Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Kariuomenės ir visuomenės vienybės diena

Gailą dėl pratybų negalėsiu dalyvauti, bet bent siūlau kitiems apsilankyti 🙂

Gegužės 16 d. Vilniuje, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, bus pagerbti Lietuvos partizanai ir laisvės gynėjai.

Minėjimui skirti renginiai prasidės 10.30 val. Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje Vilniuje bus aukojamos šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir laisvės gynėjus visame pasaulyje.

12 val. Simono Daukanto aikštėje vyks Valstybės vėliavos pakeitimo ceremonija, karių su XIV a. apranga ir ginkluote pasirodymas. Savo programą parodys Garbės sargybos kuopos kariai, gros Lietuvos kariuomenės orkestras.

13 val. aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos vyks iškilminga Lietuvos  partizanų pagerbimo ceremonija. Tradicinėje iškilmingoje rikiuotėje dalyvaus kariuomenės Garbės sargybos kuopa, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnų būrys, Lietuvos kariuomenės orkestras, dainuos Karo akademijos choras „Kariūnas”. Kartu su Lietuvos partizanais, ceremonijoje taip pat dalyvaus ir kaimyninių Baltijos valstybių – Latvijos ir Estijos laisvės kovotojų pasiuntiniai.

Ceremonijos metu nuaidės atminimo salvės, bus padėtos gėles prie partizanų generolo Jono Žemaičio – Vytauto paminklo, kurios simbolizuoja pagerbimą visų partizanų, visų Laisvės kovotojų, kurių kapais tapo gulagai, Sibiro platybės, Lietuvos miškai, laukai, palaukės ir nežinomos vietos.

Minėjime ištrauką iš rašinio „Žmogus prievartos pasaulyje” paskaitys Lietuvos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro moksleivių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” nugalėtoja, pirmosios vietos laureatė Gintarė Švirinaitė.

Lietuvos partizanams pagerbti skirtuose renginiuose dalyvaus krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkas, Europos Parlamento narys prof. Vytautas Landsbergis, kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius, Atkurto Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos pirmininkas Jonas Čeponis, Lietuvos Gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinė direktorė Teresė Birutė Burauskaitė.

Partizanų pagerbimo iškilmių programa:

Gegužės 16 d., sekmadienis

10.30 val.      Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje (Šv. Ignoto g. 8/29). Mišiose gieda Vilniaus  įgulos karininkų ramovės choras „Aidas”

12.00 val.  Valstybės vėliavos keitimo ceremonija ir Garbės sargybos kuopos karių su XIV a. apranga ir ginkluote ir parodomojo būrio programa Simono Daukanto aikštėje

13.00 val. Iškilminga Lietuvos partizanų pagerbimo ceremonija prie generolo Jono Žemaičio  paminklo (aikštė prie Krašto apsaugos ministerijos, Totorių g. 25/3). Dainuoja Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos choras „Kariūnas”

Trečiąjį gegužės sekmadienį visuomenės ir kariuomenės suartėjimo diena būdavo švenčiama ir tarpukario Lietuvoje. Dabar šią dieną taip pat prisimenami ir pagerbiami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai. Pirmą kartą Kariuomenės ir visuomenės susiartinimo šventę nuspręsta surengti 1935 metais. Šventė buvo organizuojama iki 1938 metų, vėliau ją pakeitė ištisus metus visoje Lietuvoje vykstanti Ginklų fondo akcija – lėšų rinkimas kariuomenei paremti. Tarpukariu pagrindinės šventės iškilmės vyko laikinojoje sostinėje Kaune – bažnyčiose būdavo pamaldos su šiai dienai skirtais pamokslais, pagrindinėmis Kauno gatvėmis nusidriekdavo šventinės kariuomenės ir visuomenės eisenos, pasirodydavo kariai, buvo demonstruojama technika, norintieji galėjo išbandyti ginklus, žmonės buvo vaišinami kareiviška koše. Nepriklausomoje Lietuvoje šventė atgaivinta 1993 metais. Vėliau šventė buvo pervadinta į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną

Partizanų pagerbimo minėjimo išvakarėse šeštadienį, gegužės 15 d., Vilniaus Vingio parke bus švenčiama Kariuomenės ir visuomenės šventė, šįkart apimsianti 600 kariuomenės metų – nuo šiandienos iki Žalgirio mūšio, kurio jubiliejų šiandien minime.  Šventėje bus galima pamatyti pirmą kartą visuomenėje pasirodysiantį „Vytautą Didįjį” su savo raitąją palyda, stebėti Žalgirio mūšio inscenizaciją, nesuvaidintose kovose garbę ginsiančius viduramžių riteriai. Ne mažiau įspūdingai ketina pasirodyti ir šiuolaikinė kariuomenė: vyks speciali karinė operacija, visuomenei prisistatys visos kariuomenės rūšys – Sausumos, oro, jūrų ir specialiųjų operacijų pajėgos. Šventėje nuolat veiks „karinis palapinių miestelis”, kuriame bus galima pabendrauti su kariais, taip pat pamatyti ar net išbandyti karinę techniką ir ginkluotę, bus įrengta ir improvizuota Afganistano tarptautinių operacijų stovykla. Tai tik keletas užuominų apie būsimas įdomybes kariniame palapinių miestelyje Vilniuje, Vingio parke, planuojami ir daugybė kitų karinių ir sportinių atrakcionų bei, be abejo, karo lauko restoranas.

  • 299 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti