2010 02 07

Kėdainių “Alpių” šturmas :)

Kaip ir žadėjome, penktadienio vakarą vėl nemažas draugų, aktyvaus laisvalaikio ir žiemiškų pramogų mėgėjų (ir šiaip “freak`ų” kuriems nesisėdi žiemos vakarais namie :) būrelis susirinkome greta Kėdainių, tam kad “šturmuoti” statų fosfogipso “kalnų” šlaitą :)

Po praeito žvalgomojo žygio šį kartą išsirengėme kur kas geriau pasiruošę atitinkamą įrangą – ledkirčius, alpinistines “kates”, saugos virves, kilimo ir nusileidimo įtaisus ir t.t. :)

Prakaitas išpylė vien kol atbridome per pūsnynus iki numatyto šlaito, bet papėdėje, taip sakant “bazinėje stovykloje” pasirengę įrangą pradėjome kopimą :D

Šlaito statumo foto neatvaizduoja :( Realiai ten koks 45-50 laipsnių kampas. Žinoma į tokį dar galima lipti ir be visų tų “pribumbasų”, tačiau tikrai buvo labai įdomų išbandyti darbą su katėmis ir ledkirčiu – viską susireguliuoti, pritaikti sau bandyti kopti šiek tiek techniškiau o ne tiesiog keturpėsčiom :)

Vieni kas turėjo savo ar išsinuomotą kopimo įrangą, lipo individualiai, o kitiems tiesėme pagalbinę virvę – taipogi įdomi ir naudinga treniruotė lydėti ir saugoti virve kitų kopimą.

Taip žingsnis po žingsnio, pakopa po pakopos artėjome “virūnės” link :)

Ir štai pagaliau “kalnas” paimtas :) Pagurkšnojome arbatos ir patraukėme plynaukšte paieškoti dar kokių įdomių vietų

Tolėliau radome kur kas statesnį šlaitą ir pradėjome mastyti kaip juo nusileisti žemyn

Žemyn tiesiog nučiuožti? Per aukštai, per statu = per pavojinga. Lipti žemyn atbuliems su katėmis ir ledkirčiais? ne visi turi… Paprasčiausia būtų žinoma per saugos įtaisą nuleist visus žemyn su 50 m virve, bet ką tada daryti paskutiniam? :) Žodžiu kai nori, kai įdomu, tai iš “nieko” galima prisigalvoti daug įdomių klausimų, užduočių ir jų sprendimų ;)

Pirmas variantas – lipimas žemyn saugantis ledkirčiais buvo ilgas, varginantis ir gana juokingas :D

Toliau sekė besileidžiančių žmonių saugojimas virve

Dar buvo mintis, kad likę du paskutiniai permesim virve aplink kokį iškišulį  (laikantį tašką) ir lygiagrečiai nusileisime po 25 m žemyn ir nusitempsime virvę žemyn, nes iš viršaus ir tamsoje šlaitas neatrodė labai aukštas, bet jau po pirmų nuleidimų vientisa virve paaiškėjo, kad net ištiesus visus 50 m neužtenka iki šlaito pabaigos, o tik iki mažesnio nuožulnumo pradžios, kurio jau gali nulipti ir be saugos dar kokius 30 m |-(

Na tai priešpaskutinis taip ir padariau – tiesiog greitai nusileidau per aštuoniukę tuos 50 m ir nusitraukiau atlaisvintą virvę žemyn, o viršuje likęs paskutinis tiesiog lėtai nusileido pats pasinaudodamas katėmis ir pora ledkirčių.

Kai parsiradome prie mašinų jau buvo apie 2-a val. nakties, bet visi labai linksmi ir patenkinti – niekas nesušalo, nesušlapo, neužsigavo ir pan. Kai kas šio to pasimokė ar tiesiog gerai praleido laiką, tad super vakaras (y)

P.S. ir vėl neapsieita be gimtadienio paminėjimo (party)


Alpinizmas, laipiojimas, darbas aukštyje, Kelionės, turizmas, žygiai, stovyklavimas    Komentarų: 4


Komentarų: 4

  • Kaip matos iš nuotraukų, vėlai pradėjot šį žygį. Gal saugiau būt buvę pradėti dieną?

  • Na po darbų žmonės ir pan :) Ir šiaip ten nelabai legaliai, tai geriau vakare :)

  • Jo. Gera pasportuot :). Užtat visi tokie laimingi, besišypsantys… Ir kūnas pasikrauna energija. Liuksas.

  • Na tas jūsų nelegalumas jau “Mugės” laikraštyje aprašytas. Šauniai laika praleido, na ir miesto valdžiai pamastu.

Turite ką pasakyti į temą? Komentuokite!