2010 01 16

Filmas “Toliau nei mato akys”

Tai nuostabus dokumentinis filmas apie pasiekimą kalnuose – aklo alpinisto įkopimą į Everestą, aukščiausią žemės tašką, kur toli gražu ne visi ir visiškai sveiki įkopia… o čia AKLAS žmogus!! Tai vienas iš tų stulbinamai neįtikėtinų, bet akivaizdžių faktų, po kokių, kai pamatai, kaip žmonės be kojų bėgioja ar aklieji įkopia į Everestą… supranti kad iš tikro nieko nėra neįmanomo žmogaus valiai!

Rašiau kad ieškau atsisiųsti šį filmą (originalus pavadinimas: Farther Than the Eye Can See ), bet nepavyko iš torrent tinklų, užtat radau kur galima jį peržiūrėti tiesiog online internete:

Pats pastatymas nėra kažkoks trileris su didinga muzika ir dramatišku siužetu, tad toli gražu neparodo kaip ten iš tikro sunku ir pavojinga. Jei reikia nesamoningų trilerių – žiūrėkite “Vertical limit” :) O čia paprastas ir nuoširdus filmukas apie didį žygdarbį.

Mano paties abu tėvai akli… Žinau tą visuomenės požiūrį, kai tokie žmonės tarsi “nurašomi” kaip daug nesugebantys, kad daug kas jiems neįmanoma :) Nors realiai nedaugelis pasidomi, žino, kad daugelis aklųjų gyveną pilnavertį gyvenimą. Į Everestą nekopia, tačiau savarankiškai apsiperka, gamina valgyti, važiuoja į kitus miestus viešuoju transportu aplankyti draugų, dirba, dalyvauja profesinių sąjungų ir visokių būrelių veikloje, dainuoja ar groja susibūrę į chorus, daug skaito ir t.t. ir pan.

Atvirkščiai – “nepilnaverčiai” mano giliu įsitikinimu daugelis visiškai sveikų, įgalių, bet… tinginčių dirbti, keliauti, mylėti gyvenimą… Geriau vegetuojančių ir bumbančių, kad kiti nepasirūpina jų gerove (puke)


Alpinizmas, laipiojimas, darbas aukštyje    Komentarų: 4


Komentarų: 4

  • Man patiko tavo mintys ir ypač paskutinis sakinys.

  • “Rašiau kad ieškau atsisiųsti šį filmą, bet nepavyko…”
    blogai ieshkojai:
    http://moimirvideo.com/21202-Farther_Than_The_Eye_Can_See__Mount_Everest_2003_HDRip.html

  • Na tas buvo senai, kad neradau :) Po to radau, turiu. Bet vis tik dėkui ;)

  • Tai gal pasidalinam resursais? :) Gal kokiu geru filmu turi uzspaudes ta tematika (cia apie kalnus in general). Megstu kokia laisva minute turedamas paziureti tokius filmus. Turiu ir pats shio bei to, bet vieshai gal nesireklamuosiu.

Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!