Ateityje „piktieji“ interneto komentatoriai gali išnykti
Birželio 4-ąją interneto vartotojų ir tinklaraščių rašytojų bendruomenės susirinks į didžiausią Baltijos šalyse konferenciją „Login“. Taip šiais metais vadinasi jau trečią kartą vyksianti sueiga, anksčiau vadinta „Blogin“. „Šios konferencijos svarba paaiškėjo prieš dvejus metus, kai į pirmąją susirinko 130 tinklaraščių rašytojų, o į antrąją – kiek daugiau nei 400. Šiais metais mes kviečiame prisijungti ne tik tinklaraščių rašytojus, bet ir interneto vartotojus“, – pasakojo VšĮ „Co“, organizuojančios „Login“, direktorius Arnoldas Ragoznyj.
Šiais metais apie interneto tendencijas, socialinius tinklus, tinklaraščius, rašančių ir komentuojančių santykius ir sąsajas kalbės ne tik Lietuvos pranešėjai, žymiausi interneto turinio kūrėjai, bet ir užsienio žvaigždės. „Login“ organizatoriai itin džiaugėsi galėdami pristatyti Jungtinių Amerikos Valstijų rinkodaros guru vadinamą Steve‘ą Chaziną. Jis „Login“ konferencijoje papasakos apie „Apple“ populiarumo fenomeną.
Prie įvairių šalių pranešėjų prisijungs ir Lietuvos filosofas Leonidas Donskis. Jis į interneto problemas žada pažvelgti globaliai – iš filosofinės pusės.
Didžiausio lietuviško tinklaraščio autorius Džiugas Paršonis kartu su savo komanda pristatys antrąją tinklaraščių tyrimo ataskaitą. Apklausoje dalyvavo 600 žmonių. „Tyrimas parodė, kad tinklaraščius skaito keturi iš penkių žmonių, o pasitikėjimas jais ne tik nenusmuko, bet dar ir išaugo“ – sakė Dž. Paršonis. Anot jo, plinta ir technologiniai pokyčiai, pavyzdžiui, tokie, kaip RSS.
Taip pat Dž. Paršonis pristatys ir savo studiją apie tinklaraščių ateitį. „Manau, kad dabartinis tinklaraščių formatas – nėra galutinis“, – tvirtino jis. Anot populiariausio Lietuvoje tinklaraščio autorius ir žurnalisto, pamažu gali išnykti net ir piktojo anonimo interneto komentatoriaus bruožai.
Naujienų agentūros „Baltic New Service“ (BNS) vadovas Artūras Račas prie tinklaraščių rašytojų bendruomenės prisijungė prieš metus. „Džiaugiuosi, kad prisidėjau prie bendruomenės. Manau, kad tinklaraščių turinys gali tapti labai geru pagalbiniu turiniu profesionaliam žurnalistui. Žiniasklaida būtų kvaila, jei nepasinaudotų tinklaraščių turiniu, klausimas tik, kiek ilgai tai bus nemokama“, – savo nuomonę išsakė jis.
Anot A. Račo, tinklaraščių svarbą parodo ir tai, kad verslo įmonės pamažu pradėjo reaguoti į jų turinį.
Šiais metais ir vėl vyks interneto ir tinklaraščių apdovanojimai. Bus renkama geriausia iniciatyva internete, geriausia virusinė kampanija internete, geriausias metų tinklaraštis, geriausias metų elektroninis projektas, metų interneto tendencija, metų interneto žmogus ir metų interneto fiasko. Už kandidatus tapti šių kategorijų nugalėtojais internautai gali balsuoti iki pat gegužės mėnesio pabaigos.
- 221 views
- 0 Komentaras
Naujausi komentarai04.