2010 01 06

Šuoliai nuo 55 m Pazinska jama tilto Kroatijoje

Po šuolių nuo Peračica tilto Slovėnijoje, gruodžio 26 dienos popietę tęsėme savo kelionę link Kroatijos. Vėlgi ne be nuotykių – važiuojant autostrada link Liublijanos pamatėme neregėta dalyką – civilinis automobilis pradėjo blokuoti kelią, o jo galiniame lange švieslentėje bėgo raidės “Follow me… stop… police…” 8)

Sustojus iš mašinos išlipo keli džinsais ir civilinėm striukėm (beje – “North face” :)) vilkintys vyrukai su ant kaklų tabaluojančiais pareigūnų žetonais. Iš filmų žinome, kad tokie “ima” narkotikų prekeivius ir pan., tad realiai tapo įdomu, kas čia bus – sulaikys dėl šuolių nuo tilto ar kas. O pasirodo viskas elementariau – ten pas juos tokie “secret service” tiesiog tikrina užsienietiškus automobilius, žmonių dokumentus :D Pažiūrėjo, paklausė šio to ir paleido :)

Toliau be ypatingų nuotykių pasiekėme Kroatiją, bet neturėjome įsimetę smulkių vietos žemėlapių į GPS navigatorių, tad šiek teik paklaidžiojom, kol pagaliau pasiekėme Pazin miestą ir iš jo jau pasiskambinom mūsų laukiantiems kolegoms, kad pasiimtų pamestinkus :)

Ir štai mes pagaliau Karojba kaimelyje, kur pasitikę kroatijos ropejumper`iai apgyvendino patogiame bute su palėpe, kur visi tilpome įsikurti, ir pakvietė į “ice breaking” party savo namuose, kur susipažinom, prisiragavom skanios medicos ir prisibendravom iki išnaktų :)

Sekantį, gruodžio 27 d. rytą susimetėme įrangą į autobusiuką ir patraukėme į už 15 km esantį rajono centrą Pazin. Kadangi vietine jumper`ių komanda taip pat ir speleologų klubas, ir savanoriai (neapmokami) kalnų gelbėtojai, dažnai naudojantys Pazinska jama pėsčiųjų tiltą treniruotėms, tai be jokių problemų užvažiavome ant jo tiesiog su automobiliais ir patogiai įrenginėjome sistemą :)

Pats tiltas – arkinis viadukas per upelio išgriaužtą gilų (55 m) slėnį su labai gražiu uolų ir miesto vaizdu aplink ir puikiomis sąlygomis įrengti šuolių sistemai, tad ilgai netrukę ją pakabinome ir pradėjome šuolius :)

Įrengėme savo sistemos variantą su ~30 m free fall`o, kuris visiems labai patiko, tad ne tik patys džiaugėmės nauju objektu ir kryčiais virš smaragdiniai žalsvo vandens, bet ir kroatų speleologų ir šiaip draugų prisirinko daug, tad šuoliai vyko non stop iki kol pradėjo temti :) Sumoje apie 20 šuolių padarėme kartu su kroatais – visų foto ir video nesudėsi, neišrodysi, tad tiesiog palaukit kada filmuką sumontuosim ;) O kol kas šiaip keli still kadrai ir… 66% is done :)

Super diena, super žmonės. Labai susidraugaujam su kroatais – tokių gyvenimą mylinčių, besišypsančių ir gyvenimo džiaugsmu besidalinančių žmonių dažnai paieškoti reikia, o čia tiek daug vienoje vietoje :)

Vakare po šuolių visi drauge vakarieniavome ir bendravome picerijoje, o dar vėliau nuvažiavome apžiūrėti žymaus Motovun miesto ir pilies.

O sekančią dieną tiesiog apvažiavome Istros regioną – stabtelėjome apžiūrėti svajonių šuolių objektą – Limska draga viaduką, apleistą senovinį Dvigrado miestą, Pulos ir Labino miestus, 365 metrų auksčio termofikacinės elektrinės kaminą, nuo kurio šoko italas base`ris ir t.t. Žodžiu, šauniai praleidom dieną, daug pamatėm, daug sužinojom, visko neaprašysi. Vėliau bus daugiau foto įdėta į PicasaWeb galeriją, kas norėsit – pažiūrėsit ;)


Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas, Šuoliai su virve - "RopeJumping"    Komentarų: 0


Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!