Tinklapis kraunasi...
Pasidalinti
Susisiekite
//Organinės nanosferos – tvirtesnės nei plienas

Organinės nanosferos – tvirtesnės nei plienas

Mokslininkų iš Izraelio komanda sukūrė skaidrią medžiagą, kurią sudaro savaime persigrupuojančios organinės nanosferos. Tai – kol kas tvirčiausia kada nors sukurta biologinė medžiaga, savo savybėmis pralenkianti plieną ir net kevlarą.

Spausdintiniai kūno šarvai, atsparesnis neperšaunamas stiklas ir tvirtesnis plienas yra tik keletas iš galimų naujosios technologijos pritaikymo sričių. Išradimo autoriai – Weizmann mokslo instituto ir Tel Avivo universiteto mokslininkai. Jų teigimu, nanosferos savo struktūra yra artimos beta-amiloidiniams baltymams, kurie Alzheimerio liga sergančiųjų pacientų smegenyse suformuoja nuosėdines plokšteles. Nanosferos yra sutvirtintos papildomu apsauginiu sluoksniu, kuris užtikrina itin didelį jų tvirtumą.

Šių rutulinių struktūrų matmenys yra maži – skersmuo svyruoja tarp 30 nanometrų ir 2 mikronų (palyginimui galima prisiminti, jog žmogaus plauko skersmuo siekia 80 mikronų). Bandymų metu specialiu deimantiniu zondu pavyko įbrėžti iš nanosferų sudarytą medžiagą, tačiau tik kai slėgio jėga viršijo kevlarui pažeisti (tokio pat testo metu) reikalingą slėgį.

Akivaizdu, jog tokia stipri ir atitinkamai plona medžiaga sudarytų sąlygas iš esmės patobulinti neperšaunamas liemenes. Vienas mokslininkas portalui „Discovery News“paaiškino, jog tokias liemenes būtų galima netgi spausdinti. Žinoma, taikymo sritys karine sfera neapsiriboja – nanosferomis būtų galima sutvirtinti egzistuojančius metalus, jų lydinius ir kompozitines medžiagas, sukurti medicininius implantus, pagerinti mechanines įvairių keramikų ir stiklo savybes. Tyrinėtojai netgi galvoja, jog išradimas gali technologiškai „stumtelėti“ į priekį kai kuriuos „mokslinės fantastikos“ projektus, tokius kaip kosminis liftas.

Tačiau kol medžiaga iš laboratorijos paklius į plataus vartojimo rinką, praeis dar daug laiko. Autoriai šiuo metu laukia, kol bus įregistruoti technologijos patentai.

Technologijos.lt

  • 252 views
  • 0 Komentaras

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

2004 - 2023 © Dainius Pilypas | Talpinimas ir administravimas: HostIN.lt
Susisiekite
Uždaryti