Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
Slinkti žemyn
//Šimtai žygeivių Radviliškio rajone naktį traukė Lietuvos karių pergalių ir kovų keliais

Šimtai žygeivių Radviliškio rajone naktį traukė Lietuvos karių pergalių ir kovų keliais

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Radviliškio rajone vyko naktinis pėsčiųjų žygis „Pergalių ir kovų keliais“ maršrutu Baisogala, Balandiškis, Mėnaičiai, Miežaičiai, Daugėlaičiai, Radviliškis. Žygio dalyviai taip prisiminė 1919 metais prie Radviliškio Lietuvos karių savanorių pasiektą pergalę kautynėse prieš Bermonto kariuomenės likučius bei 1949 metais Balandiškių ir Mėnaičių kaimuose vykusį Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio suvažiavimą.

Žygyje dalyvavo beveik visų Lietuvos kariuomenės vienetų atstovai, kariai ir civiliai. Savo jėgas taip pat išbandė šiuo metu NATO Greitojo reagavimo Oro policijos misiją Baltijos šalyse atliekantys Danijos KOP kariai. Iš viso susirinko 680 žygeivių.

Anot organizatorių, žygis „Pergalių ir kovų keliais“ yra unikalus, nes yra teminis. Tokio pobūdžio renginys Lietuvoje rengiamas pirmą kartą. Žygio maršrutas buvo suplanuotas taip, kad žygeiviai aplankytų itin svarbias Lietuvos istorijai vietas, apie kurias rašoma istorijos vadovėliuose.

Žygio startą Baisiogaloje paskelbė Napoleono kariuomenės Prūsijos princo Albrechto dragūnų 1-o lietuvių pulko pabūklo komanda. Skambėjo trys salvės: už tėvynę Lietuvą, už Baisogalą, už kovose kritusius karius ir partizanus bei žygio dalyvius. Trečias šūvis simbolizavo ir starto pradžią.

Dalyviams teko tamsiu paros metu pakartoti 1919 m. Lietuvos karių savanorių 2-o pėstininkų pulko 3-io bataliono, operacijos Radviliškis-Šiauliai metu, atliekant manevrą nakties metu įveiktą distanciją bei įveikti tą patį atstumą – apie 50 km pėsčiomis.

70 procentų maršruto nusidriekė lauko ir miško keliukais, 30 procentų – asfaltuotais keliais, gatvėmis. Žygio dalyviai ne tik keliavo su Lietuvos karo istoriją susijusiomis vietomis, bet ir turėjo praeiti kelis improvizuotus patikrinimo postus: dalyvius stabdė ir dokumentų reikalavo Sovietų Sąjungos represinės žinybos kariai (NKVD), Lietuvos laisvės kovos Sąjūdžio dalyviai, pulkininko Pavelo Bermonto Avalovo (1877-1873) kariuomenės likučiai bei 1919 metų Lietuvos kariai savanoriai.

Visuose postuose budėjo apie keli kariai, kurie dėvėjo atitinkamo laikotarpio aprangą ir ekipiruotę, taip pat karo istorijos Teatralizuotų renginių klubo „Grenadierius“ nariai, skambėjo patriotinės dainos bei degė laužai.

Kiekviename poste žygio dalyviai turėjo pasižymėti, kariai į žygeivio knygeles dėjo specialius spaudus.

lRytas.lt

  • 279 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti