2009 07 14

Greičiausias pasaulyje dviratis

Vokiečių išradėjas sukonstravo elektrinį dviratį, galintį išvystyti apie80 km/h greitį su minimaliomis pedalus minančiojo pastangomis. Stefano Gulaso sukonstruotas dviratis Berlyno (Vokietija) gatvėse lenkia “Porshe” automobilius, motociklus ir kitas transporto priemones.

Apie novatorišką ir nūdienai itin aktualų išradimą paskelbė bbc.co.uk. Pats išradėjas, minantis dviratį, pavadintą “E-Rockit”, tikina, kad jo transporto priemonė beveik kiekvienoje sankryžoje tampa pašnekesio tema.

Elektrinio dviračio, išvystančio stulbinamą greitį, sistema pagrįsta elektriniu varikliu, kuris įsijungia pradėjus minti pedalus. Pedalais dviratis – motociklas varomas ne tiesiogiai. Mindamas dviratininkas sukuria elektros krūvį, įjungiantį variklį. Taip varomoji jėga, lyginant su įprastu dviračiu, padidėja apie 50 kartų.

“Manau, tokias minamas galingas sistemas galima pritaikyti ir laivams bei kitoms transporto priemonėms”, – tikina S.Gulasas. Tiesa, technologija nepigi – norintiems įsigyti “E-raketą” tektų pakloti apie 80 tūkst. litų.


Mokslas, technologijos, išradimai, pažanga    Komentarų: 0


Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!