomeninį transportą, yra velniškai nepatogu, užtrunka ilgai ir kainuoja ne taip ir mažai. Viena tipinė situacija atrodo taip – reikėjo kažką nuvežt į Vilnių, kažką pasiimt parsivežt, su kai kuo susitikt trumpam ir t.t. Išsiruoši autobusu, kuris važiuoja 2+ val., o kelionės bilietas kainuoja 24 lt. Išlipi prie monetų kalyklos, pasigauni maršrutinį autobusiuką ir pervažiuoji iki Pašilaičių už 3 lt, per valandą susitvarkai ką reikia, draugas pametėja iki stoties, traukinio nėra, autobuso tiesioginio nėra, tai važiuoji į Kauną už 24 lt iki Kalniečių, nuo čia su „dušmanu” už 4 lt iki Jonavos ir dar už 4 lt imi taksi iki namų, nes jau vėlus vakaras. Taip sumoje, dėl 1 val reikalų, sugaišti ~6-7 val, išleidi bent 60 lt ir nusivarai nuo kojų. Todėl MAN Vilnius net nepanašus į kažkokią Lietuvos bambą – tai yra užkampis ir tiek, periferija kažkokia Lietuvos centro atžvilgiu :))

Taigi kodėl važinėti brangu – jau parašiau. Dabar žiūrim kodėl skraidyti – pigu 😉 Kaip jau minėta ankstesniame įraše, gegužės antroje pusėje skrendame į Ispaniją pakeliaut, palaipiot ant uolų ir pan. ~10 dienų. Tiesioginis skrydis per visą Europą į Alikantę pirmiesiems kainavo 130 lt, kas savo ruožtu yra dar velniškai brangu 😡 , lyginant su tuo, kaip sugebame prasisukti, bet šį kart nugalėjo patogumo už priimtina kainą argumentas 🙂 Vėliau iš Almerijos į Briuselį perskrendame už €13, iš Briuselio į Kauną už €6…  (emo)

O šiandien galiausiai dar labai sėkmingai susiklostė nučiupti dar vienus įdomius ir naudingus bilietus 8-| Jau bene porą savaičių su bendrakeleiviais sprendėme kaip įveiksime ~500 km atkarpą Alikantė – Almerija. Pirminė mintis buvo bandyti keliauti autostopu, bet nutarėme, kad gali būti per daug gaišaties, per sunku mažiau patirties turintiems ir pan. Antra mintis – išsinuomuoti automobilį, kas ten kainuoja tikrai nedaug, tarkim €30 dienai, dalintis ant 4, bet tai dadeda daugiau atsakomybės ir kitų išlaidų (think) Dar buvo mintis pervažiuoti iš bėdos traukiniu ar autobusu, bet tai už minėtą atkarpą kainuotų ~70 eur (fubar) Ir galiausia šiandien visas reikalas išsisprendžia, kaip visad, net labai sėkmingai – vietoj to, kad eikvoti laiką ir jėgas „tranzavimui”, mokėti po kelis šimtus litų už automobilį ar visuomeninį transportą… nusipirkome bilietus PO €5 vienos valandos perskridimui iš Alikantės į Madridą, kur turėsime ~6-7 val užmestį akį į šią sostinę ir po to PO €5 vienos valandos perskridimas į Almeriją (rock) Tad 500 km atkarpą įveiksime kelionėje užtrukdami apie 3 val, išleisdami po 36 lt ir priedo, kaip bonusą, aplankydami Madridą (sun)

Kam dar kyla klausimų, kodėl Klaipėda ar Vilnius yra TOLI ir BRANGU, o Madridas ar dar kas nors Europoje, išvis skraidymai lėktuvais – ne  (wasntme)

Keliaukime.lt

  • 269 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti