Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//JAV kariuomenė bando radijo ryšiu valdomas kulkas

JAV kariuomenė bando radijo ryšiu valdomas kulkas

JAV kariuomenė plėtoja naują nuotolinio šaudmenų valdymo technologiją, kuri įdiegta 25 mm sprogstamaisiais šoviniais šaudančiuose šautuvuose XM25, praneša „New Scientist“.

Eksperimentinis XM25 šautuvas skirtas kovai su priešo snaiperiais bei iš pasalų veikiančiais koviniais junginiais. Paprastai tokiais atvejais į pagalbą kviečiama artilerija ir aviacija, tačiau naujasis ginklas suteikia galimybę naikinti snaiperius ir be jų.

Lazerinis XM25 taikiklis padeda apskaičiuoti tikslų atstumą iki priedangos, už kurios slepiasi priešas. Tada šaulys gali nusitaikyti į taikinį naudodamas 3 metrų paklaidą, kad sprogstamasis šovinys sprogtų virš, po ar šalia spėjamos priešo buvimo vietos.

Iššovus 25 mm šovinį XM25 taikiklis pasiunčia radijo signalą į šovinyje esantį lustą, pranešdamas tikslų atstumą iki taikinio. Dėl spiralės formos griovelio šautuvo vamzdyje šovinys, kuriame įrengtas magnetinis daviklis, lekia sukdamasis. Skriejant besisukančiai kulkai dėl Žemės magnetinio lauko generuojama kintamoji srovė, o lustas, fiksuodamas jos pokyčius, apskaičiuoja kiekvieną kulkos apsisukimą. Kadangi jis „žino“, kokį atstumą kulka įveikia per vieną savo apsisukimą, gali apskaičiuoti, kaip toli jau nuskriejo. Įveikus nustatytą atstumą jis aktyvuoja sprogdiklį.

XM25 suteikia galimybę kariui, pastebėjusiam, kad iš vieno pastato lango į jį šaudo priešas, lazeriniu taikikliu nustatyti tikslų atstumą, pridėti 1 metrą ir iššauti tiesiai į langą, kad šovinys sprogtų patalpoje, įlėkęs 1 m nuo lango. Lygiai toks pat metodas gali būti naudojamas šaudant į už pastato kampo ar kitos priedangos pasislėpusius priešus.

Pranešama, kad šiuo metu eksperimentuojama su didelės sprogstamosios galios sprogmenimis, tačiau ateityje tokiuose šoviniuose būtų galima naudoti silpnesnius, kurie ne žudytų, o tik apsvaigintų priešą.

JAV kariuomenė XM25 prototipų lauko bandymus pradės artimiausiu metu, veikiausiai Irake ar Afganistane. Tikimasi, kad iki 2012 m. XM25 bus priimtas į JAV kariuomenės ginkluotę.

  • 273 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti