2007 12 26

!! RJ šuolių saugumas, filosofija !!

<%image(gallery/soldier_rj.jpg|400|250|Soldier RJ)%>

Sveiki,

Pabodo kiektai visiems tą patį per tą patį pasakot, aiškint, dėstyt filosofiją :) Nutariau parengti tokį kaip ir apibendrintą straipsniuką. Tikiuosi jis atsakys i esminius interesantų, naujokų klausimus ar bent kiek nušvies mūsų filosofiją ;)

Pirma ir pagrindinė girdima frazė – “savižudžiai!!!”. Ne. Kategoriškas :D Savižudžiai šokineja be virvių/parašiutų ir pan :P Mes manau net atvirkščiai – labiau už kitus mylime gyvenimą! B)

Antras tipinis klausimas – “bet juk tai pavojinga?!”. Čia, žinoma, irgi kaip pažvelgsi :) Žinoma bučiau idiotas, jei neigčiau rizikos faktoriaus buvimą. TAČIAU, blaiviai mąstant, akivaizdu, kad tai nėra jau taip labai ir pavojinga, kaip gali pasirodyti iš šono žiūrint / nežinant technikos, įrangos. Ir tada seka mano mylimiausi argumentai – pasakykite man prašau, kiek žmonių Kaune ar Vilniuje užsimušė ar bent susižalojo nors kiek rimčiau laipiodami tiltais, šokinėdami nuo jų per tarkim pastaruosius 10 metų? Lygiai 0 :) O dabar prašau, brangieji, pasakyti kiek ten pat žūna / būna sužalojami keliuose per mėnesį, metus, 10 metų… Kraupūs skaičiai! Tai nustokite vaikščioti gatvėmis!! Nebevairuokit automobilių!!! Juk tai 10-100-1000 kartų pavojingiau nei daryti tai, ką darome mes!! B) Tas pats liečia ir parašiutizmą, alpinizmą, nardymą, raftingą ir kitas ekstremalias sporto šakas – nelaimingų atsitikimų čia žinoma būna, bet ryškiai mažiau nei eilinę dieną, užsiimant eiline veikla… :( Netgi paieškoje galit rasti statistiką, kiek žmonių tarkim kasmet žūna… miegodami lovose :| – nusipurto elektra, uždūsta, sudega ir t.t. Baisu!! Jau geriau šokinėkit nuo tilto, bus saugiau. Nebegrįžkite, negulkite į savo lovą, nes dar kas nutiks… :D

Statistika ir filosofija – viena, tačiau turim ir daugiau argumentų. O patys geriausi iš jų – patikima, profesionali įranga ir ilgametė patirtis, ismanymas to, ką darai :) Nešokinėkite su skalbinių virve ir statybiniais karabinais, naudokite saugą, 10x pamatuokit, paskaičiuokit, išgyvenkit fantazijoje savo būsimus veiksmus ir tik 11-ą kartą saugiai, sėkmingai šokit, mėgaukitės ;)

Graudžiausiai atrodo visokie “komentatoriai” pvz Videogagoj :) Viskas jiems baisu, viskas pavojinga, kenkia ir apskritai mes debilai. Tik jie protingi ir patys sveikiausi, visai sau nekenkia varvindami akis per dienas į kompiuterį, kreipdami stuburą susikūprine kėdese prieš monitorių, gyvenantys “tikrą, pilnavertį” gyvenimą internete, puikiai išmanantys ginklus ir taktiką, nes afigenai daug žaide Counter-Strike B) Bei kultivuojantys visas įmanomas sporto šakas, pasiekiantys olimpinių rezultatų… įsimetus CD į skaitytuvą ir spaudant “up arrow, left arrow, space, space” :D

Dar kalbant apie pavojus, galiu pažert kitų argumentų nebevaikščioti gatvėmis – juk narkomanas koks gali pripjaut, gali plyta nukrist ar vazonas is balkono ant galvos… galit paslysti ir susiskaldyt galvą į grindinį… gali kas primušt, apiplešt ar išprievartaut :| Ne na rimtai, kai pagalvoji – baisu darosi :D Viskas aplink baisu, vieni pavojai :D Tad ir belieka rinktis arba sėdet į kokį bunkerį izoliuotai įlindus arba užsiiminėti kažkuo, kaip mes, ką laikai mažiau pavojingu ir bent jau suteikenčiu gyvenimui pilnatvės, išskirtinumo, realių pojūčių B)

Kalbant apie “kvailuma”, tai drįsčiau teigti atvirkščiai taipogi :) Žinoma nebūtina būti branduolinės fizikos mokslų daktaru, tačiau blaivus protas, mąstymas šioje veikloje labiau praverčia nei tik tiesiog drąsa, raumenys, ar nutruktgalviškumas. Dažnai ekstremalioje sitiacijoje daug ka lemia net ne sekundės o sekundžių dalys, kai nuo tavo staigaus mastymo, sprendimo ir tikslių veiksmų gali priklausyti sveikata ar net gyvybė! Privalai ismanyti techniką, pasiskaičiuoti kampus, numatyti įvairius galimus niuansus, trikdžius šuolio atlikimo eigoje, kaip elgsies tuo atveju ir t.t. Iš šono gal tik paprastai atrodo – prisirišo, užlipo, nušoko, parėkavo :) Žinoma galima ir taip. Bet taip, tiesiog vos ne nukritęs kaip bulvių maišas – ne rope jumper`is, kaip ir ne parašiutininkas tas, kas iššoka tik kartelį su priverstinio skleidimo kupolu :) Tik mąstantys “out of box”, tik tie kam ne vis vien, kuria progresą. Jei tokių nebūtų, žmonija po šiai dienai iš medžių nebūtų išlipusi :D O tie, daugiau šokinėjantys, su lakia vaizduote ir mąstymu, pakelia šią veiklą į aukštesnį lygį, į sportą, į filosofiją. Jie bando įvairias figūras, kampus, variantus. Kiekvienas šuolis – pažinimo džiaugsmas. Tobulinama kūno kontrolė ore, gryninamos mintys – propaguojama sveika gyvensena tiek kūnu tiek protu, dvasia.

Na o Jūsų valia vadinti ir toliau mane kvailiu arba susimąstyti :) Šunys los, karavanas vistiek eis. Susitiksim su bendraminčiais ant/po tiltais ;)

Peace of mind. More eXtreme B)

Publikuota: RopeJumping.lt, 2007-12-26


Šuoliai su virve - "RopeJumping"    Komentarų: 0


Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!