2010 07 30

Pasiektas naujas šuolių su virve pasaulio rekordas!

Naujieną žinojau beveik iš pirmų lūpų, bet per Radvilus ir iškart po jų sekusias lauko taktines pratybas nelabai pats turėjau kada labiau pasidomėti šituo mūsų komandai svarbiu ir artimu įvykiu – kolegos iš RAPT komandos nušoko naują pasaulio rekordą!!! Congrats! Perkopinu straipsnį iš Ekstremalas.lt:

“Norvegijoje, prie Kjerag uolos, Rusijos Sankt Peterburgo miesto R.A.P.T. bei Ukrainos Zaporožės “Zaliznyj mist” (“Geležinis tiltas”) komandos pasiekė pasaulio šuolių su virve rekordą! Ekstremalai nušoko 355 metrus ir patyrė 280 metrų laisvojo kritimo!

Ekstremalas.lt jau rašė, kad prieš kelias savaites bendra šuolininkų su virve kompanija iš Rusijos “R.A.P.T.” bei Ukrainos “Zaliznyj mist” išvyko siekti pasaulio rekordo.

Dar 2008 metais, Sankt Peterburgo komanda apžiūrėjo vietovę prie Kjerag, o pernai, kartu su jais dalyvavo ir lietuviai, nesėkmingai bandė pasiekti rekordą – tam trukdė itin prastos oro sąlygos.

Po dviejų metų, 2010 metų liepą, rusams ir ukrainiečiams pavyko sumušti legendiniam ekstremalui amerikiečiui Dan Osman priklausantį rekordą. Beje, D.Osman žuvo, šokdamas su virve.

Ekspedicijoje Norvegijoje prie ekstremalų itin pamėgtos Kjerag uolos dalyvavo 25 žmonių komanda.

“Kaip mes nustatėme, kad pasiekėme pasaulio rekordą? – retoriškai klausė “R.A.P.P.” narys Sergejus Nefedovas. – Birželio mėnesį su lazeriniu matuokliu mes išmatavome Josemitų nacionalinio parko uolą, nuo kurios nušoko Dan Osman. Jis padarė maksimaliai, ką ir galėjo padaryti. Mes – dar daugiau”.

Rusai ir ukrainiečiai nušoko 355 metrus ir patyrė 280 metrų laisvojo kritimo. D.Osman patyrė 270 metrų laisvąjį kritimą.

Iš viso buvo atlikta tik 18 šuolių. Sistemai buvo panaudota 1300 metrų ilgio virvės. Per tą laiką, juokėsi S.Nefedovas, jie suvalgė 570 šokoladinių balionėlių

Ekstremalas.lt jau rašė, kad liepą lietuviai pasiekė mūsų šalies rekordą. Kryme nuo Šaan Kajos jie nušoko 230 metrų aukščio ir patyrė net 170 metrų laisvojo kritimo!

Ekstremalas.lt siūlo pasižiūrėti pirmąjį, rekordinio šuolio vaizdo įrašą iš Norvegijos. Grįžę iš Skandinavijos ekstremalai sukurs naują, išsamų filmuką.


Šuoliai su virve - "RopeJumping"    Komentarų: 0


Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!